הפתעה לא נעימה 165290
ידיעות אחרונות מפרסם היום שבקרוב יצא לאור בהוצאת עם עובד ספר בשם "ההרפתקאות המדהימות של קוואליר וקלי מאת מייקל שאבון .
אין מה להכחיש פירסומו של ספר זה ודווקא בעיתוי זה הוא בגדר הפתעה בלתי נעימה בשבילי . הוא מתאר של היסטוריה חלופית של סדרת קומיקס בשם "הגולם " בארה"ב .
בצירוף מיקרים מדהים אורי פינק ואנוכי מפרסמים ספר עם נושא דומה על סדרה מעין זאת בישראל בשבועות הקרובים בהוצאת מודן . וכן הרעיון בא גם בהשראת אותו ספר של שאבון , אבל לא ציפינו ששני הספרים ( שהם שונים מאוד בתוכנם ובצורתם מלבד הרעיון הדומה ) יצאו לאור בעברית בעיתוי דומה....
בכל אופן יש כאן יותר מצירוף מקרים מאחר שגם האמן רואי רוזן אמור לפרסם בקרוב ספר על גיבורת על ישראלית בשם "ציונה".
האמת היא שאני רציתי לשלב ב"יקום " של הספר שלנו את כל הדמויות הנ"ל מהספר האמריקני ומהספר של רוזן וכך להסביר את "קיומם בו זמנית " אבל התברר לי שצדדים אחרים בעסק אינם כה נלהבים מהרעיון, חבל . אבל משהו אולי עוד יעשה בהמשך עם רעיון זה.
מה זה אומר האם יש כאן סינכרוניזציה ? האם זה אומר שרעיון "הגולם וגיבור על ישראלי כסדרת קומיקס ביקום אלתרנטיבי " זמנו היגיע ולכן כמה אנשים חושבים על כך ומבצעים זאת ( מתרגמים במקרה של שייבון ) בו זמנית ?
מעניין שזמן קצר לאחר שפירסמתי את הספר "מטרזן ועד זבנג " התברר לי שהיה מישהו אחר שחשב על רעיון דומה .
הפתעה לא נעימה 167919
ואכן ספר מיוחד וטוב.
הפתעה צפויה 167938
למה אתה מופתע מה"סינכרוניזציה" וש"כמה אנשים חושבים על כך [...] בו זמנית"? למעשה רק שאבון חשב על כך, אתם קראתם את ספרו והושפעתם. האם זה אכן "צירוף מקרים מדהים" שמתרגמים ספר שאתה קראת?
הפתעה צפויה 168078
צירוף המקרים הוא כאן שהספר של שאבון תורגם דווקא בזמן שהספר שלנו עומד לצאת לאור. אני מנחש שיתכן שזהו לא בדיוק צירוף מקרים ושאנשים בעם עובד שמעו על הספר שלנו ( שידיעות בתקשורת עליויש כבר מזה שבועות רבים ) ואולי מיהרו להאיץ את פירסום הספר שלהם. נו טוב הספר שלהם יכול לשמש גם קידום מכירות טוב לספר שלנו על ידי מיקוד תשומת הלב לנושא הייחודי שלנו.
אגב לא קראתי את הספר של שאבון רק קראתי עליו ועל תוכנו , אורי פינק למיטב ידיעתי לא שמע עליו מעולם. אני מתכוון לקנות אותו ולקרוא אותו עכשיו.
הפתעה צפויה 168130
אני ראיתי את הספר בחנות. קריאה חפיפניקית של הכריכה האחורית ודפדוף זריז בעמודיו הראשונים לא הזכירו את המילה גולם בשום שלב. על מה לעזאזל אתה מדבר?
הפתעה צפויה 168153
יש שם התיחסויות לסדרה על הגולם , אבל עד כמה שהבנתי ( וכאמור עדיין לא קראתי את הספר בעצמי ) זהו אלמנט משני בלבד בסיפור , בניגוד מוחלט לפרוייקט שלנו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים