נוף שמוף 176663
רגע ואם יהיה נוף אז יחזירו את השבויים, והסכם שלום בא אם נוף או בלי.

וכמה עולה לי כל דונם נוף אם אני רוצה דירה קרוב למרכז.

עמית עד כמה שאתה צודק וכמה שרוב האנשים בכלל לא יקשיבו לך.
נוף שמוף 176692
אין מה לעשות. אי אפשר לדחות כל נושא אחר בעולם רק כדי להמשיך להתווכח על השטחים. בזמן שכולם רבים על הארץ, הארץ עצמה הולכת ונהרסת.
צריך שילוב של אנשים מהשטח יחד עם יוזמות ממסדיות (כן, בטח!) כדי להזיז משהו.
נוף שמוף 176848
חשבתי שהציניות שלי מובנת, אני רואה בנושא הזה דבר יותר חשוב מאשר בשאר הנושאים שהזכרתי בתגובה הקודמת, אם זה לא היה מובן מסיבה זו או אחרת
נוף שמוף 176884
אני הבנתי את הציניות שלך היטב.
זו גם הבעיה - הרבה אנשים ציניים, כי הם יודעים מה צריך לעשות, אבל שום דבר לא נעשה. זו דוגמה קלאסית לרוב הדומם - כולם מחכים למישהו אחר שיעשה משהו.
אני לא מאשים אף אחד, זה נורמלי, אם גם לא מועיל במיוחד.
נוף שמוף 177161
טוב קבל מעט פחות ציניות.
ההיתי היום בחתונה בדואים והחתן סיפר לי שהוא בנה בית באזור של החמולה.
אני נותן דקה לניחוש כמה זמן לקח לבנות בית מבלוקים 90 מטר שניראה ממש טוב (ההבדל היחד שמבחוץ יש גג שדומה לגגות פח אולם מחומר אחר.) התשובה למטה... וכמובן כמה עלה לבנות אותו...

זמן הקמת הבית שבוע (כן לא שנה לא חצי שנה ולא חודש , לאחר שבוע הבית של 90 מטר 4 חדרים כולל ריצוף וכל שאר הדברים שבוע אחד.

אה וכמה זה עולה לנו? נו יש ניחוש

60 אלף ש"ח
כן לא בדולרים, גם לא ארו, 60 אלף עלה לבנות בית שהייתי בשימחה עובר לגור בו.

אז בפעם הבאה שאתם קונים דירה תחשבו על זה.
נוף שמוף 179163
ההפרש בין מחירי דירות הוא נגזרת של עלות הבניה (סוג גימור וכו') עלות הקרקע (שבמקרים רבים אין מקום להחשיב אותה כיוון שהתשלום עבור הקרקע נעשה ע"י יחידות דיור ולא כסף), מיסים (ישנם מיסים שונים על בניה באיזורים שונים גם בתוך אותה העיר).

כל אילו מסבירים חלק קטן מההבדל בלבד. הגורם המשמעותי ביותר הוא הסכום שאותו מוכנים אנשים לשלם עבור הבית או הדירה המדוברים או נכון יותר לשלם עבור מגורים בסביבה שבה הוא ממוקם. ההפרש הזה נובע מטעמים כמו פיתוח סביבתי, סוג האוכלוסיה שמתגוררת במקום ויוקרה המתלווה למגורים במקום.

לגבי הבית שאתה מדבר עליו, אני משער שבבניתו נחסכו הרבה עלויות שבמקרים אחרים אי אפשר לוותר עליהן (למשל האם הוא שילם את המיסים והוצא את האישורים שהוא אמור היה? כמה הוא שילם עבור העבודה? האם הוא שילם עבור החיבור לחשמל/מים/ביוב או שהתחבר בצורה פירטית לבית שכן? האם הוא שילם בעד הקרקע או שהיא הייתה בבעלות המשפחה קודם לכן?)

בכל אופן גם אם ההפרש בין עלות בניה של בית כזה בחמולה המשפחתית לבניתו באיזשהו יישוב בשרון אינה משמעותית עדיין עניין המיקום יגדיל משמעותית את העלות של הבית הסופי.
נוף שמוף 179198
הקרקע המדינה היא משאב ציבורי שעליו המדינה מקבלת הרבה מאוד כסף, היא יוצרת את המצב בכוח כאשר היא לא מאשרת פתיחת עתודות קרקע נוספות. במידה והיתה עושה זאת היה מחיר החלקה יוריד ואיתו מחיר הבית.

אני מדבר בדיוק על המיסים וכל שאר התשלומים שגובה מאיתנו המדינה כדי להעשיר אותה לפעמים ללא קשר לפיתוח האזורי.

לא הוא לא שילם מיסים
תשלום לקבלן+ 4 עובדים
מחובר אם גנרטור כמו כל החמולה
מים שולם ומשלם.
ביוב יש להם בורות היות והמדינה כלל לא מנסה לתת להם את מה שכל אחד אחר מקבל בארץ
הקרקע שייכת למשפחה שנים רבות, המדינה לא ממש מכירה בנושא ואינה מטפלת בו בכל רחבי הנגב. (למעשה המדינה כלל אל מטפלת בנושאי הבדואים)
ושוב גם אם כל הדברים המחיר היה עולה ל150 אלף שקל זה עדיין לא המליון שישלם ישראלי בכל מקום.

אכן המיקום יגדיל את העלות אולם יש כאילו שבכיף יעברו למקום בו העלות נמוכה אולם המדינה במכוון לא נותנת להם על מנת לחייב אותם לקנות ביוקר.
נוף שמוף 179517
מה שאתה אומר זה פשוט לא נכון, מחירי הקרקעות זה עניין של
א. הצע וביקוש.
ב. תכנון ארצי.
כשמישהו רוצה למכור את הרבע דונם שלו בצפון תל אביב שכבר הופשר לבניה וכבר שולמו עבורו המיסים הוא יבקש את המקסימום שאנשים יהיו מוכנים לשלם עבורו והמחיר הזה הוא מאוד יקר. למה זה מאוד יקר? כי מספיק אנשים מוכנים לשלם המון כסף בשביל בית פרטי בצפון תל אביב. ושם המחירים יכולים להגיע אפילו למליון דולר (עבור בית מאוד מפואר על מגרש של הרבה יותר מרבע דונם).
המדינה יכולה להוזיל זמנית את מחיר הקרקעות בצפון תל אביב אם לדוגמא תהפוך את פארק הירקון לשטח לבניה. אבל התוצאה של העניין הזה תהיה שלי ולך לא יהיה פארק הירקון ולעוד 300 או 400 משפחות אחרות יהיו בתים מפוארים במחיר יותר זול. האם זה מה שאתה רוצה שיקרה? במדינת ישראל אין מספיק שטח כדי לאפשר לכל אחד בית פרטי עם גינה.

מצד שני המדינה מוכנה לתת לך דונם בחינם (עם פיתוח סביבתי) ברמת הגולן. אתה מוזמן להביא את הקבלן שלהחבר שלך ואת 4 הפועלים שלו שיבנו לך שם יופי של בית. למה שם זה בחינם? כי אין מספיק אנשים שמוכנים לשלם עבור קרקע ברמת הגולן והמדינה רוצה לעודד את אילו שכן מוכנים לחיות שם לעבור לשם.

לגבי הביוב, המדינה לא אחראית על הביוב ברמה הזו אלא הראשות המקומית. אני לא קיבלתי את הביוב שאני משתמש בו בחינם, אני שילמתי עבורו ואני ממשיך לשלם ארנונה כדי שיתחזקו אותו כראוי. החבר שלך לא משלם את הסכומים הללו ולכן אין לו ביוב שלא יאשים את המדינה אלא את העיריה (אם יש לו כזו) אלא שהיא מין הסתם תדרוש את התשלום עבורו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים