שאל ת'אייל 162797
היום (אתמול?) התפרסמה באתר השב"ס רשימה של 77 אסירים נוספים העומדים להשתחרר בקרוב:
הפעם מדובר באסירים פליליים. העבירה הנפוצה ביותר ברשימה היא "שהיה בלתי חוקית".

וכעת לשאלה: על אותה עבירה עצמה ("שב"ח") נגזרו עונשים שנעים בין חודשיים ובין 10 חודשים (פי חמישה!). פה ושם נראים גם עונשים יצירתיים ("3 חודשים ויום", "100 ימים").

למישהו יש השערה (או ידיעה) מה הגורם להבדלים הגדולים כל-כך בין העונשים? האם יש "שב"ח בנסיבות מקלות" ו-"שב"ח בנסיבות מחמירות"?
סתם הנחה- 162799
אם השתב"חת ליום וחצי, או לחצי שנה, אז העונש בטח יהיה בדרגת חומרה אחרת. ואם פרצת את הגדר ובדרך גם הרסת אותה, אז בטח השופטים יהיו קצת יותר עויינים מאשר אם רק החלפת את התעודת מעבר עם האח שלך. ואם הרבצת לחייל בדרך,או שלא, ו...

__________
העלמה עפרונית מעלה השערות.
סתם הנחה- 162801
אם פרצת את הגדר ובדרך גם הרסת אותה, יופיע בגליון האישום שלך גם "גרימת נזק לרכוש". אם הרבצת לחייל בדרך, יופיע "גרימת חבלה" (או משהו כזה). כיוון שברוב המקרים ברשימה לא מופיעות העבירות הנוספות הללו, נותר ההסבר של יום-וחצי לעומת חצי שנה. אני רק תוהה איך מוכיחים שמישהו שב"ח במשך חצי שנה (לעומת הקלות הרבה שבה ניתן להוכיח את השב"ח (שיבו"ח? שבי"חה?) עצמו).
סתם הנחה- 162804
אולי השתבחות חוזרת נושאת עונש חמור יותר מהשתבחות אחת.
סתם הנחה- 162833
ואפשרי שיש הבדל בין שב''ח סתם ושב''ח בעליל.
מאחר והשופטים הם רק בני אדם, כנראה שיש הבדלי גזר דין בין שופטים, וגם בתלות במועד המשפט (אם זה מייד לאחר פיגוע, כל שב''ח הוא שב''ח בעליל, אם זה סתם בעקבות שעמום משטרתי, אז זה שב''ח סתם).
שאל ת'אייל 162872
סביר להניח שהעונשים היצירתיים ("3 חודשים ויום", "100 ימים") מכסים (במקרה) בדיוק את התקופה שעברה מיום מעצרו של המשוב"ח ועד ליום הדיון.
שאל ת'אייל 163016
לא ולא. העובדה ששמותיהם של האנשים הללו מופיעים ברשימת המועמדים לשחרור מוקדם (בצמוד לתאריך השחרור העתידי המקורי) מוכיחה כי המאסר נמשך לאחר יום הדיון.
אז אולי משך המעצר קוזז ממשך המאסר. 163079

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים