59% מהפלסטינים תומכים בפעילות ארגוני הטרור לא רק עכשיו אלא... 177188
גם אם תיסוג ישראל לגבולות 1967 ותוקם מדינה פלסטינית שבירתה במזרח ירושלים. כן, גם בתנאים אלה 59% מהפלסטינים תומכים בהמשך המאבק המזוין של הארגונים. הסקר בוצע ע"י שני מכוני דעת קהל, האחד פלסטיני והאחר ישראלי, ונסקרו בו דיעותיהם של יהודים, פלסטינים וערבים-ישראלים.

80% מהפלסטינים וערביי ישראל אמרו שאין לוותר על "זכות השיבה". עוד נתונים מהסקר ב"ג'רוזלם פוסט":
59% מהפלסטינים תומכים בפעילות ארגוני הטרור לא רק עכשיו אלא... 177208
כדאי להדגיש שהסקר הזה לא אומר כלום באשר למספר הפלסטינים שבאמת יתמכו או יתנגדו לפעילות ארגוני הטרור אם וכאשר תוקם מדינה פלסטינית שבירתה במזרח ירושלים.
59% מהפלסטינים תומכים בפעילות ארגוני הטרור לא רק עכשיו אלא... 177240
אולי לא, אבל הוא עוזר לכמת את מידת האופטימיות באמונה שלא יהיו תומכים כאלה.
59% מהפלסטינים תומכים בפעילות ארגוני הטרור לא רק עכשיו אלא... 177251
לא ממש, המציאות קובעת את דעותיהם של בני האדם.

סקר שהיה נעשה לאחר מלחמת לבנון, היה מגלה לך שרוב הישראלים לא יצביעו לאריאל שרון אילו היה מועמד לראשות הממשלה, ואילו בזמן שאריאל שרון היה מועמד לראשות הממשלה, 62% מהישראלים כן הצביעו בעדו.

בהתחשב בעובדה שהיום 70% מהישראלים מתנגדים להסכם שכזה, ובעובדה שהסכם כזה לא יכול להתקבל ללא תמיכת רוב הישראלים, ברור שמשהו צריך לקרות במציאות על מנת לשנות את דעתם של הישראלים, ולא סביר שאותו משהו, אם יקרה, שיש בכוחו לשנות את דעותיהם של יותר מ20% מהישראלים, אין בכוחו לשנות את דעותיהם של הפלשתינאים.
59% מהפלסטינים תומכים בפעילות ארגוני הטרור לא רק עכשיו אלא... 177260
ארגוני הטרור משמשים כ"צבא" היחידי של הפלסטינאים (מערב ירדינים) במאבקם הממש צודק כנגדנו, ברור שהאכלוסיה שלהם תתמוך בהם עד שיקימו מנגנונים חדשים ועוצמתיים יותר, אני מסכים עם הסקר. ואין סיכוי שיוותרו על מה שהם חושבים אדמתם ומה שהם מאמינים מגיע להם ומאד מאד חבל שאנחנו לא ממש כלולים בתמונה... איזה סוג דימוני של מציאות יכול לשנות את זה?
נסה להפנים: סייג לחכמה, שתיקה 177284
טוב לדעת שאתה מסכים עם הסקר. חבל שהמציאות לא מסכימה איתך. מספיק ללמוד את ההסטוריה של שישים השנים האחרונות, ולראות כמה דברים קרו במציאות ששינו את דעת הרוב בשני הצדדים הלוך ושוב. אין שום סיבה להניח שלא יקרה שום דבר שכזה בעתיד.

אבל אם אתה כותב שאין סיכוי, אז כנראה שאתה צודק, אין סיכוי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים