דיכטר, מסקנותיך נכונות אך לא רלונטיות 175947
מיד עם סיום מלחמת ששת הימים דגלתי שיש ליצור הפרדה מידית ולאפשר הקמה מדינה פלשתינאית מפורזת, עם גדר הפרדה ביננו לבינם ובינם לירדן.
אמונות ומאויים לחוד ומציאות לחוד. המציאות הנוכחית הינה תולדה של מאויי היהודים / הציונות למדינה משלהם בארץ ישראל. עוד במאה ה 19 קמו תנועות מוסלמיות לאו דוקא מכאןאלא בסוריה ומצרים, שהתנגדו לשיבת ציון של היהודים. האיסלאם כדת עולמית אינה יכולה לקבל את היהדות כדת -מדינה בארץ ישראל. משמעותה של מדינה יהודית הינה - כישלון האיסלם.
אלמנט שני הינו - שאין באיסלם ובערבית מושג של פשרה, פשרה עם כופרים.
אלמט שלישי - האינטיפאדה הנוכחית החלה לא עם כניסת שרון להר הבית, לרחבת המסגדים (הם יכלו לקבלו בלחם ומים ובסבר פנים יפות אך מראש הם איימו, וראשי המאבק ההוא היו ערביי ואדי ערה, ערבים ישראל מהפלג הצפוני).
האינטיפאדה הנוכחית החלה עם פיצוץ האוטובוס הראשון מיד לאחר חתימת הסכם השלום בין ראבין לעראפת, ועראפת לא מנע זאת. כל השאר הינו כדור שלג.
אין שום סיכוי ב50 השנה הבאים לסיום הסכסוך באמצעות חוזה שלום. הערבים עדין מחכים לבואו של "המשיח" הערבי אשר יגאל אותם מהכיבוש "הנוצרי-יהודי" כפי שהיה פעם. אז זה ארך כ 100 שנה. זהו הזמן המינימלי שנצטרך להמתין.
ברוח הצעותיך מדיון אחר 176023
קום גרפיט, עשה מעשה!
היה אתה תשובה לשאהידים שלהם.
בעקבותיך יבואו עוד, וידברו עם הערבים בשפה שהם מבינים.
סמולנסקי, אילו אבותינו היו כמוך 176270
לא היו ממתינים מעל 1800 שנה לגאולה. לו הכרת את ההסטוריה של בני עמך, היית מבין ומקבל פרספקטיבה שונה לגבי גורלו של העם היהודי ומה שהוא חווה ועבר.
הערבים והמוסלמים לעולם לא ישלימו עם מדינה יהודית / ציונית בארץ ישראל. לעולם לא! באם יש לך ספק, כדאי שתקרא את דברי המתנגדים לשיבת ציון בסוף המאה ה 19, בתחילת המאה 20 . תגובת המוסלמים לקונגרס הציוני הראשון ואילך.כדאי שתקרא מה כתבו לבריטים וכיצד ולמה נוצרו הספרים הלבנים.
כדאי , באם אינך קורא ערבית לקרוא בממר"י, תרגומים מערבית לעברית. קרא באלהרם באנגלית, קרא עיתונות ערבית הנכתבת באנגליה.
לאנשים הרוצים לקרב את הקץ נוסח יוסי בילין, שבתחילת דרכו הייתי מתומכיו הפעילים, לא רק אני, היו עוד אנשים בכירים יוצאי צבא ומודיעין שהניחו והאמינו שבאמת ש"הנמר החליף חברבוריו". לעגנו לבני בגין, דחינו והתעלמנו, כמו במלחמת יום הכיפורים, ממה שנכתב בעיתונות הפלשתינאית והערבית. כן, פעם אחת האמנתי לא עוד. היה גיבור טיפש שקראו לו יוסף טרומפלדור. גם הוא האמין להבטחות הערבים ושילם בחייו ובחיי חבריו ותל חי נפלה. את טרופלדור צריך ללמד לצורך דראון עולם. עם יוסי בילין אני מסכים רק לדבר אחד - יש לנקוט באופן חד צדדי לנסיגה לגבולות ביטחון. אחר למנוע מהערבים כל תעסוקה בארץ,לא לתת להם מים בחינם כפי שאנו עושים בטפשותנו הרבה, לעצור להם את אספקת החשמל, הגז . שהמצרים יספקו להם מים+ חשמל + גז (הצינור והתשתיות מגיעות עד אל עריש ).
מדובר במשחק אפס, אנחנו או הם!
אין לי ספק שאנשים כמוך במוקדם או במאוחר ירדו מן הארץ.
''אילו אבותינו היו כמוך'' 176288
אבותינו באמת היו כמוני.
ומזל שהם היו כמוני, אחרת אבותיך המשיחיים היו ממתינים עוד 1800 שנה להקמת המדינה.
על כל השאר אני לא אענה, בעיקר בשל רמתו של משפט הסיום.
לך תשחק עם איילת ועם שאר החברים.
נ.ב 176384
איפה בני בגין? מאז שעזב את הכנסת (הקודמת, נכון?) לא שמענו ממנו מילה.
נ.ב 176465
בגין פירסם ספר בשם ''סיפור עצוב'', על תהליך אוסלו וכו', אבל מעבר לכך אכן יש דממה תקשורתית מצידו.
נ.ב 176731
בני בגין כתב פה באייל את התגובה הזאת תגובה 130183
דיכטר, מסקנותיך נכונות אך לא רלונטיות 176108
כן, אף אני תומך בכך - - קום והשתהד!
העלה ארוכה לסכסוך ואף לנו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים