עידכון 172440
משפחתו של הנווט השבוי רון ארד עתרה הבוקר (ה') לבג"ץ בדרישה להציג בפניה את דוח ועדת וינוגרד. לטענת המשפחה, דוח הוועדה קובע ש"רון נמצא בין החיים בסבירות גבוהה".

מעריב: http://images.maariv.co.il/channels/1/ART/545/408.ht...
עידכון 172596
רה"מ אריאל שרון "עונה" למשפחת ארד בראיונות החג לערוצי הטלוויזיה ומודיע כי לישראל יש "קלפי מיקוח" נוספים במשא ומתן המתנהל עם חיזבאללה על חילופי השבויים. שרון אמר: "לא נשארנו בלי אמצעים או אנשים שיש גם לחיזבאללה וגם לאיראנים עניין רב בהם". כשנשאל אם כוונתו לשבויים נוספים, השיב: "הם לא בידינו. הם באירופה".... "יכול להגיד בוודאות שיש לנו אמצעים נוספים כאמצעי לחץ. לשאלה אם הצדדים מנהלים משא ומתן על עצורים אלה, אמר שרון "יש מגעים הדוקים. זה חלק מהטיפול בעניין". שרון אמר שהמשא ומתן "מתקדם לקראת פתרון", אך עדיין לא הושלם.

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/344369.html
עידכון 181343
בג"ץ דחה עתירת משפחת ארד לחקור את דיראני, לאחר שהיועמ"ש הודיע כי אין בכוונתו לפתוח בחקירה פלילית נגד דיראני בחשד שעינה את ארד ואת חייל צד"ל לשעבר מוסטפא עבאס. גם עורך דינו של דיראני צבי ריש תמך בעתירה כדי כדי שתזים, לטענתו, את עלילות העינויים שמייחסים למרשו.

פרקליטות המדינה טענה שתצהירו של עבאס מתייחס לאירועים שאירעו ב-‏1981, בנושא עבירות לכאורה שעבר אזרח לבנוני אחד כלפי אזרח לבנוני שני וזה לא נושא שבאחריותה של מדינת ישראל לטפל בו. עו"ד שי ניצן מפרקליטות המדינה הוסיף כי מעולם לא פנתה אליו משפחת ארד בבקשה להעמיד לדין את דיראני. בעבר דחה בג"ץ דרישות דומות להעמיד לדין את יאסר ערפאת לאחר שקבע כי בסמכות היועץ המשפטי לממשלה לשקול האם יש בכך אינטרס ציבורי.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים