נחמד 162007
אבל לא הצלחתי לקלוט רעיונות חדשים מהמאמר. את הרעיון של שפת סימנים פילוסופית כבר ראינו אצל פרגה ואת הרעיון של כתיבה פילוסופית בעזרת אקסיומות ולוגיקה קפדניים כבר ראינו אצל שפינוזה. לשניהם זה לא עזר במיוחד, כלומר אף בעיה פילוסופית לא נפתרה (למרות שהייתה שם כמובן תרומה אדירה להמשך התפתחות הפילוסופיה).
''הסיבה לתרגום המאמר היא...'' 162111
ניק, ראשית תודה על התגובות המחכימות שלך, ואני רק אשאל, א לה קאטו-איילי, מדוע אתה לא מגיב תחת שמך האמיתי? (אלא אם שמך הוא Nick).

אני רוצה להזכיר לך שבד"כ האייל הוא לא החוג לפילוסופיה, ומרבית הקוראים (כולל אותי) לא אמונים ומומחים בפילוסופיה. כך שמטרתי לא היתה להוסיף נדבך בנושא הפילוסופיה של השפה, אלא לפתוח דיון ברמת הבסיס. והנה, רק מהתגובות שלך אני חושב שלמדנו הרבה.

אבל, המניע הראשוני היה הרצון להציג את בואוסמה בפני קהל האיילים, בעברית. אני חושב שצורת הכתיבה שלו, האופן בה הוא "עושה" פילוסופיה (ואת זה למדתי קצת מקריאה דברים אחרים שלו), היא מאד מיחודת, רעננה, "כיפית", ולטעמי מגרה.

אני מבין שקראת את שפינוזה ואני בטוח שכמוני, כשסיימת את האתיקה שלו, הרגשת עייף ויגע. בואוסמה, במודע, נמנע משימוש בז'ארגון טכני, מקצועי ועכש"מ, הוא נהג ללמד מתוך קונטקסטים רגילים, יום יומיים וגם ספרותיים. כשאני סיימתי לקרוא את המאמר הזה (ואחרים שלו), זרח על פני חיוך של הנאה. לא כי הבנתי מייד מה הוא רוצה, אלא בגלל שנהנתי לקרוא אותו. בחוויה הראשונית הזו רציתי לשתף את קוראי האייל.

בואוסמה כתב על עשיית פילוסופיה "ברור שחייך אמורים לשקף מה אתה חושב על עצמך", ומקריאה עליו הבנתי שעבורו פילוסופיה משמעה "לעשות", וללמד.
''הסיבה לתרגום המאמר היא...'' 162166
אין צורך להסביר מדוע יש טעם בפרסום המאמר, אני שמח מאוד שהוא פורסם ורק רציתי להעיר שלדעתי הוא לא מחדש יותר מדי.
162181
מדוע כן לפרסם תחת שם אמיתי?
162198
שים לב לדיון המתפתל בנושא ה"ניק כמסיכה" בעקבות אמירתו/שאלתו של רון בפסקה האחרונה:
תגובה 153249
162200
אסתפק בזה: מי שחושב ששימוש בניק באינטרנט מבטא חוסר כבוד למשתתפים האחרים או חוסר לקיחת אחריות על הדברים אותם הוא אומר פשוט לא שייך לדור האינטרנט.
באינטרנט אני אתר פותח ובו תמונה של שנינו יחד 162204
סוף סוף. תמיד חשדתי שטל כהן הוא טיפוס חלוד עם מפתח ברגים,שרק יודע לתקן את האינטרנט כשהוא מתקלקל,אבל לא באמת מבין איך הוא עובד.
אתה מתחיל להצדיק את הכינוי? (-: 162207
אבל בעצם, אין קשר לטל. טל אמר שלו, באופן אישי, נעים יותר לדבר עם אנשים המשתמשים בשמם האמיתי. הוא *לא* אמר שהם לא עומדים מאחורי דבריהם, ולכן אין קשר בין דבריו לבין תגובה 162200 .
שמות וכינויים 162210
אולי אפשר להפסיק עם הנושא הזה פה? אני מבקש סליחה שפתחתי אותו, הייתי צריך לפנות לניק באימייל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים