הממ 17160
אני מניח שמצביעי ברק מרגישים די טיפשים עכשיו.

מה זה אומר על האיש שאמר שאריאל שרון הוא אסון ושהוא יוביל אותנו למלחמה, שהפיץ כרזות המציעות להכין מקלטים, יום אחרי הבחירות - יחליט כל אחד בעצמו.
הממ 17182
אני עדיין מחכה במתח רב לראות אם התסריטים שהקרינו בטלוויזיה יתממשו...
הממ 17184
הם כנראה היו צריכים לקרוא את התחזית שלי יומיים אחרי "ההתפטרות"

"צפירת ארגעה אפשרית בהחלט למקונני ברק:
הנוכל המקיוויאלי תכף מזגזג חזרה.."
לא רק מצביעי ברק! 17249
מה זאת אומרת מצביעי ברק מרגישים די טיפשים עכשיו? אתה טוען שמצביעי שרון לא מרגישים טיפשים? הרי הם צריכים להרגיש פי 2 יותר טיפשים ממצביעי ברק, המועמד שהם בחרו בו מונע מהם מלקבל את התוצאה הרצויה שבגללה הצביעו לו, הדחת ברק ממוקדי הכוח השלטונים בגלל כשלונו והאכזבה ממנו.
יוצא מפה שמי שהצביע ברק קיבל את ברק כשר בטחון ואם הוא לא הבין את זה עד עכשיו גילה שלברק אין חוד שידרה. לעומט זאת מי שהצביע שרון כי התאכזב מברק ורצה לא לראות אותו יותר קיבל את ברק כשר בטחון.

כל האזרחים צריכים להרגיש מטפשים מהבחירות האחרונות, אלה שלא הצביעו בגלל חוסר מימוש זכותם להשפיע, אלה ששמו פתק לבן בגלל חוסר המשמעות שבמעשה, ואלה שצביעו בגלל המועמדים הדפוקים. אבל אם אתה אומר שמצביעי ברק צריכים להרגיש מטופשים בגלל מינוי ברק, אז על ידי השוואה פשוטה מצביעי שרון צריכים להרגיש יותר רע לגבי נקודה זו לפחות.
Stupid is as stupid does 17281
מי שעשוי להרגיש טיפש הוא מי שחשב שהתוצאות של היבחרו של שרון לראשות הממשלה תהיינה שונות מהתוצאות עד כה. על כוונתו של שרון לקרוא למפלגת העבודה להצטרף לממשלתו ולאהוד ברק לכהן כסגנו וכשר הבטחון בממשלתו ניתן היה ללמוד (כמה מפתיע, שלא לומר א-בילינסקיאני!) מדבריו של אחד, אריאל שרון, במהלך השבועות שקדמו לבחירות. כל מצביע שסבר (ולא בטיפשות) כי אם שרון ייבחר כך יעשה, יכול היה להצביע כדי לקדם את האפשרות הזו (ע"י בחירה בשרון) או כדי לעכבה (ע"י הצבעה לברק). אין שום סיבה להרגיש טיפש, אלא אם הצבעת (או פעלת באופן אחר) שלא על מנת לקדם את התוצאה המועדפת בעיניך.
פרו-בילינסקיאני 17283
למה א-בילינסקיאני? אני כבר אז (הייתי אז במילואים אני חושב) הבנתי שהוא מנסה בכוח לדחוף לממשלת אחדות ומנסה לסנדל עצמו ולמנוע הקמתה של ממשלה צרה (אני חושב שטל כהן יעיד). כמובן שתוצאות הבחירות היו קצת קשות מבחינתו עקב ההפרש הגדול ואורך הסכינים, נחכה ונראה מה מאזן הכוחות במפלגת העבודה בימים הקרובים. ואגב, כדי לקדם את ממשלת האחדות היה על המצביע האינטיליגנטי הפוטנציאלי להצביע לברק ולא לשרון כדי לקצץ קצת מאורך הסכינים (מה שחייב את ברק לעשות תרגיל נאצר-ביבי, מי ששכח נאצר עשה תרגיל דומה מיד לאחר מלחמת 67).
פרו-בילינסקיאני 17291
הרי ברור לך ששמך הוזכר בתגובתי רק למקרה שאתה לא עוקב אחרי הדיון הזה ממילא, ותגיע אליו רק דרך החיפוש התקופתי שאתה עורך אחר תגובות שהשם שלך מוזכר בהן...

לגבי הסיפא של דבריך - אינני יודע כיצד אמור לנהוג מישהו שמעוניין לא רק לקדם את אחת התוצאות מבין השתיים אלא גם את פרטי התוצאה (יחסי-הכוחות)... הרי אם כל אלה שחושבים כמו המצביע האינטליגנטי הפוטנציאלי שלך יצביעו "ברק", הם עוד עשויים לעשות overshoot, ולהביא לבחירתו של ברק. ייתכן שהוא צריך להשתמש ב"אסטרטגיה מעורבת", כפי שזה נקרא בתורת המשחקים. זכורני איזה "ערב חדש" מלפני שנים (עוד לפני הבחירה הישירה) בו פרופסור אחד הציע למצביע הנבוך ליטול כשהוא מאחורי הפרגוד כמה פתקים, שיחסי הכוחות ביניהם הם יחסי-הכוחות הרצויים לו בכנסת, ואז לבחור באחד מהם באקראי (מאחורי הגב, נגיד) ולשלשלו לקלפי. לרגישים מומלץ להשמיד את יתרת הפתקים, כך שלעולם לא ידעו מה היתה הצבעתם.
אני לא עורך חיפוש כזה... 17294
...אני פשוט עוקב ממש טוב אחרי מה שקורה באייל.

ולגבי הסייפא, אמרתי "אינטיליגנטי", כמה כאלו אתה מכיר?
אני לא עורך חיפוש כזה... 17323
לא יודע כמה אני מכיר, אבל אתה, לטענתך, מכיר לפחות 120.
לא רק מצביעי ברק! 17469
שרון הצהיר כל הזמן כי הוא יעשה כל שביכולתו כדי להקים ממשלת אחדות לאומית עם ברק כשר ביטחון.
מהבחינה הזאת, מצביעי שרון לא אמורים להרגיש מטומטמים.
הממ 17302
אולי דווקא מי שלא הצביע ברק, וכך מנע את נצחונו, הוא מי שצריך להרגיש די טיפש. אם הוא בחר פתק לבן - משום שלא רצה לא את זה ולא את זה - קיבל את שניהם (בתוספת פרס במבצע חד פעמי), ואם הוא בחר בשרון - משום שחשב שברק הוא כישלון בטחוני ופרס כישלון מדיני - קיבל את ברק כשר ביטחון ופרס כשר חוץ.
ברק מנע את ממשלת האחדות כל הזמן שהיה ראש ממשלה, והרי אם הוא היה רוצה הוא היה מקים ממשלת אחדות ללא בחירות.
עכשיו ברק, וחבריו ''נצי העבודה'', הסיקו את המסקנה ההגיונית (השמאל לא יביא שלטון) ועקב כך רצים ימינה (כצפוי).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים