פרטים, שטויות וגורביץ 17907
מה אתה מבלבל לנו את המוח עם כל הפרטים האלה, גורביץ?

אתה לא יכול לכתוב שום קטע על שדים בלי לערב אותי (הימין הישראלי)?

מספיק עם השטויות, גורביץ.

עניין השדים הוא עניין דתי (לא קשור אלי) ולא לאומי (כן קשור).

אגב, הרב עובדיה כבר קבע שהערבים הם נחשים. כמו כן הוא קבע שיש לעשות ויתורים למען השלום. נשאלת השאלה, למה אתם, שואפי השלום בכל מחיר, מאמינים בגזענות כל כך בוטה?
פרטים, שטויות וגורביץ 17963
א. מהי "שאיפת שלום בכל מחיר" והאם יש מישהו שבאמת סבור כך?

ב. ממה אתה מסיק שאני גזען?
פרטים, שטויות וגורביץ 18003
צר לי שהחמצת את הסרקאזם. אתה ביצעת הכללה גורפת, והכנסת אותי לקבוצה במשפט:

אם תשאל איש ימין - לרוב, אדם דתי - מדוע הוא מתנגד להסכם שלום עם הפלסטינאים יש סיכוי טוב שהוא ישיב לך "אין אמונה בערבים".

החלטתי להדגים לך כיצד ניתן לעשות הכללות שונות ומשונות, ולהכניס אותך לסירה אחת עם נחש גזען.

באשר ל"שאיפת שלום בכל מחיר" - אחד הטיעונים השכיחים שבהם אני נתקל בויכוחים עם אנשים שדעתם בנוגע לסכסוך הישראלי-ערבי שונה מדעתי הוא: אז מה הפתרון שלך? רוצה לומר, כך לא ניתן להמשיך, ולכן יש פתרון, כמו טרנספר של יהודים מהשומרון לשפלה, מתן מדינה לערפאת ועוד פתרונות.

המשותף לפתרונות אלה הוא שלא הצטבר כל נסיון אקוויולנטי מוצלח ביישום שלהם באיזה שהוא מקום אחר או זמן אחר. השלום עם הפלשתינאים הוא פשוט מיתוס, שאנשים מאמינים שניתן לכפות אותו על המציאות.

זהו "שלום בכל מחיר", שכמובן אינו שלום. אין שום תרחיש אפשרי כיום שבו הפלשתינאים ישלימו עם קיומה של מדינת ישראל בגבולות כלשהם.
פרטים, שטויות ורבינוביץ' 18132
רבינוביץ', אתה הקשקשן.
קודם-כל, כל הכבוד ליוסי על שהעלה כאן נקודה חשובה זו - וברצוני להפנות את הקוראים לספרו המעולה של האסטרונום המנוח קרל סייגן "עולם רדוף שדים". קראוהו, קראוהו - אחד הספרים הטובים והקולעים ביותר, שהכרתי אי-פעם.
ועכשיו לעניין... אז ככה:
א' - מדברים על "משפטים" ללא הליכים נאותים, מחקרים בעינויים (המשיגים, כמובן, הודאות... תחת עינויים, כל אדם יודה לבסוף בכל דבר!), או מעצרים, לחודשים ולשנים, ללא משפט - כל הדברים ההלו כולם מתבצעים, כבר מזה שנים, ע"י כל הממשלות הציוניות כולן, גם הימניות, כזו של שמיר-גנדי, וגם ה"""שמאלניות""", כזו של רבין-שריד (הפשיסטית בדיוק כקודמתה). זאת מכיוון, שבעיני כל אותם "שלום עכשיוניקים" (למעט בודדים), שהתלהבו כה לתמוך בהסכם האפרטהייד אוסלו ("אנחנו כאן, הם שם"... כמו שנאמר: "הפרדה עכשיו, הפרדה מחר, הפרדה לנצח" - אלבמה, שנות השישים וכיכר רבין, שנות התשעים). כל התופעות הנאלחות והנתעבות, המתאימות לאפלים שבמשטרים, מתקיימות במדינה הציונית ואין (כמעט) פוצה פה ומצפצף - בטחון המדינה!! עברו לדום והצדיעו!! הטיעון, המשתיק תמיד 97%, בקירוב, מן המגדירים עצמם "יהודים" (הגדרה אשר, כמובן, אינני משתייך אליה בשום דרך, להוציא כינוי-הגנאי במסמך-הזיהוי, המוגדר כ"סעיף-הלאום" - עוד אמצעי ציוני לשמירה על "טוהר הגזע" שלהם).
זה לנושא הלאומי.
ב' - וכעת, לנושא הדתי: אין מדינה יכולה להיות דמוקרטית, נשלטת ע"י החלטות הרוב ודרכי-ההשכלה, כל עוד לא בוצעה הפרדה מוחלטת ומלאה של הדת מן המדינה. מדוע מצליחים החרדים - מיעוט זעיר!! - לכפות "נישואין כדרך ההלכה", העדר כמעט מוחלט של תחבורה ציבורית בשבת ועוד על מרבית אזרחי-המדינה - החילוניים לחלוטין (ואל תתחילו לזיין לי 'תשכל על "הרוב בעצם מסורתיים"; הרוב, פשוט, דמומים)? כמובן מכיוון, שכל עוד לא הופרדה הדת מן המדינה, אין חשיבות למניין החרדים באוכלוסיה - זוהי מדינה דתית, על כל המשתמע מכך: כפיה דתית באמצעות החוק, דיכוי הנשים, קיום המילטים (ואגב, שלא תהיה הבנה: לדעתי, יש לשבור ולרסק גם את המסגרות המוסלמית, הדרוזית והנוצרית, בדיוק כמו את היהודית - בקרב על חופש-האדם וזכויותיו, זה או החופש, החיים והקדמה, או הדת!), ועוד ועוד ועוד.

הצלחתי לעזור לכמה אנשים בפקיחת-עיניהם?

שלכם,
דני האדום.
הצלחתי לעזור לכמה אנשים בפקיחת-ע 18136
ועוד איך.

לשבור ולרסק מסגרות דתיות - כבר ניסו זאת במולדתך האידאולוגית וראינו שלמרות הבדלי הצבע בין אדום שחור וחום, אין שום הבדל בין
צורת ההתממשות הטוטאליטריות לזו הפאשיסטית.

החופש הוא רק החופש המוכתב והפרדת דת ממדינה (המוצדקת לכשלעצמה) נהפכת לקריאת קרב אנטי הומניסטית באיצטלה חוקית.

וכמובן כל זה עוטה מחלצות של רהיטות.
פרטים, שטויות ורבינוביץ' 18181
בגיבוב משעשע כזה של שטויות לא נתקלתי זמן רב.
אתייחס רק לשתי נקודות-היות וקראת לאנשים כמוני זייני שכל. דע לך כי כל סקרי דעת הקהל בנידון, מראים כי פחות מ-‏30% מאזרחי ישראל מגדירים עצמם "חילוניים". כל עוד זה המצב על תתפלא שיש כפיה דתית. רוב האוכלוסיה חיה די בנוח עם הכפיה הזו.
נקודה שניה-האללללו!!! שמת לב שמזמן ביטחון המדינה כבר איננו הצדקה לשום דבר? לא שמת לב שהחברה הישראלית כבר מזמן איננה חברה מליטריסטית? (רק לשם הדגמה-פחות מ-‏50% מהאזרחים מתגייסים יום לצבא, וקיימת לגיטימציה ציבורית מלאה לא להתגייס).
ודבר אחרון-פקח את העיניים! אזרחי ישראל, כולל הערבים,נהנים מיותר שוויון זכויות מאשר 90% מתושבי העולם (כולל כמובן שכניינו הנחמדים).
דמוקרטיות מלאה יכולה להתקיים רק כשיש ביטחון אמת וכלכלה חזקה. התנאים לכך מבשילים אצלנו בהדרגה.
מספרים 18205
30, 50 ותשעים אחוזים ... אולי תוכל לציין את מקור הנתונים הנ"ל, שלפחות אינטואיטיבית נראים רחוקים עד מאוד מן המציאות.
מספרים 18235
נתונים אלו נמסרו בהרצאה ששמעתי מאת פרופסור גד ברזילי מהחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב. הוא הצליח להפתיע את כל קהל השומעים (תלמידיו בקורס "המערכת הפוליטית בישראל) בממצאים אלו שאליהם הגיע במסגרת מחקר מקיף שערך.
פרופסור גד ברזילי הוא מהחוקרים המובילים בתחומו בישראל ויש לו שם בינלאומי.
אבל מי הוא ומה הוא לעומת האינטואציה המופלאה של MRP.
תיקון טעות 18239
תיקון טעות. המספרים לגבי שיעור המגדירים עצמם חילוניים אכן נמסרו על ידי ברזילי. הממצא לגבי שיעור המתגייסים מקורו בכלי התקשורת, ואילו הממצא לגבי שיעור תושבי הגלובוס החיים בדמוקרטיות ליברליות פחות מישראל הוא הערכה שלי. סבורני כי מספר האזרחים (לא עובדים ומגרים בלתי חוקיים) במדינות מערב אירופה, קנדה, ארה"ב ואוקיאניה איננו עולה על שיעור של 90% מכלל אוכלוסיית העולם.
פרטים, שטויות ורבינוביץ' 18249
אתייחס רק לנתון הראשון שסיפקת. בארה"ב רק 10 אחוזים מגדירים עצמם כאתאיסטים או אגנוסטים. כל השאר הם דתיים ברמות שונות. וראה זה פלא - אין כפייה דתית בארה"ב. הכיצד?
פרטים, שטויות ורבינוביץ' 18265
מדובר בדת אחרת לגמרי להזכירך.
אין מקום להשוות.
פרטים, שטויות ורבינוביץ' 18284
1) בארה"ב יש חוקה, אשר מבטיחה כי לא תהיה פגיעה בזכויות הפרט.
2) למרות החוקה, מי אמר שבארה"ב אין כפיה דתית? לידיעתך, לפחות חלק ממדינות ארה"ב הם פוריטניות למדי, ויש בהן צורות שונות של כפיה דתית. לדוגמא, הניסיון לאסור על הפלת באופן גורף. המלחמה נגד הפלות מובלת בעיקר (אם כי לא רק) על ידי גופים דתיים ומתוך התייחסות לציוויים דתיים.
שלא להזכיר את הצנזורה על סוגים שונים של פרסומי "תועבה" אשר לעיתים עולה על הצנזורה בישראל.
הערת אגב 18285
אנשים רבים, ואני ביניהם, שוכחים שלנוצרים פנאטיים אין סממנים חיצוניים כמו שיש למוסלמים ויהודים פנאטיים. באירופה הופתעתי לגלות עד כמה נפוצה הדתיות הפנאטית בקרב אנשים הנראים חיצונית חילונים לחלוטין.
פרטים, שטויות ורבינוביץ' 18292
יש בפורום הזה מישהו שבאמת מומחה לארה"ב בתחום החברתי-כלכלי?

אין לי ידע מספיק או דעה מגובשת בעיניין הזה, אבל יש לי הרגשה שאנחנו עוד מעט עוקפים את האמריקאים באמריקניזציה, אנו לוקחים את המודל שלהם רחוק יותר ממה שהם לקחו אותו. אני חושש שעל מזבח הליברליזם הטהור, שהוא במידה רבה תוצאה של התנגדות לכפייה הדתית בארץ - אפקט המטבע שדיברתי עליו, אנו מקריבים הרבה מאוד דברים שאנחנו לא מתכוונים להקריב.
דוגמאות:
1. פער שני(!) בגודלו בין העשירון התחתון לעליון אחרי ארה"ב
2. עלייה מתמדת בפשע
3. עלייה מתמדת בצריכת סמים
4. עלייה מתמדת באלימות בבתי הספר

האם כל אלה הם תוצרי לוואי של החתירה לליברליזם או שאפשר גם אחרת?
פרטים, שטויות ורבינוביץ' 18287
אם אתה לא גר ביוטה...
פרטים, שטויות ורבינוביץ' 18190
אתה לא באמת מצפה שאענה למשהו ברמה כזו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים