המלך ערום 16265
אני לא מבין מדוע, אחרי כל מה שכתבת על מפלגת העבודה ועל העומדים בראשה, אתה רוצה ששרון יצרף את מפלגת העבודה לקואליציה. ברור שקואליציה כזו לא תוכל לממש את האלטרנטיבה (הלא קיימת, לדעתי) שהימין מטיף לה כל פעם שהוא מגיע לאופוזיציה. במדינה דמוקרטית אמור כל מחנה לנסות לממש את דרכו כאשר הוא מגיע לשלטון, ולנסות לשכנע את העם בצדקת דרכו כאשר הוא מגיע לאופוזיציה, ממשלת אחדות תמנע משני הצדדים לבצע את תפקידם. האם הסיבה שאתה (ולמעשה כמעט כל דוברי הימין) כל כך רוצים ממשלת אחדות, היא בגלל הפחד מהאפשרות שהעם יגלה שאין לימין (להבדיל מהשמאל) אלטרנטיבה או דרך?
העם בחר בשרון על דרכו, אולי כדי שתתן לו את ההזדמנות להוכיח, שכל מה שנאמר עליו על ידי השמאל לא מדויק.
המלך ערום 16305
סמיילי היקר,

''העבודה'' ההסיטורית נחטפה ונאנסה על ידי מספר שמאלנים ברוטליים.

העבודה עצמה לא מורכבת רק החזות של ביילין, פרס ושות'

אני משוכנע שכעת כאשר יירד לעבודה האסימון שאו שהם מגרשים את השמאל הקיצוני מהם, או שהם יהיו רלוונטים בערך כמו האגודה.

תודה לאל, על הערבים הם כבר לא יכולים לבנות. עכשיו זו חייבת להיות מפלגה שפונה לציבור היהודי. לציבור הזה לא תמכור את החזרת ירושליים, הביקעה, ובכלל.

חוץ מזה, בניגוד לשמאל שמעדיף במוצהר ערבים על אחים יהודיים, לי אין בעייה עם אחים יהודיים.

ערבים (שיש להם בעצם נאמנות פלשתינית), לא הייתי רוצה לראות אצל שרון, יהודים כן.
המלך ערום 16312
מר כהן הנכבד,
ה"עבודה" ההיסטורית זזה יחד עם תנועת מרכז הכובד במרחב הדעות בציבור הישראלי. אותו תהליך קרא גם ל"חרות" (ששרה פעם על בן ערב בן נצרת ובני או משהו כזה) ההיסטורית ול"מזרחי" (שדברה פעם על מרכז רוחני) ההיסטורית. חוקי הג'ונגל הפוליטיים גוזרים קלייה על מי שלא משכיל לזוז יחד עם תנועת מרכז הכובד (ראה את התחייה או צומת...), או למצוא נישה מתאימה (כמו שינוי או ש"ס). מה שנכון, לצערי, הוא שאתה כנראה צודק, והתנועה עכשיו תהיה בכיוון ההפוך. אבל בשביל לאפשר תנועה, צריך הימין להקים ממשלה בהתאם לדרכו, במידה והימין יצליח לשכנע את הציבור שממשלתו מצליחה (שזה, כמובן, לא שווה ערך להצלחה אמיתית) התנועה ימינה תגבר, במידה ולא התנועה תעצר ותשנה כיוון (לשמאל). אם תוקם ממשלת אחדות, התנועה תיעצר ושני הצדדים ינטרלו זה את זה וידאגו לביטול האפשרות שהצד השני יצליח גם במחיר כישלון לצד שלהם.
נראה לי שאתה סותר את עצמך, מצד אחד אתה אומר "לי אין בעייה עם אחים יהודיים." ומצד שני אתה קורא לחלק מהאחים האלה "ברוטלים. צבועים ,שועלים ובו"' ומאשים אותם בחטיפה, אונס ובגידה.
האם בקריאתך לממשלת אחדות אתה מעוניין רק בחברי העבודה שהם לא "ביילין, פרס ושות"' ואם כן, אני לא חושב, שצירוף שני חברי כנסת מישראל אחת (ארבע עם משפחת לוי) לממשלה יכול להקרא ממשלת אחדות.
ובקשר להערה האחרונה, אני חייב לשאול (למרות שברור לי, שזאת שאלה פרובוקטיבית) אתה מעוניין לראות בממשלת שרון את ח"כ גוז'נסקי ולא את ח"כ קרא?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים