שולה 165907
אני שומע את שולמית אלוני מתראיינת בגל"צ ופשוט מתבייש.
רזי: את בתור רמטכ"ל מקבלת מידע על מתאבד שיוצא לביצוע פיגוע, האם את מורה לחסל אותו?

שולה: לא יש דרכים אחרות, אפשר לעצור אותו.

רזי: איך בדיוק? הוא יושב במרכז שכם.

שולה: אפשר לעקוב אחריו... במקום זה אנחנו נכנסים לעיר והורסים ארבעה בתים, בתים עתיקים.
___________________

רזי: יש לך מידע שהם מכינים פיגועים..

שולה: אין לך.

רזי: מה זאת אומרת?

שולה: אנחנו לא יודעים...

רזי: יש קבלות.

שולה: יש קבלות שמאז הסכם אוסלו עוסקת ישראל ברצח והרס.

_______________

שולה: הרמטכ"ל נראה כמו מוסוליני

_________________

ועל זה נאמר, זקנתה מביישת את נעוריה. אני יודע שיש מספיק שיקפצו ויאמרו שאף פעם לא היה לה במה להתגאות אבל אני זוכר תקופות שהאינטלקט שלה היה מושחז יותר והמסרים שלה לא עשו שירות דב למחנה שלה.
שולה 166004
מסכים עם כל מילה שלך. שולמית היקרה, שהיא בעלת זכויות רבות וחשובות במדינת ישראל, הפכה לאוטומט של מנטרות חסר כל יכולת הגבה למציאות הדינמית. אפילו לניסוח דעה קוהרנטית (עקיבה?) אין היא מסוגלת. למרבה הצער, היא מייצגת ציבור רחב, בארץ ובעולם. למרבה המזל, ציבור זה הוא כרגע מיעוט במקומותינו.
כדי להבין זאת, אולי אפשר להתחיל כאן: http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-1173-2124433,00.... . לאיילים הגולים, הנה ציטוט מרכזי:

פלירט האימים הזה של השמאל האירופי עם הפאשיזם המוסלמי מעורר צמרמורת. לקרוא ולא להאמין. אבל בעצם למה לא? השמאל האירופי היה נכון להתפשר עם היטלר רק כדי "למנוע מלחמה" והיה מוכן להתפשר עם סטלין כי הסתחרר מפולחן אישיותו. לימים, אינטלקטואלים לא מעטים באירופה סיפקו תעודת הכשר לארגוני הטרור קיצוניים כמו הבריגדות האדומות וכנופיית באדר מיינהוף. השמאל האירופי המציא את היורו קומוניזם, דחה בבוז את הסכם השלום הישראלי מצרי כ"שלום אמריקני" והוקסם מ"מהפכת התרבות" הרצחנית של מאו בסין (כ 20 מיליון הרוגים). השמאל האירופי אימץ לחיקו את ארגוני הסירוב הפלסטינים ולא נקף אצבע למען המוסלמים בבוסניה ש"טוהרו" ונטבחו. אבל הוא יצא להפגין נגד הפצצות אמריקניות על בלגרד, שהצילו את קוסובו.
כך מתמזגות האנטי אמריקניות, האנטי ישראליות ושנאת חירות האדם לתמהיל אחד, המרעיל עוד ועוד נפשות.
(סוף ציטוט)

למרבה הצער, הימין הרבה יותר גרוע. אבל לא אכנס לזה כאן, כך שאני חוזר בי (:
Rob 166014
אכן.
אתמול ארחנו לארוחת ערב צעיר בריטי שמיד לאחר הפרחת הסיסמאות השחוקות בדבר טמטומו של בוש הסביר לי שנפשו לא יודעת מנוחה לנוכח הזוועות אותן מבצעת ישראל בילדים פלשתינאים רכים. הוא הסביר לי בלהט כי בדעתו לפעול להגנה על זכויות האדם של הפלשתינאים.

לאחר ששיבחתי אותו על מצפונו הנקי מכל רבב והודיתי לו על רגישותו הפנומינלית לסבלם של אחרים שאלתי אותו מה עוד מתכנן הוא לעשות בדבר אלפי הנשים האפריקאיות אשר נאנסות מידי שנה ע"י חיילים בריטים? כמו כן ביקשתי לדעת מתי מתקיים חוג הבית הקרוב בנושא רבבות האזרחים אשר נהרגו/נעלמו/עונו בצצניה.
בשמחה גם הודעתי לו שאני מוכן לממן את הכרזות בהפגנה כנגד מדיניות הממשלה הרוסית המפעילה מחנות עבודה בכפייה של עשרות אלפי עבדים צפון קוריאנים.

לפני שהספקתי לדרוש בשלומם של הסינים, הקובנים, האיראנים, העבדים האפריקאים שנושאים את כלכלת בלגיה ואירופה על כתפיהם ועוד כל מיני נדכאים הוא נשבר, ביקש קינוח והלך לביתו.
Rob 166023
גם אני עברתי משהו דומה, אם כי באופן קל יותר. ראה תגובה 160225 , פסקה שניה מן הסוף, המתחילה ב"בונוס לקוראי האייל"

אם כבר, כיצד אתה מסביר את רגישותו של צעיר זה לסבל הפלשתינאי, ואת אדישותו, בפועל, למקרים אותם הזכרת?
(כבר התייחסתי לזאת רבות בעבר, אך מעניין אותי לשמוע עוד תובנות בנושא)
Rob 166138
איך זה שאמריקאים רבים חשים חמלה (אמיתית! אני אינני ציני לגבי זה) על תושבי עיראק אשר נאנקו תחת משטר האימים של סדאם חוסיין - חמלה אשר לא חשו כלל כאשר ארה"ב תמכה בו כשהפציץ כורדים בנשק כימי ב 88' ? תאגידי התקשורת הגדולים קובעים במידה רבה מה גלוי ומה נסתר מן העין. כאשר אין מידע, אין גם חמלה. וב"מידע" הכוונה לא לכך שזה הופיע פעם באינדימדיה או שאפשר למצוא את זה בחיפוש של עבודות דוקטורט נשכחות משנות השישים - אלא לנושא שמועלה על סדר היום ומפורש בקונטקסט המתאים בצורה אקטיבית ע"י המדיה. אם זה לא נעשה, זה כאילו לא קיים.
אני שואל כאן את השאלות 166140
אני לא רוצה להיכנס לעניין האמריקני. הגעתי למסקנה שהיחס לארה"ב מצד חלקים גדולים באירופה המערבית וכן השמאל העולמי גובלים בטירוף הדומה מבחינות מסויימות לאנטישמיות הטובה והישנה, טירוף שיש לו מעט מאוד עם הומניזם ורדיפת צדק, טירוף שכמעט לא ניתן לטיפול באמצעות עובדות וטיעונים.
אגב, שאלתי את היפני לגבי הפלשתינאים, שזוכים לחשיפה רבה בתקשורת העולמית ולגבי צעיר אירופי.

לגבי הכותרת, אני מנסה לבדוק אם אני עדיין מסוגל להפחיד אנשים, או שאיבדתי את זה. נו?
אני שואל כאן את השאלות 166141
גם אני לא מנסה ''לטפל'' באמריקאים בהקשר של מקרים ספציפיים. אני מראה שהתופעה הזו רחבה למדי, ואכן לגבי הפלסתינים היא נובעת מכך שהעניין הפלסתיני זוכה לחשיפה עצומה, לעומת עוולות אחרות ברחבי העולם אשר נותרות נסתרות מן העין.
Rob 166505
מצטער על האיחור

אני לא יודע אם אני יכול להסביר את התופעה בצורה מבוססת.

תומס פרידמן טען שיש לעולם המערבי בכלל, ולאירופאים בפרט, תסביך ערכי מול מדינת ישראל והיהודים.
הוא מסביר כי לאחר הרדיפות והשואה ונפנוף הציונים בדגל הערכי על מנת לקדם את מטרותיהם. האירופאים מצאו את עצמם מתגוננים בשנות החמישים והשישים ולכן קפצו על המציאה כאשר החל משנת 67 ניתנה להם היכולת לצייר את ישראל כתוקפן אשר מפעיל כח כנגד נשים ילדים.
המאבק הבין גושי שהתחולל באירופה הביא לשרבוב הבעיה במזה"ת לתוך הקלחת של הפגנות הסטודנטים ברחבי אירופה (צרפת, גרמניה ואיטליה בפרט).
מאז זה פשוט נחשב "אין" כנראה באופן מסורתי לתמוך בפלשתינאים.
Rob 166527
ידידנו אלכס מאן, איש אשכנז, מחזיק בדעה שונה - "על מוסר כפול ומוסר משולש": http://mann.journal.lab.co.il/story.php3?id=7&Ne...
Rob 167333
תודה!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים