אדוארד סעיד נפטר 172784
לאחר מחלה. הספד עליו יש כאן :
עראפאת הוציא הודעת אבל לזכרו :
בספרו האחרון שפורסם חוזר סעיד לתיאוריה העבשה מזוקן של אבי הפסיכיאטריה פרויד שמושה היה איש מצרי שנרצח בידי היהודים בניסיון להבין על פיה את מדינת ישראל המודרנית .
אגב יכול להיות שמשה היה מצרי במקור ולא היה יהודי רק שאין שום הוכחה בעד או נגד זה אדם יכול לטעון מה שהוא רוצה בעניין ולהפיק איזה תיאוריות פוליטיות שהוא רוצה מופרכות עד כמה שאפשר וזה מה שעשה סעיד.
כיום פופולאריות מאוד בארה"ב התיאוריות שמשה היה פרעה אחנאתון או אחד הפרעונים המצריים האחרים ( תלוי בבחירת המחבר ). נראה שסעיד הצטרף למשחק המגוחך הזה לפני מותו.
ראו :
אדוארד סעיד נפטר 173517
בלי להיכנס לשום פרשנות או היקש פוליטי, סביר מאוד שמשה היה אחד מכהני אתון שנאלץ לברוח ממצריים יחד עם כהנים אחרים של אותו אל ועבדים ששיחרר לאחר חזרת השתלטות פולחן האל אמון עם עליית המלך תות-אנח-אמון לשלטון.
אדוארד סעיד נפטר 173555
זאת תיאוריה ידועה. אבל אין בה שום דבר סביר במיוחד או משהו שאפשר להוכיחו או להפריכו.
לאמיתו של דבר האל ''יהווה'' המתואר בספר שמות והאל ''אתון'' הם אלים שונים מאוד באופיים. האחד הוא אל מדברי וולקניזועף שמשמיד את מאמיניו בגלל הפרובוקציות הזעירות ביותר. האל ''אתון'' לעומת זאת הוא אל גלגל השמש ישות מטיבה מטיבעה שאין לה כל קווי אישיות אינדיבידואליים משלה.
אם משה באמת היה כוהן של אתון כי אז הוא הכניס שינויים דרסטיים באמונה שאותה קיבל במצרים.
העניין הוא 173577
שעפ''י חקר המקורות, כל חלקי התורה נכתבו מאות שנים לאחר מותו של משה והושפעו ממקורות שלא היה יכול לדעת עליהם כמו חוקי חמורבי או ממציאות שהיתה קיימת בממלכות ישראל ויהודה, שעליה בודאי לא היה יכול לדעת דבר. לכן ניראה שלקחו את סיפורו של משה, הפכו אותו לדמות עברית ויצרו סיפור הנראה כהפקה הוליוודית מרהיבה אך לא להתקיים במציאות, ממש כמו שייחסו לכל עמי המזרח הקדום אב קדמון אחד.
העניין הוא 173582
שגם פעם היו שני סינים.
נהפוך הוא. 173658
סביר יותר שהעם הסיני נוצר מקבוצות שונות שבאו ממקומות שונים ובמשך הזמן התערבבו ביניהן ויצרו את העם הסיני.
נהפוך הוא. 173660
נו, אז עוד בדיחה החליקה לה על משטח הרצינות התהומית של ארז ''אני פה בשביל להוכיח נקודה, ולא יעזור כלום'' לנדוור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים