''חילוניות'' ומיסטיקה 166616
1. חילוני אמיתי הינו אדם שמאמין ברציונליות, בהגיון המדעי. כל אדם המנשק מזוזה, או נוקש בעץ, או מתחיל מצעדו בבוקר ברגל ימין, או יורק כאשר רואה חתול שחור (שתי יריקות לחתול שחור שנדרס, שלוש יריקות לחתול מת המסריח את סביבתו), או הולך למגדת עתידות (או מגדת בקפה, כל עוד זה אינו קפה עלית)), או מאמין באסטרולוגיה וכדומה אינו חילוני אמיתי גם אם הוא נוסע בשבת ואוכל בשר חזיר מטובל ברוטב סרטנים אדום ועטוף בעלי גפן עם גבינה שויצרית ריחנית. אדם מסוג זה הוא סתם אדם מבולבל, החושש מהמציאות ולכן , יש לעבור לסעיף 3.
2.עיתונאים בפרט - יודעים היטב שכותרת טובה , סנסציונית היא הדרך הטובה ביותר למשוך תשומת לב. האמת לבטח אינה חשובה, ראו עיתון מעריב. לכן מה קל יותר מלציין ש שתבאי צבי הגיע לאן שהגיע בגלל או עקב נסיבות של ילדות מינית קשה. ראשית - לך תכחיש עובדה זו. כבר הכותרת והמטרה הושגו.
3. אני טוען ויש לי הוכחות מהזוהר פרק ה', ו',ובמיוחד פרק ז', שגם דויד המלך, הרצל, בן גוריון, נפוליאון, היטלר, סאדם חוסיין, עבדול נאצר ועוד (גריבלדי למי שמכיר) חוו חויות מיניות קשות בילדותם, או לבטח במהלך הריונה של אימם. בעקבות טראומת הלידה, כולל חויות המין הקשות אך המהנות ,מה שגרם להם (ולבני משפחתם) לקונפליקט קשה ונקיפות מצפון על כך שנהנו ממה שלכאורה אסור להנות. כמובן הקונפליקט המשפחתי ויחסי האם עם בנה ולעיתים גם האב השתתף בחינגה המשולשת ,חייב להיות מלווה בשנאת האם / או האב או של שניהם. באם נוסיף לכך את טראומת הלידה , מובן מאליו שהזעם הפנימי המלווה בצורך לכפר על ההנאה הביאו אותם לצורך להתבלט ולהשאיר חותמם על ההיסטוריה אמונה זו נובעת מהאמונה שההיסטוריה תמחל ותסלח. הראייה הכי טריה הינה הנשיא קלינטון ויאסר עראפת.
4. יש עדין לדון ברצינות תהומית בכל אותם "חילונים" הנמשכים בכבלי קסם אל המיסטיקה. ממחקר מעמיק שנמשך לערך,... הגעתי למסקנה מעמיקה. כל, באמת ובתמים כל, במאת האחוזים, כל אלה הנמשכים לקבלה, לזוהר, לסיפורי האחים רייט, טרזן, ביל קרטר, הרקולס לסיפורי איליאדה ואודיסאה , במיוחד הסיפור על גיזת הזהב והכניסה לשאול (אני בינהם),וכן כל חסידי הנשיא בוש ,המושיע העולמי התורן, הינם "אנשים רציונלים /חילוניים "שאין רגע בחייהם שבו הם מעזים לברוח מהמציאות.
ממחקר מעמיק מתברר שאנשים אל אינם נזקקים לפרוזק, לאלכוהול ולסמים, לכל היותר ורק לפעמים , לקפה אספרסו.
5. לעומתם, לצורך המחשה והבנת הצד המנוגד של אלה הבורחים כמעט מידי ערב מהמציאות - יש לציין את חובבי סרטי המין הכחול והאדום. זוהי דוגמה קלאסית לבריחה מהמציאות. במקום לעשות בפועל, עם הכלי שעומד לרשותם חינם אין כסף, מה שהם רואים בסרט שלקחו בהחבא, במקום להתמודד עם המציאות שלעיתים מאכזבת ולבטח עולה כסף רב, הם מעדיפים לברוח מימנה, ואולי מנשותיהם, ולהסתפק ב"..." מול המסך הקר והמתנכר. קבוצה זו הינה מורכבת מחילונים , דתים, חרדים .למעשה יש כאן אחווה של כל הדתות.
6) מניתוח היסטורי מעמיק שעשיתי- התברר לי שאילו לנין וכמובן סטלין ממשיך דרכו (דרך אגב -אביו של סטלין התעלל בו קשות וניסה פעמים להרוג אותו בילדותו . יש סברה עיתונאית שנסיונות הרצח של אביו נעשו היות ונודע לו מפי הגבורה, שבנו יביא למותם של מליונים. אך אלת ההסטוריה מנעה זאת ממנו כי אסור להתערב ולשנות את ההיסטוריה של העתיד. בכל מקרה ,סטלין סבל קשות מההתעללות של אביו וכנראה שזה מסביר את פרצי האלימות , הרצח והעינויים שנקט כלפי בני עמו ). נחזור לעיניין החשוב באמת , לו אחד מהם או שניהם היו משלבים אלמנט זה של תורת "הזן" והמין החופשי (בכל האופנים / הצורות / הגזעים) לתורת המרקסיזם הקומוניסטית - הקומוניזם היה כובש עולם ומלואו. אין לי צל של ספק, שתורת המרכסיזם המעודכנת היתה מביסה את אסטרטגיית מלחמת הכוכבים של הנשיא ריגן, היות וכוכבי הסקס תמיד מנצחים והצד השני גומרים תשושים ומבסוטים.
''חילוניות'' ומיסטיקה 166618
יש בתגובה שלך איפושהו פואנטה, נכון? כי עד כה היא חמקה כנראה מעיני.
''חילוניות'' ומיסטיקה 166821
העיניים לפעמים לא מספיקות, יש להפעיל גם את מה שעומד (?) מאחוריהם.
''חילוניות'' ומיסטיקה ''קרל סייגן'' 166860
הפואנטה נמצאת בספר האחרון שכתב פרופסור קרל סגן לפני מותו "עולם רדוף-שדים" המדע כנר בעלטה.
גם במסווה ואיצטלה אקדמית פושטת אש הנהירה לכשפים, לקסמים, לאמונה בשטן ולהולכה בכחש את הציבור הרחב.
אצטט משפט מספרו ".מה שמדאיג אותי במיוחד על סף האלף החדש, הוא שהפסוודו מדע והאמונות התפלות יגבירו משנה לשנה את כוח הפיתוי שלהם, ושירת הסירנות של הבערות תגדיל עוצמה וקסם...?
באם נתעלם מגיבוב השטויות שבאמונות כולן, ונעבור לרגע קט לעולם הלכאורה מדעי הפסיכולוגיה, די לעקוב על מה שהתרחש בתחום "אינטליגנטי זה" מתקופת פרויד ועד היום. כמה מהפכים, כמה מיתוסים, כמה טכניקות טיפול השתנו ומי שילם את המחיר? הציבור הרחב, ההולך כמו עדר מטומטמים אחר כל אופנה וגורו תורן.
''חילוניות'' ומיסטיקה ''קרל סייגן'' 166970
הספר האחרון של סייגן היה ''בליונים ובליונים'' - אוסף מאמרים שיצא לאור לאחר מותו.
בליונים ובליונים?? 167220
(מצטער על סימן השאלה השני בכותרת, לא יכולתי להחזיק את עצמי)
חשבתי בהתחלה ש"בליונים ובליונים" הוא תרגום שלך, וכבר התכוונתי לסנוט בך, אבל בחיפוש קצר גיליתי שאתה חף מפשע: שהספר תורגם לעברית, אכן תחת כותרת זו. למה, למען השם? אף אחד בהוצאה לא חשב שאולי עדיף משהו כמו "מילארדים על גבי מיליארדים"?
בליונים ובליונים?? 167226
עפ"י הערת המתרגם - השם הושאר בעברית כפי שהוא באנגלית, כדי לכוון לרצון הסופר, המפרט בפרק הראשון מדוע בחר שם זה.
סייגן מספר כי הביטוי "ביליונים וביליונים" הפך מזוהה עימו למרות שמעולם לא השתמש בו (חיקוי שלו, שבוצע בידי ג'וני קארסון, השתמש בביטוי זה).
סייגן טוען כי הכינוי החליפי (האירופי)- מיליארד - נמצא בנסיגה וכמעט נעלם.
בישראל, כפי שציינת, המושג מיליארד חי וקיים. אבל מעניין באיזה מהכינויים משתמשים מתמטיקאים ופיזיקאים ישראלים. עיקר פירסומיהם ודאי באנגלית, אבל מה למשל הם אומרים בהרצאות בטכניון? או שהם פוטרים עצמם בעשר בחזקת תשע :-)
10^9 = גיגה 167306
גם 167309
שמות שונים למספרים גדולים :

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים