אין לי טלוויזיה 168581
א. למי יש זמן?
ב. כשמזדמן לי בגלל העבודה לישון בבית מלון עם טלוויזיה אני נדהם מכמה נמוך אפשר לרדת (רמז: נמוך מאד)
ג. מי שמסוגל להנות מזה - בעיה שלו. אני מחזיק כמה סרטים בDVD (כל הסרטים של האחים כהן וכמה שיותר של וודי אלן) ומתבדר מהם שוב ושוב מפעם לפעם.
ד. בשביל הילדים יש לי כמה סרטים של דיסני (בעיקר הקלאסיים עד שנות ה-‏70) ב-DVD.
ה. אני די בטוח שכל אחד עם אינטלגנציה סבירה שיתנתק מהטלוויזיה לכמה חודשים, לא יוכל להבין איך הוא אי פעם עיכל את הזבל האורגני הזה.
ו. נשבר לי מאנשים שאומרים: "אבל אני רואה רק נשיונאל ג'אוגראפיק" בעיקר כי אני לא מאמין להם. אם היתה לי טלוויזיה בבית אני מניח שהיה יוצא לי לראות בעיקר זבל. לכן אין לי.
ז. כמה פרסומות אפשר לסבול?
ח. מוזיקה וספרים זה הרבה יותר כיף.

בקיצור - זירקו את הטלוויזיה ושפרו את חייכם!

יוני
אין לי טלוויזיה 168582
גם אצלנו נרשם שיפור ניכר באיכות החיים בעקבות הפרידה מהמכשיר מטמטם-השכל.
אם מותר לשאול- אין לך טלויזיה, באיזה מוניטור אתה משתמש ל-דויד? [רעיון לא יקר מדי יתקבל בברכה].
אין לי טלוויזיה 168586
מסך 17 אינץ' רגיל לגמרי. האמת שבסרטי WideScreen זה די קטן, אבל לא נורא, אני לא ממש בקטע של סרטי אקשן הלומי אפקטים אז זה פחות מפריע לי.
אם אני אזכה בלוטו או משהו אני מניח שאקנה מקרן. מקרן טוב עולה היום בארץ כ-‏2000 דולר שזה ממש מעבר ליכולת שלי בשביל כמה סרטים בחודש.

בשביל זה יש קולנוע...

יוני
אני לא יודע לקרוא 168591
א. למי יש זמן.

ב. כשמזדמן לי לשבת בתור לרופא עם עיתון לאשה, אני נדהם מכמה נמוך אפשר לרדת (רמז: נמוך מאד)

ג. מי שמסוגל להנות מזה - בעיה שלו. אני מחזיק כמה סיפורים עם תמונות ומתבדר מהם שוב ושוב מפעם לפעם.

ד. בשביל הילדים יש לי כמה סרטים של ספרי ילדים עם תמונות גדולות.

ה. אני די בטוח שכל אחד עם אינטלגנציה סבירה שיפסיק לקרוא לכמה חודשים, לא יוכל להבין איך הוא אי פעם עיכל את הזבל האורגני הזה.

ו. נשבר לי מאנשים שאומרים: "אבל אני קורא רק טולסטוי ודוסטויבסקי" בעיקר כי אני לא מאמין להם. אם היתי יודע לקרוא אני מניח שהיה יוצא לי לקרוא בעיקר זבל. לכן אני לא.

ז. כמה מודעות אפשר לסבול?

ח. מוזיקה וריקודים זה הרבה יותר כיף.

בקיצור - תפסיקו לקרוא ושפרו את חייכם!

הבור הגאה
lol 168613
אני לא יודע לקרוא 168627
היטבת לנסח זאת!
אני כן יודע לראות טלוויזיה 168672
ההבדל בין קריאה לטלוויזיה הוא שבקריאה אתה בוחר את הספר שאותו אתה קורא, ובטלוויזיה יש לך בחירה בין כמה תוכניות בודדות שרובן מתאפיינות בכך שהן פונות למכנה משותף רחב ככל האפשר וזאת על מנת למכור כמה שיותר פרסומות.

אני מעדיף לנצל את מעט הזמן שיש לי בצורה מקסימאלית, והסיכוי שאני אהנה מתוכנית שבמקרה מוקרנת בזמן הפנוי שלי שקול בערך לסיכוי שאני יאהב את התקליט האחרון של סלין דיון.

אני לא טוען שאין טלוויזיה טובה: מאד אהבתי לראות את סימפסונס לדוגמא. אבל מיום ליום זה נעשה יותר ויותר קשה לברור את התוכניות המעניינות מהסך הכל האינפנטילי.

יוני
גם אני יודע לראות טלוויזיה 168677
אצלי בטלוויזיה יש כמה עשרות ערוצים (ואני בחבילה הבסיסית של Yes + ערןץ "יס פלוס"), כך שבכל רגע נתון יש לי מבחר של הרבה יותר מ"תוכניות בודדות". כמחצית מהתחנות (ואולי אפילו יותר) אינן משדרות פרסומות כלל, ועל כן בוודאי ובוודאי שאינן מוכרות פרסומות.

אני מארגן את הזמן שלי כך שהזמן הפנוי שלי יהיה בין השאר כאשר התוכניות החביבות עלי משודרות בטלוויזיה.

אני לא טוען שאין טלוויזיה גרועה: אני משתדל בעקביות לא לצפות ב"קחי אותי, שרון", אבל משנה לשנה המבחר שעומד לרשותי רק גדל, ואיתו גם התוכן.
אני כן יודע לראות טלוויזיה 168731
אתה מטיף מוסר לכל מי שמבזבז את זמנו על תוכניות זבל ועדיין לא מקפיד על שגיאות הכתיב שלך (אומרים: "אני אוהב" ולא "אני יאהב").
ובאנלוגיה לדבריך, אני לא באמת מאמינה לך שאתה רואה רק את הסרטים שציינת (וודי אלנים וכו') משום שסרטים רוויי אפקטים לא חביבים עליך, אלא משום שאין לך את הציוד הדרוש לכך (מסך "17).
אז מה הבעיה שלך? 168753
בנוסף למה שיש לערן מלמעלה, יש לי מכשיר פלאים, קוראים לו "וידאו" (אתה יכול למצוא כאלה ב http://zap.co.il/models.asp?sog=E-VCR יותר זול מהשילוב של DVD + מחשב + מסך 17 אינץ') בעזרתו אני יכול להקליט תוכניות טובות, שמשודרות במשך כל היום והלילה, ולראות אותן בזמני הפנוי.
אז מה הבעיה שלך? 168760
אני לא חושבת שצריך מחשב בין הדויד והמסך. אבל מסך 17 אינץ' זה באמת קצת קטן.

כדי להקליט כמה תוכניות טובות אתה צריך להיות מנוי על המון אקסטרות בנוסף לחבילת הבסיס, לא?

אבל וידאו זה בהחלט רעיון טוב. במיוחד אם הוא מהסוג שאפשר להקליד לתוכו את הקוד של התוכנית, וכך להימנע מהקלטת הפרסומות.

אגב, כשראיתי טלויזיה באנגליה, התוכנית היחידה שדאגתי להקליט בזמן נסיעות לנופש, היתה הסופראנוס. אבל הקלטות אחרות, "נקודתיות"- כל ה"בלשים" הבריטים- מורס, דאלגליש, וכו. ופרייזר כמובן.
אז מה הבעיה שלך? 168763
פתאום הרגשתי שלא אמרתי מספיק ברור ש: באנגליה יש בחמשת הערוצים הרגילים מספיק תוכניות טובות, ולא צריך להיות מנוי על כבלים או לווין. ואילו כאן, כשיוצא לי לראות טלויזיה אצל אחרים או במלון- נראה לי שממש אין הצדקה להחזיק טלויזיה רק בשביל הערוצים הרגילים.
נכון. 168764
אם היה בארץ את חמשת הערוצים הבריטים ה''רגילים'' (לא כבלים ולא לווין), לא היה צריך כאן שום דבר אחר חוץ מערוץ או כמה לדברים ישראלים בלבד.
נכון. 168766
בהחלט. אגב, הם קוראים לערוצים הרגילים terrestrial .
נכון. 168781
גם אנחנו. קוראים להם ככה. רוב האנשים פשוט לא יודעים את זה.
אנחנו. אבל רוב האנשים לא. אוקיי. 168798
אז איך אתם, באגודה הסודית קוראים לזה? ארצי, יבשתי, טרסטריאלי?
אנחנו. אבל רוב האנשים לא. אוקיי. 168829
המרצה שלי התייחס לזה כטרסטריאלי, אבל הוא סתם אנגלו-סקסי, אז לא נדבר עליו. עם זאת, אם למישהו יש כאן את חוק הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו, אני בטוח שהמילה המקובלת תופיע שם איפשהו.

(פעם ידעתי את התשובה לשאלה בעצמי, היום שכחתי)
אנחנו. אבל רוב האנשים לא. אוקיי. 168857
זה בטוח כאן, איפשהו.
אתה מוזמן לחפש.
אנחנו. אבל רוב האנשים לא. אוקיי. 168934
תודה.

התשובה: קרקעי. (סעיף 37ב של חוק הרשות השניה לטלויזיה ורדיו, התש"ן)
אז מה הבעיה שלך? 168765
לשאלתך, לא. בערוץ הראשון יש זירת הפשע, סימפסונס וחוק וסדר, בערוץ עשר יש חוק וסדר, מונק ו-‏24, בערוץ 3 יש את "שנות השבעים" ודרו קרי (ביום שישי), בערוץ 23 ובבי.בי.סי יש תוכניות טובות לפעמים, בהולמארק יש שידורים חוזרים של חוק וסדר, וסה"כ יחד עם הסרטים והחדשות, זה הרבה יותר יותר ממה שאפשר לצפות בשבוע.

לוידאו שלי יש גם כפתור fast forward ככה שאפשר לדלג על הפירסומות...
אז מה הבעיה שלך? 168892
פרייז'ר- סידרה מעולה, שמשום מה החליטו בטלעד לתקוע אותה בשעה 1 בלילה (בימי ראשון). אין לי מושג על סמך מה הם החליטו את ההחלטה המגוחכת הזאת.
אני כן יודע לראות טלוויזיה 168759
צפייה בטלוויזיה לא צריכה להיעשות באופן ספונטני ברגע נתון שבו אתה בוחר את התוכניות המשודרות בו, אלא בהחלטה מראש לראות את מה שאתה אוהב על סמך לוח המישדרים.
אני כן יודע לראות טלוויזיה 168793
אין שום סיבה לסמוך על לוח השידורים. למשל, משום מה החליטו האנשים האחראים על לוחות המשדרים שמלודרמה עם האקשן הלא-משכנע, אליאס, היא ה-דבר בטלוויזיה, והמליצו עליה מאד. לא מרשים. אותו הדבר על הקומדיות דרג ז' שוטטות ואחד-העם אחד.

לעומת זאת, לולא הייתי קופץ בין ערוצים בשעמום, לא הייתי מגלה סדרות עם זמני-שידור לא מחמיאים כמו MAD TV ו-Futurama, בהן לא עודכנו עד-כדי-כך אנשי לוחות המשדרים.
אני כן יודע לראות טלוויזיה 168795
מעניין. אני לא מהמזפזפים, ולשבת מול הטלוויזיה עם זפזפן לרוב מוציא אותי מדעתי. סדרה כמו futurama (את Mad TV אני שונאת) מופיעה במדריך, ואני אסמן לי אותה בטלוויזיה כדי לוודא שבשעה היעודה הטלוויזיה תעבור אליה (מה חבל, ד"א, שאין יותר פרקים חדשים בסדרה). זפזופ, לדעתי, יביא לאחת משתי תוצאות עצובות - אני אפספס משהו שהיה שווה צפיה, או - יותר גרוע - אני אתעכב על משהו שלא היה שווה צפיה. אם יש סדרה שלא ראיתי מעולם והיא כ"כ טובה, אני כבר אשמע עליה מחברים.
אני כן יודע לראות טלוויזיה 168844
אז יוצאת כמובן בהנחה שצופים בעיקר בסדרות בטלויזיה.

בזמנו, כשהייתה לי טלויזיה רב ערוצית, בדרך כלל זיפזפתי, ולא תכננתי מראש, פשוט מפני שלא הייתה ממש שעה קבועה בה צפיתי בטלויזיה, והיא לא הייתה חשובה מספיק שאתכנן במיוחד לצפות במשהו (גם כשכבר סימנתי תוכנית/סרט שרציתי לראות, משום מה משהו יצא, ופיספסתי).

נכון לאז, נהגתי לזפזפ ולנחות בעיקר על נשיונל ג'יאוגרפיק, ערוץ 8, ארטה, sky ויורוספורט.

כיום אני ללא טלויזיה רב ערוצית, ובאנטנה כאן קולטים רק ערוץ 1 (ערוץ 2 לא נקלט בכלל). בדרך כלל יוצא לי לראות "מבט" "רואים עולם" "הסיפור האמיתי" "מבט שני" ו"מהיום למחר", אם כי יוצא לי לצפות בטלויזיה משהו כמו פעמיים-שלוש בשבוע, לא יותר.
עכשיו כשהייתה אליפות העולם באתלטיקה קלה יצא לי לצפות יותר, ולהתגעגע מאוד להגשה ולפרשנות של יורוספורט.
אדיקטיביות 168827
וזה נכון גם לדברים מהנים אחרים. אסור בתכלית האיסור לעשותם בגחמה של רגע, מתוך כניעה ליצר ושלא מתוך תוכנית ותכלית. מצווה על כל אחד מאיתנו להיאבק עד כלות כוחותיו בכל בדל צילו של האנושי שבו. במיוחד יש לאסור מלחמה על השטן הגדול, הספונטניות, היא אם כל חטאת. ואם נכשל חלילה אדם, ודירדר נפשו לידי עונג נמהר, יקפיד הוא וייסר את עצמו וישמור נפשו שמא הנאה רבה מדי יפיק הוא מן המכשול עד כי לא יוכל לחדול.
(-:

תגידו, התחלקתם על השכל? האומנם הטלויזיה היא שורש כה הרבה רע בעולמכם? מה רע באמריקה הטובה והישנה שמילאה תפקיד זה בנאמנות ובשקידה עד כה? האומנם לופתת הקופסא הזוהרת את נפש כל אייל ומביאתהו בעורמה למחוזות אליהם לא רצה הוא להגיע, כפּוּשר על גדרה של חטיבת ביניים? האומנם רבים ממגיבי האייל הם בעלי אישיות אדיקטיבית, עד כי כל חלוק נחל לעיוורונם הוא מכשול? ומה בעצם איכפת לי מכל זה? לא ברור.
_________________
אפופידס, שהכיר פעם לחבריו לעבודה את ‏1Snood, כדי שייהנו וישחררו מדי פעם את ערוצי המחשבה, וגילה לתדהמתו, שלאחר זילזול ראשוני במשחק, הפך הוא לכמה שבועות לעיקר עיסוקה של החברה.
אדיקטיביות 168830
"האומנם הטלויזיה היא שורש כה הרבה רע בעולמכם? מה רע באמריקה הטובה והישנה שמילאה תפקיד זה בנאמנות ובשקידה עד כה? "

ומאיפה באות התוכניות בטלוויזיה אם לא מאמריקה?
הלאה האימפריאליזם התרבותי של מעצמת הרשע!
אדיקטיביות 168831
טלויזיה היא אכן דבר ממכר, לרוב האנשים.
ולדעתי היא גם נמצאת די קרוב לשורשי הרוע בעולם המודרני.
אבל היות שכתבת קטע יפה ומצחיק, נפטור אותך הפעם בנזיפה בלבד.
[מסקנה: לא חשוב מה אומרים, אלא איך אומרים? המ..]
אדיקטיביות 168840
לא התייחסתי לטלויזיה כדבר רע (ואכן הזבל רב בה מהטוב) אלא לצורת הצפייה של יוני - לפתוח מתי שבא לו ולזפזפ במקום לראות תוכניות לטעמו שהוא יודע על קיומן מראש.
אדיקטיביות 168936
גם אני ככה. יש לי זמן? אין לי מה לעשות? אני יושב מול הטלוויזיה, מזפזפ בין כל שני הערוצים הזמינים לי. יש משהו מעניין? רואים. אין? מכבים והולכים לחפש משהו אחר לעשות.

מה הבעיה?
אדיקטיביות 168944
שום בעייה. הצפייה בטלויזיה מהנה יותר כשאתה צופה במיוחד במה שאתה אוהב לראות ואז אין בסיס לטענה של יוני שכשמזפזפים לא מוצאים דברים טובים.
אני כן יודע לראות טלוויזיה 168843
האזנה לרדיו לא צריכה להיעשות באופן ספונטני ברגע נתון שבו אתה בוחר את התוכניות המשודרות בו, אלא בהחלטה מראש לשמוע את מה שאתה אוהב על סמך לוח המשדרים.
אני כן יודע לראות טלוויזיה 168933
יש הבדל בין האזנה למוזיקה ברדיו שיכולה להתבצע בכל זמן שהוא לבין צפייה בטלויזיה המבוססת על תוכניות מסוימות עפ''י טעם אישי.
אני לא יודע לקרוא 168757
מה שמזכיר לי את תגובתו הנאה של כליל לתגובה 147496
תמהני אם יש לזה שם.
שם 168769
בעצם הצעתו של עוזי - ''תגובת מראה'' מתאימה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים