חזקי ואמצי! 174936
קריאת המאמר גרמה לי להתרגשות, אך יותר מכך, חשתי בושה. בושה להשתייך לחברה האדישה לחלשיה. מעניין אותי לדעת, איזה סוג של מסגרות המדינה כן מספקת לאוטיסיטים מבוגרים (כלומר, אלו שעברו את גיל 18). האם קיימות מסגרות מתאימות, ואם כן, האם הבעיה היא שאין מספיק מסגרות כאלו? איזה סוגים של ארגונים וולנטרים פועלים בארץ?
חזקי ואמצי! 175726
מיכל שלום רב,
הרבה מאוד מידע העונה על שאלותייך תוכלי למצוא בכתובות אינטרנט שנמצאות בקישורים שבשולי הפורום "משפחות אנשים עם פיגור". המידע מסודר של לפי קטגוריות, כך שקל להתמצא ולסנן את שפע המידע. קישור אל הפורום תוכלי למצוא בדף הראשי של האתר של אקים בכתובת:
http://www.akim.org.il . כאשר תגיעי אל הפורום, הקישי-נא על המילה "קישורים" שנמצאת בדף הפורום למעלה.
ב ה צ ל ח ה ,
עמיקם
חזקי ואמצי! 176791
עמיקם, הילד בכתבה למד לקרוא בגיל שנתיים. יכולותיו משיקות לגאונות. איזה מידע תקבל האם באתר שאתה שולח אותה אליו: משפחות ילדים עם פיגור? אוטיזם אינו פיגור, גם אם לעתים יש הקבלה בתסמונות.
עמיקם ענה להודעה הזו ( של מיכל) 176815
שמספרה: 174936

..."מיכל (שבת, 11/10/2003 שעה 13:30)
קריאת המאמר גרמה לי להתרגשות, אך יותר מכך, חשתי בושה. בושה להשתייך לחברה האדישה לחלשיה. מעניין אותי לדעת, איזה סוג של מסגרות המדינה כן מספקת לאוטיסיטים מבוגרים (כלומר, אלו שעברו את גיל 18). האם קיימות מסגרות מתאימות, ואם כן, האם הבעיה היא שאין מספיק מסגרות כאלו? איזה סוגים של ארגונים וולנטרים פועלים בארץ?"...............

מבנה הדיון עשוי לבלבל איילים לא מנוסים. בכל מקרה את צודקת שלמרות אי אלו תסמינים דומים, אוטיזם ופיגור אינם תסמונות זהות. באוטיזם מתקיימים הרבה פעמים איים של גאונות והילד שעליו דובר למד לקרוא בגיל שנתיים אבל בתפקודו השוטף בחיי היום יום לפי תאורי האם הוא לא עבר כנראה את גיל 10.
האינפורמציה בקישורי פורום פיגור מצטיינת 176823
במגוון וגם בצורת הארגון שלה. תודה לעמיקם שטרח על המלאכה.

לגבי בני: הוא אכן אוטיסט עם קוי גאונות = ואם תרשו לי קצת גאוה של אמא פולניה (: פרט ללמידת הקריאה ואחר כך הכתיבה בגיל צעיר, הוא אנצקלופדיה מהלכת לבידור פופולרי ישראלי משנות השישים והשבעים. הוא מסוגל לשיר כל שיר ולדקלם כל מערכון ולזהות כל שחקן/ בדרן / זמר להקה מאותן שנים. כמו כן האוריינציה שלו לא הייתה מביישת נווט קרב ויש לו בראש מפה מסודרת של כל כביש שנסע בו אי פעם. ובכל זאת הוא לוקה בפיגור שכלי שניתן לזיהוי גם בעין לא מקצועית ולמעשה יכולת התיפקוד שלו אינה תואמת את גילו בדומה ליכולות האינטראקציה הלקויות שלו.
האינפורמציה בקישורי פורום פיגור מצטיינת 176824
האם בנך אובחן כמקרה של תסמונת אספרגר?
לא הוא לא אספרגר 176825
טווח ההפרעה האוטיסטית רחב מאוד ויש ניואנסים דקים בין בני הדודים של משפחה זו וההבחנה אינה פשוטה. את כולם מאפיין הקושי בתקשורת שקשור למערכת נוירולוגית פגועה אבל האינטיליגנציה קשורה כנראה גם לרקע גנטי וגם סביבתי ומכאן מקור השונות, יש אוטיסטים בדרגת פיגור קשה ויש שהפיגור שלהם בינוני או קל על פי הקריטריונים המקובלים .
בני אובחן כאוטיסט במקום אחד, וכ-PDD במקום אחר. שניהם בספקטרום האוטיסטי. הוא פגוע מידי מכדי להיות מאובחן כאספרגר.
המבחן האמיתי בסופו של דבר הוא ביכולת ההסתדרות העצמאית וכל האוטיסטים ומרבית המפגרים הם בעלי שיפוט לקוי וזקוקים לחיים תחת הגנה והשגחה גם בבגרותם.
מאמר מעניין בניוזוויק 178758
על אוטיזם - מומלץ לקרוא

חזקי ואמצי! 176842
שלום רב,

לא רק שיש הקבלה בתסמונות, אלא שיש מפגרים רבים עם תווים אוטיסטיים וכנגדם אוטיסטים רבים מאד שסובלים גם מפיגור שכלי. על כל פנים הקישורים שאליהם הפניתי כוללים גם אתרים שעוסקים באוטיזם.

דרך אגב, התופעה של ''איי-גאונות'' מוכרת גם בקרב ילדים ואנשים עם פיגור.

ב ב ר כ ה,
עמיקם
idiot savant 177312
אין לי מושג איך מכנים את זה בעברית...
idiot savant 177659
זהו אכן המושג המציין באנגלית אדם עם פיגור או אוטיזם שמגלה גאונות בתחום מסויים. אינני מכיר תרגום של המונח לעברית, אך אני יודע שבעברית משתמשים במונח ''איי-גאונות'' לציון התחומים שבהם מתגלה גאונות של אנשים כאלה.
תודה לדובי על ההפניה למאמר הדן בנושא.
חזקי ואמצי! 539129
אין הבדל גדול בדרך ההתמודדות בין ילדים אוטיסטים לבין מפגרים. יש מפגרים בתפקוד בינוני וגבוה שמשתלבים טוב יותר בחברה. למה לעשות גדרות וסיווגים לצער, ולהזמין את האם המופלאה הזאת להיעלב על מה שהוא מנת חלקנו היומיומית? (הורה למפגר)
חזקי ואמצי! 177359
לו רק ניתן היה לנצל את המידע שם... אבל לצער הלב האתר הזה, כמו גם pigur.co.il מפגרים קצת בתחום הטכנולוגיה וכופים על כל הגולשים להשתמש באינטרנט אקספלורר המח**** או לעוף משם.
חזקי ואמצי! 179425
הכתבה מאוד נגעה לליבי , האח הקטן שלי סובל מפיגור שכלי , הוא עכשיו בן 23 ... אחרי גיל 18 את יכולה לשלוח אותו רק להוסטל , אבל במקרה וההורים האפוטרופוס רוצים אותו בבית מתוך אהבה גדולה ודאגה , אין הרבה אפשריות

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים