יעף מעל חווילתו של אסד? 173982
אם שמעתי נכון את דיווחה של כרמלה מנשה לאחר חדשות השעה 11, ביצעו מטוסי חיל האויר בומים על-קוליים מעל החווילה בה ישן בשאר אסד. בינתיים לא קראתי על כך בשום מקור אחר, וכמובן שלא נשמע על כך מילה בתקשורת הסורית.

אני לא פרשן צבאי, אבל לדעתי זו היתה פעולה נכונה בזמן הנכון. איום פיזי ישיר על מקבלי ההחלטות בדמשק וטהרן מציל את חייהם של ישראלים חפים מפשע, וחס על חייהם של פיונים בארגוני הטרור.
יעף מעל חווילתו של אסד? 173983
הערכה גסה
אין לצה"ל מקורות מודיעין מספיק טובים בשביל לאים על מקבלי ההחלטות בדמשק ואיראן באופן של איום פיזי ישיר.
יש יכולות לבצע פעולות בעומק השטח הסורי שיהוו נדבך נוסף בערעור משטרו של אסד הבן.
מה יצא למדינת ישראל מתהליכי לבנוניזציה של סוריה? אין לי מושג,בכל מקרה הקשר הישיר לטרור הפלסטינאי לא ממש ברור.
יעף מעל חווילתו של אסד? 173984
לגבי המודיעין, אין לי שמץ של מושג. ורדה רזיאל ז'קונט יכולה להביע דעה מוסמכת יותר ממני בנושא.
לישראל יש הרבה מה להרוויח מדמוקרטיזציה של סוריה, בפרט כשאסד אינו מסוגל ללכד את העם סביב משטרו ע''י יציאה למלחמה. לאסד יש הרבה מה להפסיד (חייו וכאלה) מפעילות אווירית וארטילרית נגד ביתו, כמו גם מהפניית זרקור התקשורת העולמית למעורבתו בטרור. הוא לא יוכל להחזיק לאורך זמן את נתיניו חירשים ועוורים תקשורתית למצב הביש שאליו הכניס את סוריה.
לבסוף, הג'יהאד והחמאס לא יכולים לתכנן עשרות פיגועים בחודש ללא תמיכה תקציבית ולוגיסטית חיצונית. כמובן שבפעולות צבאיות בלבד לא ניתן לעורר את אהדת העם הפלשתיני, אך ניתן לחדול את ההתערבות האירנית והסורית בנעשה בשטחים.
יעף מעל חווילתו של אסד? 174196
דמוקרטיזציה בעירק היא אולי מטרה יותר ראלית,שגם מתמהמהת בעקשנות.
לאסד אכן יש מה להפסיד,מפתיחת חזית בתוך סוריה או מהסלמה בגבול הצפון,השאלה אם לישראל יש מה להרויח?
הקשר בין החיזבאללה סוריה איראן והפלסטנאים קים,אך מי שמבצע את הפעולות הם תאים עצמאים בשטח, שספק אם הם מקימים קשר עם רמאללה.
ונקודה אחרונה יכול להיות שכל הסיפור היה אל מנת לפוצץ את עסקת החלפת השבויים עם החזבאללה שלא נראתה מלבבת במיוחד.הסלמה בגבול הצפון לא תהוה סימן מעודד בכיוון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים