זה מעניין 173429
אבל
מעניין המאמר ככל שיהיה, אני סבורה שאני יכולה (ויותר מכך- שאף הכותב יכול) לכתוב בצורה דומה מאמר הפוך, שיוכיח שהעולם הוא אכן כפר גלובלי.

האם המציאות כיום עונה על התחזית של מקלוהן? בהחלט כן. האם טבע האדם אמנם נוטה לקהילה קטנה ולחוסר קבלת זרים בקהילה? זה כבר נתון לפרשנות.
הפורומים באינטרנט הם לא פחות ממהיפכה, אבל קצת מוקדם, עדיין, להסיק ממנה מסקנות.תת קבוצות בתוך קהילה לא הופכות אותה לפחות קהילתית, וגם תת-חוקי משחק בתוך פורום עם חוקי משחק ברורים זה עניין נפוץ.
תילי מלים עוד ייכתבו על הנושא הפופולרי, במחלקות לתקשורת, בעיתונות, בספרות וכו". העמימות שוב תהיה פתח למאמרים מבריקים לצד גיבובי מילים מיותרים.

בכל מקרה, לטעון שהמיתוס של הכפר הגלובלי "מופרך", זה קצת מרחיק לכת, מה עוד שאין ציטוטים מהמאמר המקורי של מקלוהן כדי שנבין מה, בדיוק, מופרך.
זה מעניין 173478
אם יביאו ציטוטים מהמאמר המקורי של מקלוהן, נבין עוד פחות מה מופרך ומה לא (או מה בדיוק הנושא). מדובר בחיבור כה מסורבל, עד שאפילו ספרי הלימוד עצמם מעבירים על כך ביקורת.
זה מעניין 173592
המאמר אכן מסורבל, אבל אפשר לדעתי לומר בוודאות, שעיקרו *אינו* היעלמות הלאומיות כפי שצויין במאמר. יש מאמרים מוצלחים יותר לתקיפת הנושא מזווית זו (פוקיומה?).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים