קריאה בסטאלגים רק בפיקוח הרבנות 16538
אלי, ברכותי על המאמר הייחודי.
קראתי פעם שבמוזיאון הבריטי מצויים מספר טקסטים של המרקיז דה סאד מזעזעים עד כדי כך שהם אסורים לקריאה לקהל הרחב. חוקרים המעוניינים לעיין בהם יכולים לעשות זאת אך ורק בנוכחות ארכיבישוף. אולי כדאי לאמץ את הגישה הבריטית ולהתיר קריאה ב''הייתי כלבתו הפרטית של קולונל שולץ'' רק בנוכחות שני הרבנים הראשיים.
צפייה ב''טברנה'' רק בהשגחת פסכיאטר 16543
זו נשמעת כמו מעשייה יפה מאד 16598
ובסוף, אחרי שאתה מקבל אישור מהארכיבישוף של קנטרברי, אתה פותח את הספק וכתוב בו ''אין אלוהים, הכל בלוף'' או משהו מעין זה.
דה-סאד ואלוהים 16670
אכן, דה-סאד כתב יצירה מענינת הנקראת "דיאלוג בין כומר לאדם גוסס". הוא מביע בה את האתאיזם שלו, עמדה שעדיין היתה חריגה ואמיצה בעת שכתב את הדברים.

ניתן למצוא אותו בדפוס וברשת, למשל כאן:

דיאלוג מצויין, אני חותם עליו 16696
כפי שהוא ומדהים כמה הוא רלוונטי בישראל של שנת 2001.

אנקדוטה קשורה - לאחרונה הופק סרט על דה-סאד בשם Quills - המפיקים לא הצליחו להשיג את הזכויות לשימוש בתרגום לאנגלית של יצירותיו ולכן קטעים לכאורה מכתביו המובאים בסרט הם רק "בסגנון המרקיז דה סאד".

חוצמזה, סרט בינוני מאד, הוליוודי למדי ומייקל קיין מנסה לגלם בו משהו שונה מדמות מייקל קיין הקבועה - בהצלחה מועטה.
דיאלוג מצויין, אני חותם עליו 16699
כמה מוזר. זכויות היוצרים לטקסטים של דה-סד וודאי פקעו מזמן, לא? לכל היותר, התרגום מוגן ע"י זכויות יוצרים, אבל אז ניתן פשוט לתרגם מחדש – ליצור תרגום אחר.
אכן, התרגום לאנגלית הוא שמוגן 16726
Doug, why wasn’t any of the Marquis’ actual writing included in the script?

Wright: The reason that we didn’t literally quote Sade is because most of the English translations are by a man named Austrin Wainhouse and we didn’t have the rights to those translations. I also wanted to write stories that would further my narrative. But I have to say that the stories the Marquis tells in the tale: communion wafers are used in foreplay; rather insidious men dig up dead bodies in order to gratify themselves; and a wicked surgeon carves new orifices in a prostitute in order to reach his own level of sexual ecstasy.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים