דיונים תיאולוגיים בסדרת נוער 170289
הם כידוע בגדר דבר שלא יעלה על הדעת, שהרי מי בקרב הנוער הריקני שלנו יתעניין בדברים מעין אלה. אבל הפלא ופלא באחת מסדרות הטלוויזיה המקוריות שהוקדשו לבני הנוער היה פרק שלם שהוקדש לדיון תאולוגי בשאלה אמיהו ואיפה הוא הבורא ומה הוא רוצה מאיתנו .
זה היה בסדרת הטלוויזיה "זבנג" על פי סדרת הקומיקס של אורי פינק. שם הוקרן פרק בשם "גל מחפש את האלוהים " אחד הפרקים הטובים ויוצאי הדופםן ביותר בסדרה שתיאר את מסע החיפוש של גיבור הסדרה אחרי בוראו בזמן שתלמידי בית הספר השונים עוברים מוטציה למאמיני דתות שונות. והפלא ופלא גל וידידו ג"נג'י מוצאים לבסוף את בוראם במימד אחר..ולבסוף ניתנה תשובה מספקת מיהו אחרי הכל הבורא ומדוע הוא מתנהג לברואיו כפי שהוא מתנהג. ולעניות דעתי התשובה שניתנה שם לשאלה זאת היא ככל הנראה התשובה המדויקת ביותר בנושא שניתנה אי פעם בכל הצגה של השאלה במדיה כלשהיא .
עוד על זבנג יש כאן :
דיונים תיאולוגיים בסדרת נוער 170298
הנוער שלנו לא ריקני.
דיונים תיאולוגיים בסדרת נוער 170361
זה בכל אופן מה שחושבים בערוצי הטלוויזיה שלנו שבהם 99% מכלל תוכניות הנוער מוקדשים לנושא אחד ויחיד שאין בלתו , זוגיות ומין.
כנ"ל במגזינים לנוער "מעריב לנוער" ו"ראש 1" ששם יש שני נושאים :דיון בכוכבי בידור וסלבריטאים מהארץ וחו"ל ,ונושאי זוגיות ומין.
אגב רק בימים האחרונים פורסמה כתבה שלמה בנושא הזה של עיתוני הנוער בכתב עת לתקשורת ,ששםפ בוצע ניתוח תוכן של גליונות ":מעריב לנוע" עם תוצאות מזעזעות ממש אבל לא בלתי צפויות. העורכים הסבירו שהם לא מחנכים וכי הם מסתמכים בתכנים שלהם על סקרים שהם מבצעים בקרב בני נוער לדעת מה הם רוצים לקרוא וזה מה שהם רוצים לקרוא. .
תשובה מפגרת לעניות דעתי, אני אם הייתי עורך "מעריב לנוער" הייתי פועל בצורה שונה לחלוטין אבל זה מה שיש.
דיונים תיאולוגיים בסדרת נוער 170363
אולי זה לא מקרה שאתה לא עורך את מעריב לנוער.
דיונים תיאולוגיים בסדרת נוער 170423
ואולי זה גם לא מקרה שהמכירות של מעריב לנוער גם הולכות ויורדות בקצב תלול מידי שנה בשנה עם כל הסקרים האלה ועם כל ההסתמכות על הטעם הירוד של קבוצה זעירה של בני נוער.
אם אני הייתי העורך לא הייתי נותן לבני הנוער להכתיב לי מה צריך להיות בכל גליון.זה יכול היה להוריד את הרייטינג עוד יותר, ואולי לא.
זוגיות ומין 170410
זה שני נושאים.
דיונים תיאולוגיים בסדרת נוער 170593
אז זהו, שזה לא תמיד מה שהם רוצים לקרוא. אבל זה מה יש.
דיונים תיאולוגיים בסדרת נוער 170711
"רק בימים האחרונים פורסמה כתבה שלמה בנושא הזה" – הכוונה היא כנראה למאמר "הארץ שלנו" של רן בנימיני שפורסם ב"העין השביעית":
(קצת קשה לקריאה מכיוון שרוב הפסקאות מאוחות לפסקה אחת).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים