לא לשחרר 177800
עם כל הכאב הכרוח בכך, וליבי עם משפחת טננבאום, לעניות דעתי אין לשחרר את שייח עובייד, וזה ללא שום קשר למעורבותו האפשרית בסחר סמים, שלא הוכחה. אין לדון בשיחרורו גם אם היה אזרח תמים לחלוטין. הסיבה לכך היא אותה סיבה שבגללה ממשלת ישראל אינה דנה על שחרור חטופים אזרחיים עם טרוריסטים בישראל. הסיבה היא שכל השג של אירגוני הטרור שיבוא מחטיפת אזרחים יעודד את אירגוני הטרור לחטוף אזרחים נוספים בעתיד. כל סטייה של ישראל מקו זה תפגע באזרחי ישראל באופן ישיר.

המחוייבת לבטחונו ולחייו של אלחנן טננבאום היא ממשלת לבנון שבשטחה הוא מוחזק. היא זאת שאמורה לפעול לשחרורו, כפי שהגרמנים פעלו נגד הטרוריסטים במינכן ספטמבר 1972. אם ממשלת לבנון אינה מוכנה לפעול לחילוץ אלחנן טננבום וגם לא תתיר לישראל לעשות זאת במקומה, אזי תשקול ממשלת ישראל פעולת חילוץ צבאית לשחרור אלחנן טננבאום באופן עצמאי. מה שלא יוחלט, בשום מצב אין לאפשר כל רווח שהוא לחיזבאללה, והפסד של ישראל (חיילים פצועים או הרוגים) אינו רווח לחיזבאללה.

אין משמעות הדבר שאין לשחרר את אותם קלפי מיקוח במסגרת חילופי שבויים של חיילים תמורת חיילים עם אותו אירגון, שכן כאשר החיזבאללה פועל כנגד צה"ל אין הוא פועל כאירגון טרור, אלא כאירגון לוחם צבאי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים