מוסר למי? 177254
רבותי
המוסר לטובת מי הוא פועל?
כמובן לטובת האדם שכלפיו הוא מייושם וכמובן גם לטובת האדם המיישם, הפלשתינים אכן טובחים בנו ללא לאות וללא הבדל בין תינוק בין יומו לקשיש, אך אל לנו להיסחף אחריהם אנו צריכים לדאוג למצפוננו האישי הרי שאני חוזר מהמילואים לילדתי ומסתכל לה בעיניים אני לא רוצה לראות את עיני הילדה הפלשתינית שטבחתי, העם היהודי בעצם המציא את המוסר אנחנו לא צריכים חוק בין-לאומי שילמד אותנו טוב ורע יש לנו מצפון גדול שמייסר אותנו ואסור לנו להתעלם ממנו. אומנם האבחנה בין טרוריסט לאזרח קשה אך אל לנו לוותר לעצמנו אנו אנשים ויהודים בעלי דם חם ולא מפלצות חסרות רגש בעלות דם קר.
מוסר למי? 177340
לדעתי רוב התגובות עד כה שואלות אילו לא הרגת את הילדה בת החמש שאותתה למחבלים על התקרבותך האם לילדה שלך היה אבא שיסתכל לה בעיניים ו/או לך ילדה להסתכל בעיניה אם אותם מחבלים ביצעו פיגוע והיא נהרגה (ההפשטה המוגזמת - בכוונה).

זכרון המוסר של צה"ל מלא בדילמות כאלו של חיילים שמתו כיוון שלא רצו לפגוע באזרחים (אריק רגב וגד מנלה לדוגמא)

לי אישית נראה שמוסר פועל על הצד המיישם אקט כלשהו קודם כל מול עצמו (האם הניצחון שלי הוגן ולא הושג באמצעים לא סבירים בעליל לפי כל אמת מידה (כמעט) כמו הפצצת שטיח על כל השטחים ללא השארת שריד ופליט, ומול משפט המדינות העומדות ומשקיפות/שופטות מהצד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים