האם משהו השתנה? 177539
כי לפני שנים ספורות בלבד, יצאנו מלבנון רק כי נהרגו שם חי"רניקים. או שאני טועה?
האם משהו השתנה? 177576
למיטב זכרוני, יצאנו מלבנון לפני שנים ספורות בגלל שלחי''רניקים ההרוגים היו אמהות.
או שבכלל זה היה כי היינו לפני בחירות, אני לא בטוח.
האם משהו השתנה? 177708
א - יצאנו מלבנון כי היה כאן פוליטיקאי טירון שלא ידע שהבטחות של בחירות לא מקיימים...
ב - יצאנו מלבנון כי היו כמה אמהות שמעודן לא היו בצבא וברובן אף לא חוו את ''שמחת נפילת הקטיושה'' בגבול הצפון.הן ישבו להן במרומי רמת השרון וצעקו גוועלד על כך שבניהן מגנים על גבול הצפון במקום לפתוח ממטרות בפיקוד.
ג - כי חלק מהאנשים שכחו את הסיבה שלשמה נכנסנו ללבנון מלכתחילה - מיגור הטרור שחדר לצפון הארץ.

ולצורך העניין,אם נבחן את התוצאות נראה את החיזבאללה מתחזק ומתארגן ובעוד זמן מה הם בעצם אלו שישלטו על גבול הצפון - ולא אנחנו.
טוב - לא יצא מזה.הדבר רק הוכיח לערביי העולם כי המאבק המיליטנטי עובד - הרי ברחנו מלבנון עם הזנב בין הרגליים ובשקט בשקט פן יתקעו לנו כדור ביתחת בזמן היציאה...
האם משהו השתנה? 177737
זאת קצת חוצפה להגיד שהאמהות ישבו ברמת השרון.
האמהות המקוריות, המקימות של תנועת ''ארבע אמהות'' בהחלט גרות בגבול הצפון, ובניהן שירתו מבחינה זו קרוב לבית.
האם משהו השתנה? 177803
להזכירך - התנועה המקורית לא קראה ליציאה חד צדדית מלבנון.היא קראה ליצירת הסכם כזה שיאפשר לנו לצאת משם בצורה מכובדת עם אופציה לבטחון.
רק אח''כ התחילה הקריאה לצאת בכל מחיר בלי כל קשר למציאות הבטחונית בצפון - הרי לאמהות של רמת הגולן לא ממש אכפת אם בקריית שמונה יחטפו עוד כמה קטיושות ופצמ''רים...
האם משהו השתנה? 177832
נו, ומה המצב כיום?
איפה נהרגים יותר חיילים, בעזה או בלבנון? כמה פעמים נפלו קטיושות כשצה"ל היה בלבנון וכמה פעמים נופלות עכשיו קטיושות?

אתה אולי לא זוכר חודשים בהם היו נהרגים בלבנון לפחות עשרה אם לא יותר חיילים - מארבים שכשלו, מטעני צד, כיבושי מוצבים, מכוניות תופת, פצמ"רים וטילים.
געוואלד! 177854
האם משהו השתנה? 177878
"ג: כי חלק גדול מהאנשים שכחו את הסיבה שלשמה נכנסנו מלכתחילה - מיגור הטרור שחדר לצפון הארץ"
כן, והם גם שכחו עד כמה זה הצליח, והטרור שם מוגר מאז 1982, סופית.
האם משהו השתנה? 180490
"ב - יצאנו מלבנון כי היו כמה אמהות שמעודן לא היו בצבא וברובן אף לא חוו את "שמחת נפילת הקטיושה" בגבול הצפון.הן ישבו להן במרומי רמת השרון וצעקו גוועלד על כך שבניהן מגנים על גבול הצפון במקום לפתוח ממטרות בפיקוד.
ג - כי חלק מהאנשים שכחו את הסיבה שלשמה נכנסנו ללבנון מלכתחילה - מיגור הטרור שחדר לצפון הארץ.

ולצורך העניין,אם נבחן את התוצאות נראה את החיזבאללה מתחזק ומתארגן ובעוד זמן מה הם בעצם אלו שישלטו על גבול הצפון - ולא אנחנו.
"

אם אני לא טועה, החיזבאללה נוצר רק בעקבות הכניסה לבנון - זה ארגון שקיים די בזכותינו. הכניסה ללבנון היתה בשביל להוציא את אש"ף משם - ותראו איפה הם היום...

האמהות דווקא כן היו בצבא, וזה די עזר להן לתפוס כמה מיותר להשאיר שם חיילים. לפני 40 שנה בחיים לא היה קורה מצב כזה, כי ההורים מעולם לא שירתו בצה"ל ולא היתה להם המודעות.

מעבר ללהוכיח לערבים כי המאבק המיליטנטי עובד (ואני חושב שהם דווקא לא תופסים שהוא לא עובד - אחרת החברה ברש"פ הם ממזמן כבר היו מתייאשים) , זה הוכיח לנו כמה מיותר היה להישאר שם.
ואמנם יש כאלו אנשים שמעדיפים אם היינו מתחילים מלחמה עם הרבה רעש על גבול הצפון לפני שהיינו יוצאים "בקול תרועה רמה" ולא "עם הזנב בין הרגליים" מלבנון.
אמנם בוודאי היו מתים המון חיילים, אבל זה לא כל כך אכפת לאותם אנשים כל עוד זה לא הם שמתים שם - העיקר שהם יוכלו להגיד ש"לא ברחנו".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים