איך "מתמכרים", ולמה? 161597
ירדן, תודה על המאמר.

כשקראתי אותו חשבתי על חברים שלי שהיו מכורים ל"סיינפלד", בעוד שאני חיבבתי, אבל בפירוש לא התמכרתי (אל חשש, יש לי ההתמכרויות הטלוויזיוניות שלי. אחת מהן היתה "חשיפה לצפון"). והשאלה היא, כמובן, אילו יסודות צריכים להיות בסדרה כדי שהיא תהפוך לסדרת פולחן, או לסדרה ממכרת?
איך "מתמכרים", ולמה? 161621
באותה נשימה הייתי מוסיף את השאלה המשלימה- אלו אנשים יש להם נטיה להתמכר לסדרות או "לסגוד" לסדרות?
וסתם מענין לדעת 161665
איזה סדרות אנשים אוהבים?
אני למשל, אוהב במיוחד את דאלאס, אני קלודיוס, כן אדוני השר/ראש הממשלה, המלון של פולטי ובלאק אדר.
וסתם מענין לדעת 161675
באיזה ערוץ מראים אותם?
בשום ערוץ ככל הידוע לי.‏1 161677
אני עוד תקוע בשנות ה70. (-:

1 למעט בלאק אדר, היום בבי.בי.סי פריים שלושה פרקים ברצף.
הפסדת. 161678
ביום שלישי שעבר היו שלושה פרקים ברצף של ''המלון של פולטי''.

יבורך הבי.בי.סי. פריים.
לא נורא. 161679
כל הסדרה ניתנת להשכרה בדויד בבלוק באסטר.
אכן יבורך. 167138
החל משבוע הבא ביום שני, כל יום בתשע וחצי בערב פרק של סיטקום המופת של כל הזמנים - כן אדוני השר. (וכמה צובט בלב שפול אדינגטון ונייג'ל הותורן כבר לא איתנו.)

חבל רק שהראו שתי עונות בלבד של בלק אדר מתוך ארבע עונות + ספיישלים.
מה כל יום מה? 167312
אבל זה בכלל לא סיטקום המופת של כל הזמנים :-( מקסימום סדרה סאטירית לא רעה.
יש שם קצב איטי, סטטיות ‏1, רקע אפור-חום משעמם לעין. נכון, הדיאלוגים אלגנטיים מאוד, אבל זהו בערך.

1 כל סיטקום מצלמים בעיקר בדירה אחת, פלוס לוקיישן חלופי (משרד/באר) שהגיבורים שוהים בו הרבה. בגלל זה רוב הסיטקומים מזכירים תיאטרון מצולם. גדולתו של במאי כאן תימדד בין היתר בכך שיעשה שימוש נכון בחלל, כך שהצפייה בסדרה לא תגרום לקלסטרופוביה.
מה כל יום מה? 167649
נכון!

(ואני כותב את התגובה הזו רק כי נדמה לי שזו דעה מאוד לא אורתודוקסית)
ושוב יבורכו. 238608
החל מהיום, במהלך כל שבת בחודשים אוגוסט וספטמבר יוקרנו פרקים נבחרים מסיטקומים בתחרות שבה ייבחר הסיטקום הטוב ביותר.
אין ספק שכן אדוני השר/ראש הממשלה היא הסידרה החכמה והשנונה ביותר, המלון של פולטי המשעשעת והמטורפת ביותר ובלק אדר המיוחדת ביותר, אבל הבחירה שלי היא בסידרה שגיליתי רק לאחרונה - Porridge, קורותיו של האסיר נורמן סטנלי פלטצ'ר.
הצבעה כזו כבר הייתה בBBC המקורי וכן אדוני, פולטי וPorridge הגיעו למקומות מאכזבים. עכשיו אפשר לתקן את העוול.
למי אין ספק? 238673
לא מספיק שהצבענו כולנו עבור רבין במשאל של "טיים", ושיבשנו את תוצאות הסקרים באתרים של מעריב, וואלה וחדשות הודו המזרחית, עכשיו צריך לתקן עוד עוול?
גבירותי ורבותי, הערב זה מגיע! 241636
היום בשעה תשע ושלושים בערב, עיזבו את כל עיסוקיכם, כנסו את כל בני המשפחה, הביאו גם את הכלב, החתול והתוכי, ושבו לצפות בפרק הפותח של Porridge בBBC Prime. (לאחר מכן יש גם פרק כפול של כן אדוני השר.) אם כבר צפיתם בסידרה, ולו רק בפרק אחד, הרי שאין צורך בהמלצה. אם לא, חוויית הגילוי היא כולה שלכם. תיזכו להכיר את נורמן סטנלי פלטשר, בגילומו של רוני בארקר המצוין (שגם הסידרה השניה שלו - פתוח ברציפות, מתמודדת בתחרות וראויה לקולותיכם), הדמות שמיתחרה על תואר הדמות הטלויזיונית המרשימה ביותר עם ג'יי. אר. יואינג, סיר המפרי אפלבי, קליגולה מ'אני קלואדיוס', בזיל פולטי, אדמונד בלקאדר וקוזמו קריימר.
תיזכו להכיר גם את לני גודבאר שמגולם ע"י ריצ'ארד באקינסייל המצוין שנפטר מדום לב בטרם עת כשהוא בן 32 בלבד. (ביתו היא השחקנית קייט באקינסייל.)

ודרך אגב, ב5 בספטמבר (ממש אוטוטו) מולאים לסידרה הנפלאה הזו 30 שנה.

ובתקווה שתדעו למה להצביע. (קריצה רבת משמעות)
אז ארז, מי המציא את המלה אנגלופיל? 241656
(חוצמזה, יש ווידאו, לא?)
מי? 241726
(נכון, ויש גם את זה:
וולטייר 241845
הוא הסתבך עם איזה בן אצולה ונידון למאסר. כשנתנו לו אופציה לצאת לגלות באנגליה הוא קפץ על ההצעה משום שהיתה לו חיבה והערצה גדולה לאנגליה. אבל, כשהוא הגיע לאנגליה הוא במקום למצוא את הפתיחות והקדמה החברתית והאינטלקטואלית, הוא ניתקל בשנאת הזרים האנגלית הטיפוסית. הם לעגו לפאות ולפודרה שלו, למנהגיו המשונים ובמיוחד לעובדה שהוא לא דיבר אנגלית. בכל אופן, אחרי שנתיים הוא חזר מלא התלהבות לאנגליה וכתב ביומן שלו שצריך להמציא לזה מלה חדשה, אנגלופיל.

(אבל, לא נראה לי שהוא ''ענד את זה על שרוולו'', כמאמר האגלי, וד''ל)
ועכשיו, לתוצאות. 248938
ערב מורט עצבים היה אתמול והתוצאות אינן חד משמעיות. מצד אחד זכתה סידרה ראויה במקום ראשון ומצד שני סידרה חשובה מאוד וראוייה מאוד נעדרה לחלוטין מהעשירייה הפותחת. עוד נחזור לכך.

למקום עשירי הגיעה רגל אחת בקבר המשמים שזכתה במקום זהה גם בסקר הBBC המקורי. בחירה תמוהה בשני המקרים.
במקום תשיעי מישהו מטפל בך החביבה שנעדרה לחלוטין בסקר המקורי. נקודת זכות לטובתנו.
מקום שמיני - על שוטים וסוסים. מקום נמוך למדי ומאכזב לסידרה שזכתה במקום ראשון בסקר הBBC במידה לא מועטה של צדק.
המקום השביעי נתפס ע"י זיווגים החמודה שגם היא נעדרה מהעשירייה הפותחת בסקר המקורי. ושוב נקודת זכות לטובתנו.
במקום השישי מתחילה להתכער התמונה - מה שנקרא בעין הדג 'אפקט שרק' פעל גם כאן כמו בסקר המקורי: הכומר מדיבלי תופסת מקום זה. סידרה בינונית לחלוטין ובהחלט לא מצדיקה את מיקומה בעשרת הגדולים. לפחות כאן היא לא במקום שלישי כמו בסקר הBBC.
המקום החמישי כולל את כן אדוני השר. מאכזב למדי, מכיוון שזהו מקום נמוך מדי לסידרה שנונה ומצוינת זו ועלייה של שלב אחד בלבד לעומת BBC.
במקום הרביעי פשוט נהדרת. שוב אפקט שרק אבל לפחות מדובר בסידרה טובה יותר מהכומר מדיבלי. בסקר הBBC היא לא נכללה כלל בעשירייה הפותחת.
במקום שלישי שוכן בלקאדר. סידרה מצוינת וירידה של שלב אחד לעומת BBC. בחירה מוצדקת.
במקום שני שוכנת הסידרה מה יגידו השכנים. סידרה חביבה אבל בהחלט לא מצדיקה מקום גבוה כל כך. הדעת נותנת שהיתה צריכה להיות תחלופה בין מקום שני לשמיני.
במקום הראשון סידרה שבהחלט ראויה להישגה - המלון של פולטי. בסקר הBBC המקורי היא הגיעה למקום החמישי המאכזב למדי. כאן היא זוכה בכבוד הראוי לה.

וכאן אנחנו מגיעים לפאשלה הגדולה של הסקר. השחקנים המצוינים רוני בארקר ודיוויד ג'ייסון הזוכים לכבוד רב בבריטניה, אינם מוכרים כל כך מחוצה לה. לכן פורידג' ופתוח ברציפות לא נכללו כלל בעשיריה הפותחת ועל שוטים וסוסים זכה במקום נמוך מדי. דבר שלא היה עולה על הדעת בשום סקר בריטי. בעיני רבים בבריטניה פורידג' היא סידרת הסיטקום הטובה ביותר בכל הזמנים. בזמנו היא הייתה פופולרית גם באירופה ובמדינות חבר העמים הבריטי וזכתה גם לגירסה אמריקאית. כיום היא אהודה רק בבריטניה ומחוצה לה רק ע"י משוגעים כמוני. ההפסד כולו שלנו. סקר סיטקומים בריטים שפורידג' לא נכללת בעשירייה הפותחת שלו שקול לסקר סדרות דרמה שאני קלודיוס לא נכללת בעשירייה הפותחת שלו, סקר סרטים של כל הזמנים שקזבלנקה לא נכלל בעשירייה הפותחת שלו, סקר מוזיקת רוק שג'ימי הנדריקס ולד זפלין לא נכללים בעשירייה הפותחת שלו, סקר מוזיקת ג'אז שמיילס דיוויס וג'ון קולטריין לא נכללים בעשירייה הפותחת שלו, סקר בלוז שג'ון לי הוקר ומאדי ווטרס לא נכללים בעשירייה הפותחת שלו, סקר מוזיקה ישראלית ששלום חנוך ומאיר אריאל לא נכללים בעשירייה הפותחת שלו. הלוואי שאלה יהיו הצרות היחידות שלנו. ובכל זאת, פיספסנו.
הדעה האישית שלי 248945
כמי שהסתכל אתמול חלקית, ומכיר ארבע וחצי מהסדרות שהגיעו לעשירייה, אני חושב שההחלטה לתת את הפרס ל''מלון של פולטי'' היא יותר מתן פרס למונטי פייטון, או יוצא מונטי פייטון, ופחות לסדרה. ''המלון של פולטי'' היא קומדיית טעויות חביבה מאוד, אבל היא הרבה יותר מדי מאומצת בנסיונות שלה להצחיק מכדי להיות משובחת באמת.
מבחינתי, מתוך העשירייה, ''כן אדוני השר'' ו''זיווגים'' בוודאי מנצחות אותה, ואולי גם ''מישהו מטפל בך'', שלמרות אינפנטיליותה יש בה משהו הרבה יותר זורם.
הדעה האישית שלי 249336
אפשר לא לאהוב את המלון של פולטי, אבל לאמר שחשיבותה היא רק בגלל מונטי פייטון או השחקן הראשי שלה היא אמירה מוגזמת ומופרכת. רק 12 פרקים יש בסידרה הזו, אבל כל אחד הוא פנינה שניתן לראות שוב ושוב ולהנות כל פעם מחדש, דבר שאי אפשר לאמר על סיינפלד למשל.

וכבר היה מי שהסביר את גדולתה: http://www.bbc.co.uk/sitcom/advocate_fawltytowers.sh... .
הדעה האישית שלי 249466
בסיינפלד אתה יכול להנות מכל פעם ש קריימר נכנס לדירה.
ועכשיו, לתוצאות. 248953
אני באופן אישי מאד נהניתי מ- Game on (נדמה לי ששודר בערוץ 1 תחת השם "שחק אותה"). הקטעים שבהם הג'ינג'י מבכה את אהבתו האבודה, משעשעים לטעמי לא פחות מתוכניותיו הערמומיות (סר) של בולדריק. ואם כבר מדברים, יצא לי לראות בשבוע שעבר איזו סדרה טריה יחסית שמשודרת ביס פלוס (השם תורגם לעברית כ"מחלקה אלטרנטיבית", אאז"נ) ומאד צחקתי. לגבי פולטי, דעתי דומה לדעת האלמוני שמעלי.
ועכשיו, לתוצאות. 248958
''זיווגים'' אינה סתם חמודה - מעבר לבדיחות החוזרות על עצמן, יש שם כמה פנינים של תסריטאות. במסגרת הסדרה הזו נכתבו כמה פרקי מופת של תזמון עלילה לפרטיה הקטנים ביותר ועיתוי מדויק של גאגים (פרק המסך המפוצל הוא רק דוגמה אחת).
ועכשיו, לתוצאות. 249095
נהניתי רק משלוש העונות הראשונות של ''זיווגים''. הרביעית היתה מאכזבת למדי.
ועכשיו, לתוצאות. 530378
בגלל שהחליפו את השחקן הכי מצחיק שם עם איזה דביל
ועכשיו, לתוצאות. 530387
debilit, if i'm not wrong
ועכשיו, לתוצאות. 530389
אתה טועה, החליפו את ריצ'רד קויל -
בריצ'רד מיילן - http://www.google.co.il/search?hl=en&source=hp&a...
שימעו שימעו! 249568
ועכשיו, לתוצאות. 248971
אני התרשמתי דווקא מהפרק הנבחר של בלאקאדר (בהנחה שלא שגיתי וגם לפרק ששודר יש משמעות). מצא חן בעיני שברצף הקומדיות הבריטיות הטובות ביותר נמצא גם הקטע העצוב ביותר שראיתי אי פעם על המסך הקטן.
הקטע המדובר מורכב מרצף הסצינות האחרונות של הפרק האחרון בעונה הרביעית של בלאקאדר, שמתרחשת במלחמת העולם הראשונה בחפירות. במהלך הרצף מבין הקצין הצעיר ג'ורג' שהוא האחרון מבני כיתתו ששרד (ברצף מצחיק מאד של כינויים יחודיים - מהם יזכר תמיד לטובה סטריינג'לי בראון), ויחד עם כל האחרים (פרט לבלאקאדר עצמו, שהוא הרבה יותר מדי ציני מכדי לחשוף רגשות) מביע את חששו מן המוות העומד לבוא, לכשיאיר היום והיחידה תצא להסתערות אחרונה (חמושים במקלות) אל מול התותחים הגרמנים.
ועכשיו, לתוצאות. 249024
לטעמי "רגל אחת בקבר" היא סידרה שנונה ביותר ובעלת עומק, אבל זה כנראה עניין של גיל ושל נטיה לתת משקל לשימו שבשפה. כי אתה אוהב את "זיווגים" שלטעמי היא שבלונית ופלקטית, חסרת חן בה השחקנים *מתאמצים* לשחק ולא משחקים. גם הכומר מדיבלי היא סידרה שנונה ומהנה שמשחקת בשפה.
מה זה אפקט שרק? 249569
מה זה אפקט שרק? 249644
הצבעה למשהו שהיה לאחרונה ולכן הרושם ממנו טרי יותר, למרות שאינו בהכרח טוב יותר מדברים ישנים יותר.
מה זה אפקט שרק? 250255
אה, זה כמו שכשבחרו את כדורגלן היובל או משהו כזה שכחו את מלמיליאן?
מה זה אפקט שרק? 250444
כן.
סיק טרנזיט גלוריה מונדי 250447
זה כמו שג'ון לנון (ג'ון מי?) אמר שהחיפושיות יותר פופולריות מישו.
בינתיים עשו איפה שהוא את רשימת "הלהקות החשובות". במקום הראשון - פינק פלויד, במדלית הכסף זכתה לד צפלין ובארד ה"סטונס". הביטלס הגיעו למקום השביעי המכובד.
סיק טרנזיט גלוריה מונדי 250458
ושיר היובל (או המילניום, אני לא בטוח) היה ''מקרנה''.
250481
לא למבדה?
משום מה זכור לי ששיר המילניום היה one של יו2. אבל למבדה מנקרת לי בראש מסיבה לא ברורה.
(נו, אחד היה של העשור, השני של המאה, בכל אופן, יש איזה משהו עם תאריכים עגולים)
אאל''ט 250494
היתה תחרות של MTV ונדמה לי ששם נבחר השיר של יו2. למבדה נבחר בגל"צ, מקרנה כמה שנים טובות לאחר מכן (כ"א בשנה שבה דרך כוכבו, להראות כמה טיפשיים וקצרי ימים הדירוגים האלה).
אאל''ט 250501
האלו, בלי להעליב. למבדה נבחר ע"י רשת ג', מה שסייע מאוד לגל"צ לצחוק עליהם נורא. אני זוכר היטב את רגעיו האחרונים של מצעד העשור של גלי צה"ל בהגשת מי שמאז הפך להיות "רפיק", ושודר בערוץ 2 הנסיוני דאז. לצערי, חוץ מרגעי הסיום (כולל ריקוד בטן מגרה של רפיק) אני לא זוכר כולם, כולל את השיר הזוכה... אבל עכשיו כשאני חושב על זה, אני די בטוח שזה היה "עוד לבנה בחומה חלק 2".
יש שניים כאלו? 250502
למבדה ומקרנה זה לא אותו שיר?
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 250471
שנתיים עברו ומרק צ'פמן רוצחו של לנון ינסה היום שוב לקבל שחרור.
מעריצי הביטלס מבטיחים לנקום בו אם ישוחרר:
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 250478
לא שאני, אבל מי זה מעריצי הביטלס ומה זה מבטיחים לנקום? איך בכלל אפשר לנקום? מה יעשו? יירו בו? ביג דיל. הוא יחסר לאנושות כמו לי אוסוולד.
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 250504
אם יירו בו אולי המשוגע הבא שרוצה לעשות רושם על ג'ודי פוסטר יבחר אישיות פחות אהודה לעמוד בין כתפי האתנך.
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 250527
אאל"ט התבלבלת. האיש שרצה לעשות רושם על ג'ודי פוסטר היה ג'ון הינקלי, שירה ברונלד רייגן ב1981.
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 250536
הינקלי זה לא ההוא שירה ברבין?
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 251251
הינקל זה לא צ'רלי צ'פלין?
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 250517
לנקום נוסח התפוז המכני.
קושרים את צ'פמן ומשמיעים לו בלופ את השירים של יוקו אונו.
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 250541
את השירים של יוקו אונו? מעריצי הביטלס אינם אכזריים עד כדי כך.
עד שיצעק את שמה באמצע הלילה 250550
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 250690
יש לינק:
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 250885
אה, לא מדובר על מעריצי הביטלס, מדובר על "Lennon fans" (אוהדי פול מקרטני לא בעסק).
סלב חדש: רוצחו של רוצחו של לנון 251212
צפירת הרגעה, נדחתה בקשת החנינה של מארק צ'פמן, שהתנקש בלנון:

השבוע ביום שני 335630
4 באוקטובר 2005, ניפטר רוני בארקר בגיל 76.
גאון קומי שעיקר פעילותו היתה בתוכנית המערכונים "The Two Ronnies" יחד עם רוני קורבט וכן בסידרת הסיטקום "פתוח ברציפות" ייזכר לנצח כמגלמו של נורמן סטנלי פלטשר, אחת הדמויות הטלויזיוניות המענינות, המהנות והאהובות ביותר בטלויזיה בסידרת המופת "Porridge". יהי זיכרו ברוך.
השבוע ביום שני 335631
ראוי גם להזכיר שבשנת 2004 זכה בפרס מיוחד מטעם האקדמיה הבריטית לקולנוע וטלויזיה.
אדוארד וודווארד נפטר 530116
ששיחק בתור קאלאן הבלתי נשכח.
אדוארד וודווארד נפטר 530118
ששש... אתה לא יודע שאסור לתת לינקים לעיתון האנטישמי הזה, אחרת אסתי תתעצבן?
נפטר לארי הגמן. 607867
השחקן האלמותי שגילם את הדמות הטלויזיונית המרשימה ביותר של ג'יי. אר. יואינג נפטר בסוף השבוע האחרון. מלבד תפקיד זה ראוי להזכיר גם את תפקידו כקולונל אמריקאי במלחמת העולם השנייה המוצב בבריטניה ומגלה מזימה לחטוף את צ'רצ'יל בסרט The Eagle Has Landed (film) [Wikipedia] . הגמן היה שחקן של פעם בחיים ודמותו של ג'יי. אר. תחסר מאוד בסדרה שחזרה בשנה האחרונה. יהי זיכרו ברוך.
נפטר לארי הגמן. 607884
<זהירות ספויילר>...מעניין לקשר לפרק הראשון של הסדרה המחודשת משנה שעברה.

ג'יי.אר. נמצא בקטטוניה מוחלטת ומאושפז עם דכאון עמוק. אבל כשהוא שומע שהחווה עומדת להימכר הוא "שב מן המתים" וג'יי.אר. הישן והמוכר חוזר לתחייה. אבל מסתבר שזה היה רק לשנה אחת.
נפטר לארי הגמן. 607958
אכן קטע מעולה. ולמען הנוסטלגיה.
נפטר לארי הגמן. 607978
אוי, הם כל כך צעירים, ומסורקים.
נפטר לארי הגמן. 608225
אני דווקא זוכר אותו בתפקיד אסטרונאוט שיש לו ג'יני. למרות נושא הסדרה , ממרחק השנים והגיל אני לא זוכר שזה היה כל כך שובניסטי כמו שזה היה צריך להיות.
נפטר לארי הגמן. 608264
כן, הזכירו את הסידרה הזאת לא מעט אבל אני אוהב מהסיטקומים של שנות ה60 את Bewitched [Wikipedia].
לפני יומיים 675965
רוני קורבט נפטר בגיל 85. (הופתעתי לקרא ששמו האמצעי היה בלפור). עם רוני בארקר במערכון "ארבעה נרות", או אולי ידית לקלשון?
Porridge חוזרת למרקע! 350917
החל מהשבוע, ימי שני ושלישי ב14.30 בBBB Prime. לא להחמיץ!
נפיחות 161690
נהדר. כמה שאני אוהבת אנשים ששמים את האליטיזים שלהם על שרוול החולצה.
נפיחות 161812
דאלאס זה אליטיזם?
נפיחות 161818
בטח! ראית כמה כסף היה ל-JR?
וסתם מענין לדעת 161692
בטרם מותי אהבתי לצפות בטלהנובלות הישראליות.
מצער אותי שלא אוכל לגלות את כיצד יוכלו ירון וליה לממש את אהבתם.
וסתם מענין לדעת 161713
רשימה נחמדה, אבל איך הגיעה לשם "דאלאס"?
וסתם מענין לדעת 161725
כי זו סידרה שאני מאוד אוהב. ראיתי את כל הפרקים שלה.
Yikes! 161743
*כל* הפרקים? זה 357 פרקים לאורך 14 עונות.
ספרת? 161746
היו 13 עונות וראיתי את הסידרה כאשר היא שודרה באופן יומיומי לפני כמה שנים בערוץ 3.
14 161791
Yikes! 161759
מה זה לעומת 3654 פרקים של "הגבוהים והחסונים"‏1

1וואטאבר
מקנן בי חשד עמום 161760
שבעצם אתה כח''נ
מקנן בי חשד עמום 161761
וכי למה זה יקנן בך ועונת הקינון של האלמוני המצוי חלפה לה, הלוא כן?
אכן אתה הוא, אתה הוא 161764
דפוס התגובה הוא דפוס נאור אך תוכנה הוא רב תבונה. לכן אתבלבלה. אך עתה אתה אמור להבין בין השיטין...
Yikes! 161768
אם מישהו יגיד לי שהוא ראה את כל 5645.8 הפרקים של "השמנמוכים והחמצמצים" אומר Yikes פעמיים.

לראות באדיקות את כל הפרקים של סידרה (כל סידרה, אפילו מהסוג החיובי) לאורך 10 עונות ויותר, נראה לי כמו יכולת התמדה ראויה לציון.

אפילו בתור ילד חובב טלוויזיה, תמיד הגיע הרגע בו נמאס לי מסדרות אין-קץ ("פינוקיו" או "הלב" הן דוגמאות לסדרות ילדים מציקות במיוחד מבחינה זו). מתישהו מבינים את הרעיון וזה סתם הופך לחסר טעם, לא?

היום המכשיר הזה נמצא אצלי במצבו המהנה יותר (off), חוץ מבמקרים מסוימים שבהם יש סיינפלד, שי ודרור, Futurama או איזו סידרה בריטית חביבה ב-BBC (תוחזר "who's line" בגירסה הבריטית וישא"ק!).
Yikes! 161771
לפינוקיו והלב היו 52 פרקים לכל אחת. הרגשת האורך נבעה מכך שהם שודרו פעם בשבוע.
Yikes! 161772
הלב שודרה בחופש הגדול (לפחות באחד מסוים) יום יום. אני הייתי הבייביסיטר האומללה שהילדים לא היו מוכנים לצפות בלעדיה או לוותר על הצפייה. ושעת השידור היתה שעת בוקר מוקדמת (שמונה, תשע כזה) ופיהוקיי העצומים איימו לבלוע את שני הדרדסים פלוס המירקע.
Yikes! 161814
לדעתי, הרגשת האורך נבעה מהתוכן דווקא, שהוא די דומה בשתי הסדרות.

הייאוש.

הכיסופים.

החיפושים.

הבדידות.

''רוצה את אמא''... ''רוצה להיות ילד אמיתי''... שוב ושוב, פעם בשבוע, כל שבוע.
Yikes! 161820
בדיוק! שכחת להוסיף גם פחדים קפקאיים של חוסר שליטה (המטמורפוזה של פינוקיו לחמור, למשל).

הפרק הכי מצחיק ב"הלב", היה זה שבו מרקו חולם שהוא בים עם אמא שלו והוא מתחיל לטבוע. בעודו טובע, אימו אומרת לו שוב ושוב בקול רגוע - "אבל מרקו, אתה הרי יודע לשחות!". אולי בעצם לא הייתי צריך בתור ילד לחשוב שזה מצחיק. נו שוין.

ואז הגיעו הרובוטריקים. כל פרק בפני עצמו. אפשר לפספס פרק פה, פרק שם וכמובן סוף סוף אלימות בריאה שהיתה כה חסרה בשתי הסדרות האחרות. הרבה יותר טוב.
Yikes! 161773
1. מסכים לחלוטין‏1
2. ונשאלת השאלה כיצד אנשים בוחרים סדר ספרות באופן אקראי. כלומר, שים לב שגם אתה וגם אני בחרנו רצף ספרות אבל בחרנו להביאן שלא כסדרן. היש מחקר בנמצא בעניין זה?‏3

____
1 גם עם מרבית התוכניות‏2
2 אפרופו - הגרסה העברית (עונה שניה) ל- who's line עולה אוטוטו בערוץ 2.
3 נראה לי שצריכים להיות מחקרים בנושא. איך שהוא זה מתקשר לי ל"פסיכולגיה של צופי קסמים לחשים וטלפטיה"
Yikes! 161783
כי אתה מתקתק "באקראי" כשכל אצבעותיך קרובות זו לזו כברירת מחדל? ככה יוצאים מספרים עוקבים.
Yikes! 161785
די כבר, רחמים. מעתה אמור whose, דהיינו - "של מי", ולא who's, דהיינו - "מי".
Yikes! 161794
צודקת. מגיגול קל, עושה רושם שהטעות הזאת מאוד נפוצה גם בקרב דוברי אנגלית.
Yikes! 161797
נגה - אולי תגלי עניין ב- Apostrophe Protection Society (אני חבר ותיק). פרטים ב- http://www.apostrophe.fsnet.co.uk .
Yikes! 161800
זו בדיחה, נכון? הם לא יכולים להיות רציניים?
Yikes! 161821
זו לא בדיחה, אבל גם לא משהו לגמרי רציני. את ה"אגודה" הקים עורך משנה בגמלאות שבדומה לך (אני מנחש), לי, ולעוד רבים אחרים, היה מתעצבן שוב ושוב כשהיה נתקל בשימוש שגוי בגרש.

לא נראה לי שהחבר'ה האלה עושים הרבה (אני לא באמת חבר באגודה), פרט להצבת הכללים הנכונים ברשת, הוקעת שגיאות, ועריכת דיונים נוקדניים על מקרי קצה נידחים (למשל, האם צריך לכתוב masters degrees, masters' degrees או master's degree ?).
מדהים 170739
זו הפעם הראשונה שאני רואה אתר פעיל המצהיר שאין לו כתובת אימייל פעילה בגלל ספאמינג: http://www.apostrophe.fsnet.co.uk/examples.htm

למקרה שההצהרה האלמותית הזו תיעלם ביום מן הימים:

Due to the receipt of huge amounts of 'spam' and virus emails, the address previously used for the submission of examples has been withdrawn. We will continue to update this site from time to time but we can no longer receive pictures due to our email address being clogged by unsolicited mail. We apologise for any inconvenience caused. (27 August 2003)
World RPS Society 204276
אתמול ראיתי בקפיטריה בחור מסתובב עם חולצה של "האגודה העולמית לאבן, נייר ומספריים". שועשעתי, וחיפוש קל העלה חיש-מהר את אתר האינטרנט שלהם: http://www.worldrps.com .

מתוך הצהרת העקרונות של האגודה:

"האגודה העולמית לאנ"מ שמה לה למטרה לקדם את אנ"מ כדרך מהנה ובטוחה לפתרון סכסוכים... האגודה עוסקת במספר תחומים של הספורט, כגון: מחקר, סדנאות, טורנירים הן ברמה האזורית והן ברמה הבינלאומית, הוצאת ספרים ועוד."

לא להחמיץ: הוידאו של משחק הגמר באליפות העולם האחרונה ב- http://homepage.mac.com/grahamwalker/.Movies/TheRock... .

(והקשר הקלוש לתגובה שמעלי: עוד אגודה על נושא אדיוטי.)
World RPS Society 204399
פה זה המקום ללינקים על אבן-ניר ומספריים?

World RPS Society 204429
ראוי לציין שאנ"מ נלמד בשיעורים הראשונים של תורת המשחקים, ומדובר במשחק פסיכולוגי מורכב מאוד - זאת בהנחה שמשחקים אותו מספר רב של פעמים ברצף עם אותו יריב, כמובן.

(הודעה זו ניתנת לקריאה עם/בלי טון סרקסטי).
World RPS Society 204435
לעומת זאת, אם אתה משחק אותו פעם יחידה עם יריב אקראי, הסכוי הגדול ביותר לזכות הוא אם תשלוף ניר.
למרות שלוגית ''שרשרת המזון'' היא מעגלית, והסכויים לכאורה שווים, פסיכולוגית (ולא בהכרח במודע), השליפה הראשונה היא של אבן, שנתפסת כחזקה ביותר.
World RPS Society 204438
אני אזכור את זה, יש לי הרגשה שזה יציל לי את החיים יום אחד.

יש לך טריקים גם לזוג/פרט?
World RPS Society 204477
האינסטינקט שלי הוא דווקא לפתוח במספריים. כלומר, זה מה שבד''כ עשיתי.
World RPS Society 204489
יכול להיות שאתה בצעד אחד יותר משוכלל ממני...
אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 204612
החסרון הידוע של אנ"מ הוא שבהסתברות שליש המשחק נגמר בתיקו, וצריך לערוך סיבוב נוסף.

איך ניתן לצמצם את הבעייה? הנה הצעה. כל אחד מהמתמודדים פושט יד, ומציג מספר אצבעות בין 1 ל- 5. המנצח הוא זה שההפרש (מודולו 5) בין המספר שהציג למספר שהציג האחר הוא נמוך יותר. למשל, 4 מנצח את 2, כי 4 פחות 2 זה 2, ו- 2 פחות 4 זה 3 (מודולו 5). השיטה הזו משמרת את הסימטרייה המושלמת בין השחקנים והאסטרטגיות, אבל מורידה את הסיכוי לתיקו לחמישית (זה בגלל ש- 5 הוא מספר אי-זוגי).

שיפור טריוויאלי: להשתמש בשתי ידיים, כולל האפשרות להציג אפס, כך ש"מרחב האסטרטגיות" של כל שחקן הוא בגודל אחת-עשרה.

יש למישהו רעיונות לשיפורים?
אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 204620
זוג-או-פרד הוא המשחק האולטימטיבי. אין סיכוי לתיקו, וכל שחקן יכול לכפות הסתברות הפסד של לכל היותר חצי.

(שיפור לשיטת האצבעות: כל אצבע ביד ימין שווה שש, אבל אסור להציג אפס; הטווח עולה ל- 35).
אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 204621
שאלה שהייתי צריך לשאול לפני 25 שנה: איך משחקים זוג-או-פרד?
אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 204678
שמים ידיים מאחורי הראש.
אחד אומר "זוג!"
השני אומר "פרט!"
אומרים ביחד "אן דה טרו-אה"!

שולפים אצבעות.
אומרים "ניצח-"
אם סכום האצבעות זוגי, זה שאמר "זוג" אומר "תי" וזה שאמר "פרט" אומר "רימית! הוצאת לפני הזמן!".
אם סכום האצבעות לא-זוגי, אז להיפך.
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • יובל נוב
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • ראובן
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • דובי קננגיסר
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • האייל האלמוני
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • גדי אלכסנדרוביץ'
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • שוטה הכפר הגלובלי
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • איפסילון
  לא ככה. • העלמה עפרונית
  לא ככה. • ראובן
  הקטע עם החמור וההיפופוטם זה דוגמא להכלאה של שירים • דורון הגלילי
  לא ככה. • הקשה המקשה
  לא ככה. • דורון הגלילי
  לא ככה. • הקשה המקשה
  לא ככה. • דורון הגלילי
  ונורא מבלבלים לי את המוח • האייל האלמוני והארסי
  לא ככה. • ירדן ניר-בוכבינדר
  לא ככה. • איפסילון
  לא ככה. • ברקת
  לא ככה. • איפסילון
  כמה גרושים • ראובן
  דומה מאוד • אלון עמית
  הו, הנוסטלגיה • עדי
  הו, הנוסטלגיה • חגי הלמן
  דומה מאוד • ברקת
  דומה מאוד • הקשה המקשה
  דומה מאוד • הקשה המקשה
  דומה מאוד • כליל החורש נאורי
  דומה מאוד • הקשה המקשה
  דומה מאוד • כליל החורש נאורי
  דומה מאוד • אלון עמית
  דומה מאוד • ברקת
  דומה מאוד • אלון עמית
  דומה וגם שונה • אורי גוראל-גורביץ'
  דומה וגם שונה • איפסילון
  דומה וגם שונה • אלון עמית
  דומה מאוד • ברקת
  דומה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  דומה מאוד • אני ...
  דומה מאוד • דובי קננגיסר
  דומה מאוד • אלון עמית
  דומה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  דומה מאוד • אלון עמית
  דומה מאוד • הקשה המקשה
  דומה מאוד • אלון עמית
  דומה מאוד • הקשה המקשה
  דומה מאוד • אלון עמית
  דומה מאוד • הקשה המקשה
  דומה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  דומה מאוד • האייל האלמוני
  לא ככה. • טל כהן
  לא ככה. • אלון עמית
  לא ככה. • איפסילון
  לא ככה. • ירדן ניר-בוכבינדר
  לא ככה. • אלון עמית
  לא ככה. • אורי גוראל-גורביץ'
  STELLA ELLA OLA • אביב י.
  STELLA ELLA OLA • אלון עמית
  STELLA ELLA OLA • האייל האלמוני
  STELLA ELLA OLA • אלון עמית
  STELLA ELLA OLA • אורי גוראל-גורביץ'
  STELLA ELLA OLA • אלון עמית
  STELLA ELLA OLA • ברקת
  STELLA ELLA OLA • אביב י.
  STELLA ELLA OLA • ברקת
  STELLA ELLA OLA • אביב י.
  STELLA ELLA OLA • ברקת
  STELLA ELLA OLA • איפסילון
  STELLA ELLA OLA • ברקת
  STELLA ELLA OLA • אורי גוראל-גורביץ'
  STELLA ELLA OLA • ידידיה
  STELLA ELLA OLA • איפסילון
  STELLA ELLA OLA • אורי גוראל-גורביץ'
  STELLA ELLA OLA • האלמוני המקורי (מהדיון ההוא)
  AQUA BELLA • ראובן
  AcQUA BELLA • איפסילון
  חיפה, שפרינצק, שנות ה-‏80 • האייל האלמוני
  טריקולור? • האייל האלמוני
  לא ככה. • טל כהן
  לא ככה. • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא ככה. • אלון עמית
  לא ככה. • ראובן
  אופס • אלון עמית
  הידעת? • האייל האלמוני
  הידעת? • ברקת
  הידעת? • איילת בועזסון
  הידעת? • האייל האלמוני
  לא ככה. • האייל האלמוני
  לא ככה. • האייל האלמוני
  לא ככה. • דובי קננגיסר
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  לא ככה. • יעלי
  לא ככה. • ראובן
  לא ככה. • סמוי
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • אורי גוראל-גורביץ'
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • איפסילון
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • איפסילון
  (אכן ללא הצלחה) • העלמה עפרונית
  תירי בי וזהו • איפסילון
  לא יורה, לא בוכה.‏1 • העלמה עפרונית
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • איפסילון
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • ברקת
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • איפסילון
  טיפת רעל לבאר • ברקת
  טיפת רעל לבאר • איפסילון
  טיפת רעל לבאר • ברקת עובדת
  טיפת רעל לבאר • איפסילון
  תראה מה מצאתי • האייל האלמוני
  טיפת רעל לבאר • ברקת עובדת
  מקור השיר? • יוסי
  טיפת רעל לבאר • אלון עמית
  זה בלדינו • עמית
  זה בלדינו • דורון הגלילי
  זה בלדינו • שוטה הכפר הגלובלי
  הגרסה הגרמנית - aquaka della oma • אשר הכפתור
  זה בלדינו • איפסילון
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • אריאל אבן-חן
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • ערד 1991-1996
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • גדי אלכסנדרוביץ'
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • ליאור גולגר
  אבן נייר ומספריים - גירסה 2.0 • ראובן
  אז אני מקבלת Yikes פעמיים? • עדי
  שלוש פעמים! • אביב י.
  24 • האייל האלמוני
  24: הבשורות הטובות באות בצרורות • האייל האלמוני
  24: הבשורות הטובות באות בצרורות • דובי קננגיסר
  24: הבשורות הטובות באות בצרורות • האייל האלמוני
  24: הבשורות הטובות באות בצרורות • ברקת
  24: הבשורות הטובות באות בצרורות • האייל האלמוני
  המורדים ברינה • אלון עמית
  המורדים ברינה • איילת בועזסון
  המורדים ברינה • אלון עמית
  המורדים ברינה • ארז לנדוור
  המורדים ברינה • אליהוא הלם יין
  המורדים ברינה • איציק ש.
  המורדים ברינה • כבשה
  המורדים ברינה • איציק ש.
  המורדים ברינה • אליהוא הלם יין

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים