לזה שפחד להזדהות 177577
אנחנו צריכים להכריע את המלחמה הזו בכל מחיר, ואני מתכוון בכל מחיר . העובדה שהיא נמשכת שלוש שנים היא מחדל נוראי. אם היינו מרכזים את התגובה שלנו על פני 3 השנים לתקופה של שבועים המלחמה הזו היתה מוכרעת מזמן. לצערי אנחנו מסרבים לקלוט את האזור ואת קודי ההתנהגות בו , למשל ההתקפלות המבישה מלבנון היא הזרז לאינתיפאדה . במקום לצאת בצורה חזקה , קרי להחריב את דרום לבנון בהפצצות אדירות שהיו משאירות שם הרס לעשרות שנים , ואז לצאת ולהודיע לערבים שאם תיפול בדל פצצה בשטח שלנו כך תראה כל לבנון, יצאנו עם זנב בין הרגלים , את התוצאה אנו סופרים בבתי הקברות . גם את המאבק הזה חייבים לנצח ולצרוב היטב בנרטיב הערבי , שאי אפשר להוריד את היהודים על הברכיים עם שום טרור , והתגובה שלנו עשויה להיות כואבת.
ולכן צריך לחשוב היטב לפני שמתחילים איתנו שוב . מדובר כאן על עתידה של מדינת ישראל , לא פחות , איך אמר האלוף פרקש , " אני מעדיף שהאם הפלשתנאית תבכה ולא הישראלית "
מה לעשות גם אני .
אני מסכים איתך 177617
ובמקביל, צריך היה ללמד לקח גם את הקיצוניים והפנאטים מהצד שלנו

מדובר כאן על עתידה של מדינת ישראל החילונית
המשך 177623
מבחר עקרונות למלחמתה של מדינה צודקת
מאת: משה קרוי
שר צבא במדינה צודקת יהיה אחראי למניעת פגיעה באזרחי המדינה על ידי כוחות מזויינים הפולשים מבחוץ. הוא ייבחר לתפקידו על פי מצע אשר יתייחס להתחייבויותיו כלפי האזרחים ולדרך בה יממשן.

העקרון ביסוד מדיניות הגנה זו יהיה הבא: מלחמה היא תמיד תוצר החלטתו של פושע שנעשה לראש מדינה. אדם זה בלאו הכי איבד את זכויות האדם שלו בדרכו הפוליטית (בה ביצע פעולות רבות של פגיעה בזכויות האדם, כמו: פעולות של חקיקה בלתי אובייקטיבית ופעולות לכפיית חקיקה זו). אין סיבה שמאות אלפי חיילים חפים מפשע ימותו בגלל אדם כזה, והוא עצמו יישאר האדם היחיד שלא יינזק על ידי החלטתו הפושעת. הריגתו של איש כזה היא פעולה מוסרית, במובן המלא של המלה: היא מביאה את תוצאות המלחמה אל אותו אדם שבחר בה. הוא היחיד אשר ישא בתוצאות החלטתו. יורשו, קרוב לודאי, ישקול את ההחלטה לפתוח במלחמה בזהירות רבה יותר: הוא יודע שבין אם צבאו יצליח ובין אם יושמד, הוא עצמו לא יחיה לראות את התוצאות.

על שר הצבא להבטיח הגנה לאזרחי מדינתו מפני פלישה. כל אדם המשתתף בכוח הפלישה, אפילו בעל כורחו, הוא פושע. נכון, הוא פושע הנדחף לפשעו על ידי איום ברובה, אך אין כל סיבה שאנשים חפים מפשע יפגעו מכך. לכן, העקרון היסודי לטיפול בכוחות הפלישה הוא חיסולם הטוטלי. למטרה זו כל אמצעי יעיל הוא כשר. אין שום שיקולים "הומניים" או שיקולים של "משחק הוגן" במלחמה. זה הבוחר בכוח כאמצעי להשגת מטרותיו – ילמד את תוצאות בחירתו על ידי עימות עם המיצוי הקיצוני של עקרונו: השמדה טוטלית.

טכניקה אחרת לטיפול בכוח פלישה היא חיסול פיזי של מפקדיו. כוח צבאי בלא פיקוד מתפורר ומאבד את יכולתו.

הצעה למצע של שר הגנה:
יסוד של מדיניות ההגנה יכלול שכירת שירותים של שלוש סוכנויות: סוכנות ביון פרטית, אשר תפקידה יהיה לדווח לשר הצבא על כוונות תוקפניות של מנהיגי מדינות בוזזים שכנות; סוכנות רצח פרטית, אשר עובדיה יהיו רוצחים מקצועיים, ותפקידם יהיה להרוג את מנהיגיהן הפוליטיים של מדינות המתכננות התקפה על המדינה הצודקת, וזאת בהתאם לדרישת שר הצבא השוכר את הסוכנות הזו; סוכנות להגנה מפני פלישות, באמצעים מתאימים (נשק גרעיני טקטי, חיידקים, גאזים וכיו"ב.)

מתוך ספרו של ד"ר משה קרוי
"חיים עפ"י השכל"

(משה קרוי ז"ל היה פילוסוף ישראלי. העולם האקדמי הישראלי לא התמודד מעולם כראוי עם התיאוריות שלו. בשל סיבות שונות, פוליטיות מעיקרן, הוא הוקע והושמץ על ידי רבים בציבור, בחסות השתיקה האקדמית שהסירה ממנו כל תמיכה ולגיטימציה, כשהיא מסתייעת, לצורך זה, בשערוריות לא רלוונטיות מחייו הפרטיים).
sun tzu הישראלי? 177634
אשמח אם תוכל לפרסם תאוריות נוספות שלו.
sun tzu הישראלי? 177635
יש באייל מאמר על משה קרוי, שכתב אלי אשד בזמנו.
sun tzu הישראלי? 177701
צמד המאמרים של אלי אשד על משה קרוי: "שליחם של בני-אור"

דיון 581
דיון 584
המשך 177745
זה ממש פנטסטי!
זה ממש כמו התעמולה שמוצגת בספר של אורוול 1984.

גם שם מדברים בדמגוגיות של צד טוב וצד רע.

לצערי, בעולם האמיתי אין רע וטוב. יש רק שלנו ושלהם. ואם אתה לא בשלנו אז אתה בשלהם.
אלא אם אתה "רלטיביסט" מוסרי ‏1 177798
במקרה כזה, עדיף שלא להימנות בצד שלך ובכל זאת גם לא להיות בצד "שלהם"

1 רלטיויזם מוסרי אינו בהכרח מוסרי לכשלעצמו

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים