PAX AMERICANA 17336
נשאלת לה השאלה האם במסגרת רעיון 'הפוליטיקה הסמוייה מן העין' מנסות ארה"ב ובריטניה למנוע דבר, אשר למעשה אין איש יודע כלל מה הוא.

יש לשער כי לתקיפה זו צריכה היתה להיות סיבה יוצא מגדר הרגיל, וזאת מפאת הבחירה בעיתוי כה אומלל ברחבי העולם הערבי לפעולה שכזו, פעולה היכולה אך ורק להמאיס את ארה"ב ובריטניה על מדינות ערב.

אומנם יכול בהחלט להיות, כי פעולה זו באה לאותת על כוונות רציניותו של ג'. וו. בוש בשאלת יחסיה המתחדשים של חמולת בוש כנגד חמולת סאדם, אך כאמור - יעילותה מפוקפקת למדי;
התוצאה הישירה של פעולה זו הינה התאחדות העם העיראקי סביב מנהיגו, הכוללת את העולם הערבי בכלל, ואת סך פזורת הפלסטינאים בשטחים ובמדינות ערב השונות בפרט.

בדבר אחד ניתן להיות בטוח: האיזור בכללותו עומד לפני התדרדרות רבתי, אשר איש אינה ישורנה.

א. מאן
PAX AMERICANA 17341
אין פה שום פוליטיקה סמויה מהעין אלא מדיניות עקבית. להבדיל מברק וממשלתו שלא עמדו בהבטחתם שכל פרובוקציה של החיזבאללה אחרי נסיגת צה"ל מלבנון תיתקל ביד קשה, תגובה חריפה וכו', האמריקנים והבריטים לא משחקים משחקים - סדאם ניסה להתחכם איתם ומיד הם הגיבו.זה הכול. וזה גם יותר זול: על העדר התגובה שלנו מול פעילות החיזבאללה ישלמו מאוחר יותר גם הם וגם אנחנו ביוקר ובריבוע.
PAX AMERICANA 17456
בוש ג'וניור בא לקומם את שמו של האב שהוכפש כשלא סיים
את המלאכה בעירק, ולשם אנשי האב גויסו לעזור
במלאכת החזרת עטרה ליושנה .ומוריין דאוד מהניו-יורק טיימס
מוסיפה שצריך גם לזכור שסאדם ניסה להתנקש באבא'לה.
PAX AMERICANA 17870
במסגרת המדיניות ה'עקבית' עליה אתה מדבר, עומדת מחלקת המדינה של ארה''ב כבר בשבוע הבא לנזוף ולבקר קשות את ישראל - ויש שיאמרו
בצדק - באשר למדיניותה הנוכחית בשטחים הכבושים, אך באותה נשימה להצדיק ולתרץ פעולות אמריקאיות הכוללות בין היתר הרעבה, ענישה קולקטיבית, מניעת תרופות ועזרה, ואף הפצצות לשמן כנגד העם העיראקי.

לתשומת ליבך.

א. מאן
PAX AMERICANA 17898
סטנדרטים כפולים במדיניות החוץ של המערב, כולל ארה''ב, זה לא סיפור חדש, זה חלק בלתי נפרד מהנטיה שלהם לעקביות.
PAX AMERICANA 17926
בועז שלום,

ידיעה מאתר גלי צה"ל מיום 24.02.01:

" משרד החוץ האמריקני בודק האשמות כי ישראל עושה שימוש בציוד אמריקני נגד פלסטינים, דבר שמנוגד לחוק האמריקני. נשיא המכון הערבי האמריקני, ג'יימס זועבי, פנה במכתב למזכיר המדינה פאוול לבדוק את העניין ובינתיים להשעות משלוחי ציוד לישראל עד שיתברר אם נפגעים אינטרסים אמריקניים לאומיים"

בשבוע הבא:

מי ירה ב-G.R?

א. מאן
War, made in the USA 17930
האינטרס האמריקאי הלאומי הקרוב לליבו של בוש הוא האינטרס של תעשיית הנשק האמריקאית.
PAX AMERICANA 18025
הערבים באמריקה הפנימו את הלקח היהודי ולאט לאט נשמעים יותר קולות של אירגונים איסלמיים, לאו דווקא בנושא ישראל. אמנם הם עדיין רחוקים שנות אור מכח ההשפעה האינטלקטואלי, כלכלי, אלקטורלי (במיוחד בניו יורק ובוסטון) ותקשורתי שיש ליהודים.

האפרו-אמריקאיים פונים לאסלם גם כבסיס התבדלות-לאומני ואם בשנות ה 50-60 היה שיתוף פעולה בין ארגונים יהודים לשחורים בתחום שיוויון הזכויות, היום רמת השיתוף נמוכה יותר והועכרה על ידי הפוליטיקה של המזרח התיכון והפער הכלכלי.

בבחירות האחרונות בוש פנה לציבור הערבי, במיוחד בשיקאגו, ועד כמה שאני זוכר זו הפעם הראשונה שמועמד פונה כך אליהם בפומבי (זה היה במסגרת את העימותים). מן הסתם השטר הזה יוגש פעם לפרעון.

ישנה גם יותר חשיפה של אינטלקטואלים ערבים, אני לא בטוח אם זה רק בערוצים היותר "גבוהים", בכל אופן אדוארד סעיד מאונ 'קולומביה, פואד עג'מי מג'והן הופקינס.

אגב, לא היה זה JR?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים