פרשנות 162826
פרשנות אפשרית שלי לירי היא כדלקמן:
1. החיזבאללה לא מעוניינים כרגע ברגיעה באיזור.
2. כרגע מסתמנת רגיעה (בודנא וכאלה).
3. החיזבאללה (אמנם באיחור משהו) מתחילים להפר את הרגיעה היחסית שהייתה קיימת כשהם בטוחים יחסית שישראל לא תגיב בצורה קיצונית יותר מדי כי ישראל לא רוצה לקבל ביקורת שלילית כמחרחרת מלחמה לאור השקט שקיבלנו מהפלסטינים. החיזבאללה צוברים גם כמה נקודות לזכותם במגרש הביתי של העולם הערבי.
לא מספיק 162832
לשם מה ? צבירת נקודות בלי תחרות לא נותנת הרבה. איפה התחרות ? מי יזכור את ה"נקדות" האלה בעוד שבוע-שבועיים?
לא מספיק 162839
הנקודות שדיברתי עליהן נמצאות בתחרות שאנחנו לא רואים כל כך הקיימת בעולם הערבי. הנקודות שחיזבאללה מקבל עם ההתקפות האלו עוזרות להמשך ביסוסו כארגון טרור שנלחם באופן אקטיבי בישראל (ובהצלחה מסוימת - הרוג ראשון). עם הביסוס הזה נמשכת הלגיטימיות לקיומו בחוג הזה והמשך מימונו והמשך הפופולריות שלו.
מבחינת המאבק בישראל, אני חושב שהחיזבאללה לא מעונין שישרור שקט באיזור בגלל שהוא לא רוצה להיות היחיד שנאבק בישראל. מבחינתו עדיף אם האינתיפאדה תמשך, מה שיגרום להמשך העוינות כלפי ישראל והמשך תמיכה לו. יכול להיות שהשלום היחסי הכניס את הארגון לקצת חוסר נוחות. החיזבאללה בתגובה יורה על הצפון בתקווה לתגובה ישראלית שתגרור תגובה שלילית מכל עולם (כלפיישראל) ואולי גם עלייה בהיקף הפיגועים המבוצעים על ידי פלסטינים, עוד תגובה ישראלית הפעם כלפי הפלסטינים וחזרה לאינתיפאדה.
לא מספיק 162843
לא מסכים.
בעולם הערבי לא ''מקבלים נקודות'' על פגיעה בישראל, מפני שאין עולם זה מציג גישה אחת. אפילו אם נתמקד רק במממנים המסורתיים של חיזבאללה - אירן וסוריה, הרי שאין זה אינטרס קבוע שלהם להפעיל את הארגון נגד ישראל, ובמיוחד לא עכשיו, כשהם על הכוונת של השריף מטקסס.
אם האינטרס שאתה מתאר היה קבוע, היינו רואים את חיזבאללה יורה ופוגע בכל פעם שהשתרר שקט, ולא כך הדבר. לכן כנראה יש סיבה אחרת, שעדיין פחות ברורה מכפי שאתה מתאר.
נפל האסימון 162848
עכשיו זה ברור: חימום הגזרה הוא בסה"כ עז שיהיה אפשר להוציא כשיבוא הלחץ האמריקאי. לא ככה?
נפל האסימון 162852
יכול להיות שאתה בכיוון, אם כי לא ידוע לי על לחץ אמריקאי מסיבי דווקא כעת על סוריה, אבל אני לא ממש מתעדכן בחדשות בזמן האחרון (רק דרך האייל...)ואולי יש כזה, או שיש רמזים להופעתו בקרוב. במקרה כזה באמת הכנסת העז ויתר החיות יכולות לעזור...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים