164653
שמעון גלבץ (תגובה 163337) קרא להודנא "כביש עוקף מפת הדרכים" - במקום לדרוש מאבו מאזן לפרק את ארגוני הטרור מנשקם, נדרשה ישראל לעשות כל שביכולתה כדי לשמר את האיזון העדין של הפסקת האש הזו.

ואכן, מיד עם מותה של ההודנא, ארה"ב חוזרת למפת הדרכים: אבו מאזן נדרש ע"י בוש לפרק את ארגוני הטרור מנשקם. מיד.
השאלה שנותרה היא האם הפעם יחזיק המתווה האמריקאי מעמד, או שיצוץ כביש עוקף חדש שישרוד עד לפיגוע הבא.
כביש עוקף בוש 164660
המתווה האמריקאי לא יכול להחזיק מעמד בגלל... האמריקאים.
לא ייתכן שאותו אדם שדורש מאבו מאזן את פירוק ארגוני הטרור (ובראשם חללי אל אקצה של ערפאת, שאחראי לחלק מהפיגועים האחרונים), הוא אותו אחד שמאלץ את ישראל להשאיר את יריבו רב ההשפעה באיזור, ולנטרל אותו מכל יכולת השפעה. זו אחת הסיבות שגם ההודנה וגם מפת הדרכים וכל תחליף אפשרי להן נידונו לכישלון מראש. הדרך היחידה להמשיך להסדר יציב היא חיזוק אבו מאזן, וזה כנראה יכול לקרות רק עם סילוק ערפאת מהזירה.
כביש עוקף בוש 164703
אני חולק על כך שאירגון העניינים בתוכם על ידנו ע''י סילוק מנהיג כזה או חיזוק מנהיג אחר, יכול לעזור במשהו.
מקרה ''אבו מאזן'' הוא דוגמה מאד ברורה לכך.
כדאי שנזכור שמבחינת המלחמה בטרור, בזמן תהליך אוסלו הייתה לפחות דלת מסתובבת, כלומר, חלק מהטרוריסטים בילו חלק מהזמן גם בכלא, בפקודת ערפאת. גם אז המלחמה הזאת הייתה בדיחה אבל היום אפילו בדיחה אין, כי המלחמה הזאת מתחילה מכניעה מוחלטת לטרור, שמלווה בכמה הצגות מבוימות של ''תפיסת חגורות נפץ''.
לדעתי, היה עדיף מצב שמולנו עומדים הנציגים האמיתיים של הפלשתינים כולל החמס והג'יהד ללא מתווכים. כל הסיפור של אבו מאזן וחיזוקו הוא תרמית שבה אנו מרמים את עצמנו.
כביש עוקף בוש 164707
דב, אני יודע שאתה חולק עלי, אבל אני עייף מדי. לדעתי מיצינו. אין לי כנראה שום דרך להראות לך שיש הבדל תהומי בין שני האישים. אני מניח שלא טרחת גם לקרוא את הקישורים שנתתי לכליל.
אני מקווה שבדרך נס ימצא שרון דרך לסלק את ערפאת מהזירה, ואז תעמוד על טעותך, וכולנו נהיה בדרך לשקט המיוחל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים