יש להבין 177036
שאין תחליף לחלל ולמשאבים בו בזמן שאלה שבכדור הארץ הולכים וכלים. ולטוח הארוך אין תחליף לפעילות האנושית בחלל. משום כך יש לעסוק בכך ובמלוא המרץ כבר עכשיו.
The limits to growth 177053
הרשה לי לפקפק בשתי הנחותיך:
1) אין תחליף למשאבים בחלל בזמן שאילו על כדה"א אוזלים.

האם אכן המשאבים על כדור הארץ אוזלים? דלק ממקור מאובן ( נפט וכולי) אכן מוגבל. מצד שני, לא סביר שימצאו נפט באסטרואידים או על ירחי שבתאי. מכיוון שמן הסתם נאלץ למצוא מקור חלופי בכל מקרה, האם לא עדיף להשקיע כספים באנרגיה סולרית או גרעינית (נניח) בכדה"א *לפני* שיוצאים לחלל?

משאבים אחרים, כמו הביוספירה ומים נקיים, אוזלים גם בשל עודף אוכלוסיה. אולי את המשאבים האדירים של חקר החלל הרחוק אפשר להשקיע בהקטנת התפוצצות האוכלוסיה, ואבטחת תנאי חיים נאותים כאן?

2) לטווח הארוך אין תחליף לפעילות אנושית.

האמנם? כבר היום לוויני תקשורת (הענף המכניס ביותר בתעשית החלל), יכולים להשלח ללא רגל אנושית שתבעט אותם החוצה. אם בעתיד יהיה טעם בשיפוצים של לווינים , ההשהיה בשל המרחק היא קטנה מספיק לאפשר עבודה בשלט רחוק, אם רק ישקיעו בטכנולוגיה המתאימה( ע"ע טלה-רפואה).

באשר לחקר מקומות שמרוחקים יותר משניית אור ( ירח-מאדים-אסטרואידים), עדיין יש טעם לבדוק אפשרויות של אמצעים רובוטיים, עם הנחיה אנושית מזדמנת, לפני שמתחילים לשלוח משלחות בתקציבי ענק.

והערה נוספת, צחוק הגורל מבחינתך יהיה עם דווקא תוכניות ה"ריאליטי טי וי" שאתה כה בז להם יהוו מימון לתוכניות חלל. שישה אנשים צעירים וחסונים, שכלואים ביחד בחלל מוגבל למשך מספר חודשים? תאר לך את האפשרויות הגלומות כאן.

פרק 28:
דיאן מגלה שטוני הוא דו מיני ונמשך גם לבריאן. קטי מחליטה להתמודד עם האגוראפוביה שלה ולצאת לתקן את האנטנה האחורית. האל מפסיד לדייב בשחמט שוב, ומתחיל לפתח פאראנויה קלה.
The limits to growth 177153
פרק 29:
ליסה מנסה לחבל בחללית כדי למנוע את חזרתה לכדור הארץ.
בשיחת נפש היא מגלה לדיאן שהיא אנורקטית והתנדבה למשימה רק כדי להנות מחווית השקילה היומית בתנאי חוסר כבידה.
The limits to growth 177166
באמת ליסה לא קבלה מספיק זמן מסך עד עכשיו. טוב שהמפיקים נזכרו בה. היא גם שרה יפה.
The limits to growth 177178
אני משער שהצופים בבית אכן ימצאו בכך עניין ,ויחכו בציפייה מתוחה לרגע שהם יקיימו סוף סוף סקס בגרויטציה חופשית לעיני המצלמות.
The limits to growth 177218
לא, הפרק המדובר (פרק כפול לסיום העונה) יהיה רק למנויים ששילמו תוספת. כל האחרים יאלצו להסתפק בפרק 12 בו בקרת הטמפרטורה מתקלקלת ליומיים וכולם מסתובבים עם ביקיני ובוקסר (דיאן מה זאת חתיכה!).
The limits to growth 177265
וחוסר כבידה עושה עבודה טובה יותר מכל פוש אפ. כמעט כמו שחיה בים המלח.
The limits to growth 177234
פרק 30:
רעשים מסתוריים נשמעים מחוץ לחללית, מלווים באור חזק. ליסה מוצאת את אבא שלה.
The limits to growth 177257
מצד שני אני כנראה טועה : בהסתמך למה שקורה בתוכניות כאלה אצלנו הצופים לא יאלצו לחכות כלל . המשתתפים יקפידו לבצע סקס לעיני המצלמות כבר היום הראשון וישברן מידי יום את הראש במציאת וריאציות חדשות לעניין את הצופים .
אחרת יזרקו אותם מהחללית.
The limits to growth 195219
פרק 31:
אבא של ליסה לוקח אותה לטיול בארץ מולדתו, והיא מגלה כיצד אלוהים ברא את היקום כשהוא עתיק.
The limits to growth 195961
פרק 32: אלוהים משתעמם רצח מהיקום שברא ומחליף ערוץ.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים