שר האוצר נתן במבט רעיון! 167944
שר האוצר בנימין נתניהו נותן דוגמה אישית ומתחיל את הקיצוץ בתקציב במשרדו. במסגרת הרפורמות המבניות במשק, שיוגשו לאישור הממשלה יחד עם הצעת התקציב, יוזם נתניהו שורה של שינויים במבנה משרד האוצר. על פי ההצעה המתגבשת באוצר, יאוחדו 2 אגפי המסים – אגף מס הכנסה ואגף המכס ומע"מ – לאגף מסים אחד. כן יאוחדו אגף השכר באוצר עם נציבות שירות המדינה, הפועלת כיום במסגרת משרד ראש הממשלה, לאגף מאוחד שייקרא אגף שכר וכוח אדם. נתניהו גם יציע לממשלה גם לבטל כליל את מינהל הכנסות המדינה. הקיצוץ יחסוך 3 מנכ"לים במשרד האוצר, שכרגע מעסיק 10 מנכ"לים.

שר האוצר נתן במבט רעיון! 167948
לא הבנתי- המנכלים האלו יפוטרו או שהם ישארו אבל בתפקיד אחר עם משכורת אחרת (רצוי יותר נמוכה)?
נניח שחוסכים 3 מנכלים 30K X שח ל12 חודש- בערך מיליון שח לשנה. כמה זה באחוזים מתוך תקציב משרד האוצר?
בקיצור, אם כולם יקחו דוגמא ממשרד האוצר,ויקצצו אותו דבר באופן יחסי, האם היצלנו את התקציב?
שר האוצר נתן במבט רעיון! 167999
אני מניח שאלו לא רק המנכ''לים, אלא גם כמה וכמה כפיפים, אבל זה פחות חשוב. הרעיון הוא שההתחלה במשרד עצמו משדרת על כוונות רציניות כלפי הצורך בקיצוץ נרחב במקומות אחרים, שהוא זה שיהווה נדבך חשוב בהקטנת התקציב.
שר האוצר נתן במבט רעיון! 168135
כשאתה מאחד שני אגפים, אזי שני מנכ''לים הופכים למנכ''ל אחד. לדוגמא, הממונה על השכר במשרד האוצר ונציב שירות המדינה הולכים לשחק עכשיו כסאות מוזיקליים, שבסופם אחד מהם יוותר עומד בחוץ.
מצד שני, הדוגמא הזאת ממש נראית יותר כמו נסיון של משרד האוצר לספח לתוכו את נציב שירות המדינה (שכיום כפוף למשרד ראש הממשלה, לא למשרד האוצר), ולא סתם לקצץ איפה שאפשר.
שר האוצר נתן במבט רעיון! 168144
לא הבנתי את התשובה שלך. אותו מנכ"ל ש"יוותר עומד בחוץ", איפה בדיוק יעמוד? בתוך משרד האוצר ( או תפקיד אחר בשירות הציבורי) ויקבל משכורת, או *באמת* בחוץ, קרי במגזר הפרטי (או בלשכת האבטלה).
שר האוצר נתן במבט רעיון! 168145
כעקרון, ירד התקן של התפקיד שלו. סביר להניח שאדם במעמדו לא יזרק לכלבים, אלא יוצע לו תפקיד אחר, ברמת שכר נמוכה יותר, שמישהו אחר יזרק ממנו לטובתו. בסופו של דבר, ירד תקן אחד של מנכ''ל. מי ישלם את המחיר האישי ויעמוד בתור בלשכת האבטלה זה כבר שאלה אחרת, אבל לא ממש רלוונטית.
שר האוצר נתן במבט רעיון! 168146
צודק, אני רק ניסיתי להבין האם באמת יורד התקן מבלי להוסיף תקן אחר. כלומר כמה באמת יחסכו.
שר האוצר נתן במבט רעיון! 168151
מקורותי במשרד האוצר מוסרים לי שאני פסיכי לגמרי אם אני חושב שהם עובדים במשרד האוצר.
שר האוצר נתן במבט רעיון! 167953
אני לא בטוח שזאת כוונת הביטוי ''דוגמא אישית''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים