פתרונות עבור עוורים 166790
הכתבה פתחה בפני צוהר לעולם שלא ידעתי שקיים - הנגשת אתרי אינטרנט לעוורים. אני מודה שמעולם לא חשבתי על זה, אבל פתאום זה נראה משהו מובן מאליו.

התחלתי לעיין באתרים שניתנו בתגובות, אבל אני לא ממש מוצאת קובץ הוראות פשוט שאומר מה ידידותי לעוורים ומה לא. יש כמה אתרים שאני בדיוק עובדת עליהם, ואילו הייתי יודעת מה מותר ומה אסור, הייתי יכולה להנגיש אותם בקלות - או לפחות לבנות גירסה טקסטואלית מקבילה (כדי לא לוותר על עיצוב יפה ופלאש) שעוורים יוכלו לגלוש בה.
אני חושבת שהמלאכה שלי תהיה הרבה יותר פשוטה ממלאכתו של אותו מתכנת מוזר של אוקאפי, כי אני משתמשת המון ביצירת דפים אוטומטית, כך שהעבודה צריכה להעשות רק פעם אחת ולא עבור כל עידכון של האתר. כל מה שצריך, זה לחשוב על הדברים האלה מראש ולא בדיעבד.

ונושא אחר: יש לי קרובת משפחה עיוורת שחיה בניו יורק. כן, גם היא טוענת שהחיים בניכר טובים לעיוור מהחיים בארץ. לפני כמה שנים הבאנו לה במתנה את קופסה שחורה של עמוס עוז שנמכר בתור ספר קלטת, והיא היתה מאוד מאושרת מזה. אני רוצה לשלוח לה סיפורים שכתבתי בשביל חלומות באספמיה, אבל מערכות הקול במחשב שלה תומכות רק באנגלית (ככל הידוע לי), ולא יכולות להקריא לה קבצי וורד בעברית. היא ביקשה שאני אקליט לה את הסיפורים על קלטת - אבל הקול שלי בכלל לא מתאים לזה ואני גם לא כל כך טובה בהקראות בקול רם (ויעידו על כך כמה אנשים ששמעו אותי מקריאה סיפור לא מזמן). אני הייתי רוצה להדפיס את הקבצים במדפסת ברייל ולשלוח לה אותם בדואר. האם ידוע למישהו על מקום בו ניתן לעשות דבר כזה? זה לא נראה לי כל כך מסובך טכנולוגית, אבל אין לי מושג איפה מחפשים דבר כזה - ואם קיים בכלל.
פתרונות עבור עוורים 166813
לשאלתך בקשר ל"רשימת הוראות" להנגשת אתר. הרשימה המוסמכת ביותר נכתבה על ידי האנשים שכתבו את התקנים של ה- HTML- ה- W3C.

רשימה של הנקודות החשובות, כולל check list אפשר למצוא כאן:
חלק מההוראות הללו תורגמו לעברית, ואפשר למצוא אותן כאן:

(לצערי, הקישור עובד באקספלורר בלבד)

כאן יש גם כמה הוראות שימושיות:
הקישור השני... אללי... 166945
קשה לי להתייחס ברצינות לאתר שאפילו לי אינו מי יודע מה נגיש. אני אקרא את הגירסה האנגלית.

תודה בכל אופן.
פתרונות עבור עוורים 166872
האמת שבימים אלה אני מכים אתר שיתעשק ביין השאר בנושא הזה ושם יש מאמר מצויין של יובל רביוביץ בנושא.
האתר גמור הבעיה שמנהל השרט כרגע לא בנימצא ואני לא מצליח להפוך את כתובת ההרצה שלו לכתובת הקבוע.
שלחתי לשואלת את כתובת האתר במייל. בימים הקרובים אני אפרסם את כתובת האתר באייל
זאת גם ההיזדמנות להודות ליובל רבינוביץ על העזרה בעיצוב ולערן טרומר

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים