גורביץ אתה צייד מכשפות בעצמך 17959
גורביץ אתה צייד מכשפות בעצמך. מאחורי כל שיח ואבן אתה מגלה ימניים ודתיים שאתה שונא, אתה רודף אותם במאמרים שלך ובטוח שאם יכולת היית מעלה את כולם על המוקד וגם מוצא נמוקים רציונליים להצדיק את זה.
גורביץ אתה צייד מכשפות בעצמך 17981
הוא כבר הביא כמה נימוקים כאלה, ראה טענתו בדבר רצח מתנחלים.
גורביץ אתה צייד מכשפות בעצמך 18137
לא "רצח" מתנחלים, אלא - לפחות בעיני - חיסולם של חברי כנופיית פושעי-המלחמה, האחראים, אישית, לכל מבול הדמים, השוטף את האיזור הזה כבר שנים.
ואגב: למה לרצוח מנהיג לוחמי-חירות פלשתינאים זה בסדר, אבל לחסל מתנחל גזלן - לא?

שלכם,
דני האדום.
גורביץ אתה צייד מכשפות בעצמך 18177
1. בקרוב י"א באדר
האם לפי השקפתך גם טרומפלדור וקבוצתו היו "חברי כנופית פושעי-המלחמה האחראים וכו'..."
הרי הפוגרומים ביהודים התחילו כבא אז.
2. אני רוצה להפנות את הקוראים לדברים שכתבתי במאמר "ערפאת מאיר את טפשות אוסלו" בתחילת יוני 2000.
הדברים שם נכתבו בעקבות אמירה של ערפאת בערך באלה המלים: "לעולם לא נוותר על ירושלים ולעולם לא ישרור כאן שקט עד שיחזרו פליטי 48 לבתיהם, ולא נסכים לשום חלופה אחרת לכך."
לא הייתה זו הפעם היחידה שאמר דברים אלה, והוא שב וחזר עליהם בכל שנות "תהליך השלום".
אם תשימו לב אין הוא מזכיר כלל מתנחלים. הוא מדבר על פליטי 48 שכולם צריכים לשוב לבתיהם.

שני הענינים האלה (ויכולתי להביא עוד המון) מראים בעליל שקביעתך שהמתנחלים אחראים למבול הדמים היא סילוף וטמינת הראש בחול. אין לך שום כפתור שבלחצך עליו תביא עלינו שקט. זו אשליה גדולה.
גורביץ אתה צייד מכשפות בעצמך 18220
למרות שאין כלל ברצוני להזדהות עם דבריו ההזויים של מר קלטי, אני רוצה לומר שחלק מתוך המתיישבים בשטחי 67 אכן ממאיס עצמו על האוכלוסיה הפלסטינאית: מתנחלי חברון למשל, כפר תפוח ואלו שמקימים מיליציות ומחסומי כבישים למיניהם.
גורביץ אתה צייד מכשפות בעצמך 18182
מי שטוען שלגיטימי לרצוח ילד קטן רק משום שהוריו בחרו להביאו לעולם בהתנחלות, איננו אלא חלאת אדם.
חוץ מזה- הסכסוך הישראלי-פלסטיני החל זמן רב לפני 67. בעיני הפלסטינים (ובמידה רבה של הגיון) כולנו מתנחלים ואין הבדל בין תושב עופרה ותושב הרצליה (ראה נאומים פרסומים ברשות הפלסטינית שבהם מוזכרים יישובים בתוך הקו הירוק כהתנחלויות).
המסקנה ההגיונית היא שגם אתה פושע מלחמה הראוי לגזר דין מוות.
אגב, אני מנגד למדיניות ההתנחלות מסיבות תועלתניות -אינני רואה בעצם ההתנחלויות כקונספט בעייתי מבחינה מוסרית, ובוודאי שאינני מאשים את המתנחלים אישית בשום דבר, היות והם הגיעו למקומותיהם בשל הכוונה ועידוד ממשלתיים.
שום ציידים, כאן האייל 18335
רצח-ילדים הוא דבר נתעב - ואין רוצחי-ילדים כמתנחלים. ע"ע לוינגר ושותפיו מן ההתנחלויות בחברון, קריית-ארבע, תפוח ועוד.
החלאות האמיתיים הם מי, שמשתמשים בילדיהם לאיזושהי מטרה פוליטית - ועל אחת כמה וכמה כזו המסכנת אותם - וכפי שכתבתי כבר לפחות פעם אחת ב"האייל", בנקודה זו אין שום הבדל בין המתנחלים ולפלשתינאים. ההבדל טמון בנקודה אחרת: המתנחלים באו להתיישב על אדמה כבושה, שלא סופחה - הם אזרחי-ישראל בעלי זכויות מלאות (ולעיתים אף מעבר לכך...) בעוד שהפלשתינאים הינם נתינים כבושים! למתנחלים יש מים בלא הגבלה, והפלשתינאים מתים בצמא. המתנחלים בונים עוד ועוד בברכת הממשלות (בין אם המערך או הליכוד - ההבדלים קיימים רק בהזיות), בעוד לפלשתינאים אסור אפילו להוסיף חדר (הם בונים בלי רשיון, מכיוון שלעולם לא יקבלוהו. הגיע הזמן לחשוב גם על כך). אתה רוצה, שההתנחלויות יקבלו אותה לגיטימיות, שקיבלו כל יתר היישובים בארץ, ואפילו יותר? מאה אחוז. ספח את השטחים, הענק לכל פלשתינאי זכות בחירה שווה לכנסת, התר לפלשתינאים לשוב לכאן כרצונם, ואז - אין בעיה - אפגין גם אני בעד זכותם המלאה של מי שלא יהיו - יהודים דתיים או לא - להתגורר באריאל ובחברון. זוהי התחייבות!

שלך,
דני האדום.
שום ציידים, כאן האייל 18364
ועדיין לא הבנתי איך כל זה מצדיק הרג של ילדי המתנחלים. האם אתה סבור שדם ילדיהם של רוצחי ילדים (כך מסתבר אתה מגדיר את המתנחלים כציבור, אף כי סביר להניח שרובם-יותר ממאה אלף איש-לא פגעו באיש מאודם)מותר?
תבונה ורגישות מוסרית אוסרים על הכללות.
האם אינך שם לב שבהכללה שאתה מבצע כלפי כל ציבור המתנחלים (שלא מעטים מהם נמצאים שם בשל צירוף נסיבות ולא מסיבות אידיאולוגיות-ואני מכיר כמה כאלה באופן אישי)אינך רחוק מהגזענות שאתה כל כך מתעב?
ושאלה לסיום-האם בעיניך הניסיון לרצח של ילדי הזוג כהנא מוצדק בעיניך בשל האידיאולוגיה (ואולי גם המעשים)של אביהם וסבם?
שום ציידים, כאן האייל 18510
א' - פתחתי את תגובתי הקודמת בקביעה, כי רצח-ילדים הוא דבר נתעב. ומכאן ברור, שלא משנה בכלל מה ומי!! ואגב - זוהי, בהחלט, הכללה... כזו, שלדעתי על כל אדם להתגאות בה, האינך סבור?
ב' - בעצם ישיבתם שם, מחבלים המתנחלים בכל סיכוי שהוא להשגת שלום-אמת אי-פעם - וזוהי, לדעתי, פגיעה חמורה (ואגב: אל תתחיל לי בכל אותן דמגוגיות, על "גם תל-אביב היא התנחלות וגו"' - שים לב מה כתבתי למעלה; כי - עם כל חוסר-השוויון, האפליה והעוולות - לערביי-ישראל י-ש קול שווה לזה של כל אזרח אחר בבחירות לכנסת, כך שהם אזרחים מיוצגים, המזהים עצמם כישראלים. ולפיכך, הדיון כולו נסוב על כל מה, שנכבש ביוני 1967 - מעבר ל"קו הירוק"). אלמלא ההתנחלויות, כבר היה פה שלום מזמן!
ג' - הנסיון לרצח של ילדי כהנא? ובכן, דבר ראשון - טוב ונפלא שחסלו את הוריהם, בעיקר את אביהם - המפלצת. ומה שנוגע לילדים עצמם - ראה סעיף א' לתגובתי פה. אם-כי, עלי לציין: מה עם ילדי דרזדן, ב-‏1944? מה עם הרצח שלהם?
אז או, שבמלחמה כמו במלחמה - או התנגדות מוחלטת למלחמות בכלל. אני אינני יכול לומר לך, באיזה מן השניים לתמוך.

שלך,
דני האדום.
להרוג את כל מי שחושב אחרת!!! 18512
טוב שרצחו אותם?!?!
גם אם כל ההתנגדויות שלי לדעותיהם ולמעשיהם, רק בית משפט מוסמך לקבוע עונשים כאלו, לא כנופיות אלו ואחרות, כדי להחליט על עונשו וגורלו של אדם יש לקיים משפט בפני טריבונל שיפוטי כלשהו, על סמך מעשה או כוונה לביצוע עבירה כלשהי. האדונים הלז, מתועבים ככל שיהיו בעיני, לא עברו עבירה, למיטב ידיעתי.

על דעות, מר קלטי הנכבד, איש לא מוציא להורג.

מצד שני זה כלל לא מפתיע כלל שחסידם השוטה של צ'ה גווארה, לנין ושאר חייתו יער, ירצה להוציא להורג אנשים על סמך דעותיהם. למזלנו הטוב, הסיכויים שאתה או דומיך תגיעו לשלטון (על סמך כתבתו של דובי: האדום האדום הזה, למשל) אפסיים.
להרוג את כל מי שחושב אחרת!!! 18519
ברוך כהנא הנהיג ארגון טרור (שהוגדר כך רשמית על ידי מדינת ישראל - שכמובן לא עשתה כלום בנידון. כאן מטפלים רק בטרוריסטים ערבים). בתור אדם שעודד מעשי רצח, ושתנועתו לקחה עליהם אחריות - דמו מותר.
אז גם דמם של ערפאת ויאסין מותר 18536
לפי הגיונך, שאני לא בהכרח שולל אותו, גם דמו של ערפאת מותר כי הוא מעודד מעשי רצח, וגם דמו של אחמד יאסין שתנועתו מכריזה על אחריותה לפיגועים בראש חוצות, גם הוא מותר. אני מבין אם כן שאתה בעד מדיניות החיסולים נגד ראשי ארגוני הטרור הפלסטיניים ואף בדרג הגבוה ביותר. (או אולי זה לא מוצא חן בעיניך ואז תשלוף את מילת הקסם 'לוחמי חופש' שמתירה את דמם של אזרחים תמימים ומעניקה חסינות מוסרית לכל מי שמגדיר את החופש שלו בהתאם לחלומותיו - חלומותיו המקסימליים).
להרוג את כל מי שחושב אחרת!!! 18557
מר גורביץ, עם כל הכבוד, אנו עדיין חיים במדינת חוק. ובמדינת חוק, אם הנך מתנגד לפסק דין כלשהו של בית המשפט, אתה מוזמן לכתוב על כך, להגיב על כך או להפגין על כך. אבל בשום פנים ואופן אסור לך לעשות דין לעצמך ולקרוא לרציחתו של מישהו, ולו יהיה הנתעב ביותר (כמו האדון הלז). הרי אם אתה קורא לכך, מה ההבדל בינך לבינו? הוא קורא לרצח וגירוש מחבלים, אתה קורא לרצח של תומכי ארגון 'כהנא חי'.
אני חושב, אם יורשה לי, שיש שוני גדול בינכם.

שנית, מר קלטי הנכבד, שעורר את חמת זעמי, לא טען שטוב שרצחו את מר כהנא בגלל מעשיו, אלא בגלל דיעותיו. טענה כזו, אני בטוח שתסכים איתי, היא פסולה ומקוממת עד מאד.
להרוג את כל מי שחושב אחרת!!! 18559
אבל הפלסטינאים אינם חיים במדינת חוק, אלא תחת כיבוש, וזכותם וחובתם להתקומם כנגד כובשיהם.
להרוג את כל מי שחושב אחרת!!! 18566
אני מצטער, אבל אתה מסיט את הנושא.
הכוונה היא לרציחה של מישהו ספציפי, בגלל התבטאויותיו או דעותיו.

יש לזכור שמר כהנא נרצח לא בגלל שמו, אלא בגלל שהוא וזוגתו היו במקום הלא נכון בזמן הלא נכון.

כמובן שהפלסטינאים עושים מה שהם רוצים ללא כל קשר לזכות זו או אחרת שהאדונים בר זיק וגורביץ מעתירים עליהם, אולי בגלל מימוש 'זכותם' לכאורה הם חנוקים ומסוגרים בתוך סגר והמערכות הכלכליות שלהם משותקות. אולי בגלל מימוש זכותם להפסקת הכיבוש מתו כמה מאות פלסטינאים יותר מעשרת אלפים נפצעו. הרי ידוע שמי שמשחק בגפרורים, לא יתפלא על כך שגבותיו נחרכות.
להרוג את כל מי שחושב אחרת!!! 18580
יש להבדיל בין מעשים לדיבורים. מילים לא צריכות להביא להריגה - אלא במקרים חריגים עד מאד - בעוד שמעשים שפיטים הרבה יותר.

בנימין כהנא עמד בראש ארגון טרור, שהיה אחראי לפחות לחמש מעשי רצח. הוא לא היה ''חף מפשע'' על פי שום קנה מידה.
להרוג את כל מי שחושב אחרת!!! 18614
האם אתה יכול לפרט לגבי 5 מקרי הרצח? האם בכולם הוכחה אחריותה של "כהנא חי"?
אם כן, מדוע לא נעצר בנימין כהנא? (טרוריסטים יהודים לא מעטים נעצרו בעבר ונידונו לתקופות מאסר-האם בנימין כהנא נהנה לדעתך מחסינות?)
להרוג את כל מי שחושב אחרת!!! 18700
כה אמר חסידם המחליא של ברוך גולדשטיין ויגאל עמיר.
סליחה? 18703
אתה יכול להסביר את עצמך, מר קלטי?

או האם נדמה לי, שכשמעיין רעיונותיך מסתתם, אתה עובר לטיעוני אד-הומינם?
שום ציידים, כאן האייל 18514
רק לסעיפים ב' ו-ג'

ב. האם כל מתנחל מהווה מכשול לשלום? האם מתנחל שחי ביחסי שכנות עם שכניו, ואולי גם מספק להם עבודה ומסייע להם לצאת מחיי עוני ועליבות גם הוא מכשול לשלום. או אפילו סתם מתנחל, שרק חיי את חייו, לא קיצוני, לא מבצע "סיורים אלימים", גם הוא מכשול לשלום? האם ערביי ישראל הם מכשול לשלום באותה מידה? כבר כתבתי במקום אחר שמי שטוען שישראלים לא יכולים לגור בשטחי איו"ש ואזח"ע כמוהו כטוען שערבים פלשתיניים לא יכולים לגור במדינת ישראל. חבל שלא מדגישים את הסימטריה הזו יותר.

ג. האם אתה יכול למנות את מעשיו המפלצתיים של ברוך (לא מאיר) כהנא? האם תחיל גם מידה כנגד מידה כלפי יאסר ערפאת או כל פלשתיני אחר שאחראי באופן ישיר או עקיף לפעולה כלשהי נגד מדינת ישראל ואזרחיה?

שלך,
ערן הלבן
גדרות גבוהות != שכנים טובים 18517
ערן (בלבן מעכשיו?), על-פי תפיסתי יכולים הישראלים-היהודים לחיות היכן שחפצה נפשם, בין היתר ביהודה, שומרון וחבל-עזה, כשם שפלסטינאים יכולים לחיות בכלל שטחיה האחרים של מדינת ישראל, למעשה זהו אפילו צעד נחוץ ומבורך שמועיל רבות לשיתוף-הפעולה ההדדי בין העמים, מקטין מתחים דתיים, יוצר סובלנות ושיתוף פעולה בהשגת מטרות חברתיות ותורם להרחבת הידע של כל אדם בנוגע לתרבויות השכנות לו - כל זאת תחת אצטלת הדמוקרטיה וערכיה.

אך את כל זאת לא ניתן להשיג כאשר אחד מן הצדדים יושב במקומו כסוכן של אלימות, ככובש, כמדכא, כשליח של תנועה שמשתמשת בכוחה לפגוע בשכניו מתוך גזענות מושרשת וכן הלאה - מצב זה הוא בלתי אפשרי ויש להביא לסיומו בהקדם האפשרי.

אני תומך ברעיון כי לאחר הקמתן של שתי מדינות נפרדות, ובתור צעד נחוץ בדרך הברוכה לפיתרון ההגיוני והנכון, לטעמי - מדינת כלל אזרחיה ושני-לאומיה, יהיו שליחים של שיתוף פעולה ושכנות טובה יהודים ופלסטינאים שיחיו זה לצד זה ויפעלו לבניית אמצעים שיאומצו בעתיד ע"י כלל תושבי מדינת-העל כמו תוכניות לימוד סובלניות, שילוב בין מוסדות דתיים יהודיים-מוסלמיים ונוצריים להשגת מטרות בתוך הקהילה המקומית וכן הלאה.

לאנשים שכאלו שמור מקום של כבוד בפיתרון הסכסוך, למתנחלים שמור מקום של בושה לדיראון עולם על תפקידם בהנצחתו.
נה 18531
פוליטיקאי אחד ימתח גבול כזה ואחר - אחר. פוליטיקאי אחד שולח אותם להתנחל ואחר מוקיע אותם. אחד מחזיק את הפלשתינאים תחת ממשל צבאי והאחר מקים להם מנהל אזרחי ואוניברסיטאות. אחד מטפח מנהיגות פלשתינאית דמוקרטית מקומית, והאחר מביא מתוניס רוצח עריץ מיושן ומפליץ (קוטג'). אחד הולך עם עוזי ודובון ואחר מחפש אדמה זולה ואויר נקי. אחד יאחז בגבעות ואחר יסרב ליסוע ברכב ממוגן. אחד הופך דוכנים ומנפץ שמשות, ואחר נותן שותפות לפועליו המקומיים במפעל שהממשלה מימנה לו. וכן הלאה והלאה. עכשיו לך תסווג כל מהלך למחנותיו - לשמאל ולימין או לחלוקה מעניינת אחרת. עכשיו לך תגיד למי שמור אצלך הכבוד ולמי הדיראון. לא תקבל יותר מאשר רעיונות מזעזעים כמו שילוב מוסדות דת יהודיים-מוסלמיים ונוצריים. אלה מזכירים לי את המחזה הגרוטסקי של הסיור המסוקר של הילארי קלינטון ושרה נתניהו בגן ילדים לבני שלוש-הדתות. זאטוטים נוצרים מוסלמים ויהודים זימרו בחן שירי חנוכה, כריסמס ורמדאן, וכל איש-דת מונותאיסט שבדל ארמית בפיו ימלמל רחמנא ליצלן באימה.
גדרות גבוהות != שכנים טובים 18547
א. לגבי המתנחלים אתה חוטא בחטא של מר האדום -- חטא ההכללה.

ב. הלבן -- נמאס לי מאנשים בעלי שמות תואר (''החדשני''ק'', ''האדום'', ''דבר דעה'' ושאר ירקות). אם דני הוא אדום אז אני לבן (שזהו אגב פרוש שם משפחתי ברוסית)

שלך,

ערן
גדרות גבוהות != שכנים טובים 18551
חטא ההכללה במקרה זה איננו כה פסול, זאת משום שניתן להכליל קבוצה על סמך אחד ממגדיריה - ואחד מהמגדירים של קבוצת המתנחלים, יהיו כוונותיהם של אינדיבידואלים בה מה שיהיו, הוא שהם מהווים את אחת מנקודות המחלוקת העיקריות בסכסוך בעצם המצאותם שם ככוח כובש, בין אם ירצו בזה ובין אם לאו.

אם אשתמש בפורום זה בחלק מה Handles שהשתמשתי לאורך השנים בקהילות מקוונות שונות זה עלול להיות מביך למדי...
איזו סימטריה? 18698
ערן, איפה אתה רואה כאן סימטריה? האזרחים הערבים במדינת ישראל סובלים מיחס מקפח ומשפיל, כל יום מזכירים להם בוקר, צהריים וערב שהם בכלל מיעוט פה, ושיגידו תודה שלא מגרשים אותם, ועוד ועוד ועוד - ואילו המתנחלים הינם "גזע אדונים" בשטחים כבושים, אשר יושביהם - הפלשתינים - חיים תחת שלטון-כיבוש צבאי בלא שום זכויות-אזרח - או אף זכויות-אדם בסיסיות - שהן.
ה"עבודה" שהמתנחלים נותנים, בטובם כי רב, ל"ילידים" הינה זהה לזו, שהלבנים בדרום ארצות-הברית של לפני מלחמת-האזרחים, או אלה בדרום-אפריקה של לפני דה-קלרק ומנדלה, נתנו לשחורים. שיגידו תודה העבדים! מה, הם מתקוממים? מה פתאום? שיגידו תודה שעוד לא שחטנו את כולם! זהו יחס המתנחלים ל"שכניהם", יעני.
ואגב: למקרה שמישהו שכח, כהנא ומרעיו היו אחראים למעשי רצח מרובים, ברוך גולדשטיין ויגאל עמיר (הנערצים, מן הסתם, על אנשים מסויימים בפורום זה) היו מאנשיו - אין למעשה שום הבדל שהוא, בין כהנא - האב והבן - לאדולף היטלר, מלבד אחד: אותם לפחות חיסלו בזמן.
אבל כנראה, יש אנשים במדינה הזאת, המתאבלים על יצור, שצהל וחגג לפני חמש ורבע שנים, כשרצחו את ראש-הממשלה שלנו. מתאבלים על יצור, שהוא ואנשיו נהגו להתעלל בעשרות ומאות בני-אדם אחרים, שלרוב לא יכלו כלל להתנגד. אין מה לומר - מי שזוהי עמדתו... נו, בא לי להקיא מכם.

דני האדום.
להקיא מסלפנים 18750
מר קלטי, מתי תיגמל מהתלהמויות המלוות בהגזמות וסילופים גסים? אולי תמסור פעם עובדות במקום שטויות ודמגוגיה? אני מתחיב בזאת שאינך מסוגל לציין אפילו מעשה רצח אחד שבוצע על ידי שליחים של ברוך כהנא!
יגאל עמיר וברוך גולדשטיין לא היו מאנשי "כהנא חי". "כהנא חי" היה ארגון קטן ועלוב שבראשו עמד אדם קטן ועלוב עוד יותר.
ברוך כהנא היה דמות חסרת השפעה, למעשה. יורשיו המובילים והמסוכנים של כהנא האב הם ברוך מרזל, נועם פדרמן, ואחרים. הללו אכן היו מעורבים באופן ישיר או שילוחי בהתנכלויות אלימות רבות ואף הועמדו לדין. (במאמר מוסגר-אני עצמי כחייל בשירות סדיר בחברון הייתי מעורב בחילופי מהלומות עם ברוך מרזל וכמה מחבריו).
וחשוב מכל-לא התאבלתי על כהנא אך לי בא להקיא מכל אדם ששמח על מותו של אדם אחר.
שום ציידים, כאן האייל 18556
בנראה שעלי להרחיב את דברי ולכן אגיב בפירוט לכל אחת מטענותיך.
1) ראשית, לא ניתן להצדיק רצח של מתנחלים באשר הם (וזה בדיוק מה שמשתמע מדבריך)ובאותה עת גם לטעון שרצח ילדים הוא דבר נתעב. זאת בייחוד לאור העובדה שמרבית הפיגועים כלפי מתנחלים בוצעו כלפי רכבים פרטיים (שממרחק ירי קלצ' ניתן להבחין בבירור שיושבת שם משפחה שלמה) וכלפי הסעות ילדים.
שנית, אני דש בעניין משום שאני מקווה שתסייג את "ההרשאה" הגורפת להרג מתנחלים (או כל קבוצה אחרת) ולו במעט. אתה שוכח שההתנחלות היתה/הנה מדיניות ממשלתית, כך שוודאי ובוודאי שאין כל המתנחלים אשמים במניעת השלום (רבים מהם כלל לא הגיעו לשטחים ממניעים אדיאולוגיים אלא מסיבות הקשורות בהכוונה ממשלתית כזו או אחרת).
בהתנחלויות יש להילחם כתופעה וכמדיניות של ממשלת ישראל ולא (למרות שזה קל יותר ומותיר אותנו נקיים) במתנחלים כפרטים.
2)הקביעה שללא המתנחלים היה "שלום כבר מזמן", הה ספקולטיבית ובלתי ניתנת להוכחה. עובדתית, הסכסוך החל הרבה לפני 67.
האם אתה מבסס את ההצדקה לפגיעה במתנחלים על השערה ספקולטיבית זו?!
3) בעיני רבים מהפלסטינים שמבצעים את הפיגועים, כגון החמאס (וזאת ניתן להדגים בקלות משיטוט באתרי אינטרנט ערביים שונים), כל ההתיישבות היהודית בארץ ישראל הנה התנחלות. כך שמבחינתם, אין כנראה משמעות להבחנה שאתה עושה בין התיישבות בשטחים מסופחים והתיישבות בשטחים לא מסופחים.
4)טוב ונפלא שרצחו את בני הזוג כהנא? מדוע? האם ידוע לך בוודאות שאי פעם גרמו באופן ישיר למותו של מישהו? האם לאישתו של בנימין כהנא מגיע עונש מוות בגלל בעלה?
5) הפצצת דרדזן הייתה פשע מלחמה נוראי, בדיוק כמו הפצצת הירושימה ונגסקי.
אדוני, גם במלחמה צרכם להיות קווים אדומים! וכדי להסיר כל ספק-אם ניתן היה לחסל את היטלר, בזמנו, רק במחיר של פגיעה בילד אחד חף מפשע, הייתי ממתנגד בתוקף גם לכך.
שום ציידים, כאן האייל 18701
1 - אינני מנקה את ממשלות-ישראל לדורותיהן מן האחריות. להיפך. עדיין... מי שיושב תכלס בשטח, הוא האחראי למצב - הרי, הממשלה לא לקחה אותם ושמה אותם שם, הם בחרו! איש לא כפה עליהם לגור שם - הם עשו זאת מרצונם החופשי.
ושוב ושוב אני אומר ומדגיש: מתנחל, שיפעל למען השארת התנחלותו בתמורה - אני מדגיש - למתן זכות-בחירה שוה לכנסת לכל שכניו, ערבים כיהודים, הוא בעיני בן-ברית, אשר לא רק שאינו חוסם את השלום - אלא נהפוך הוא: תורם לו פי-מאה יותר מכל אותם "שלום עכשיו"ניקים "יפי-נפש". אני מתנצל, אם דבר זה לא היה ברור מתגובותי עד כה.
2 + 3 - הרוב המכריע בעם הפלשתיני (על-פי תוצאות הבחירות ברשות בתחילת 96': למעלה מתשעים אחוז!!) תמכו תמיכה מלאה בפשרה טריטוריאלית על יסוד גבולות 67' ("הקו הירוק"). תמיד יש אילו-שהם שוליים סהרוריים, אבל - אצלנו הם גדולים הרבה הרבה יותר...
ועדיין: לו היו מפנים את ההתנחלויות כבר ב-‏94' - לפחות את אלה הקיצוניות מכל או המבודדות, כגון קרית ארבע, נצרים, תפוח ועוד - היה הדבר נותן תנופה ניכרת נוספת לשלום, ומחזק את אמונתם של הערבים כי אכן, כעת הישראלים הם כנים בחתירתם אליו.
4 - כהנא הבן - כן, בהחלט, הוא וכל אנשיו, שאמרו וחזרו ואמרו, "מוות לערבים ולשמאלנים" - הם, אשר הביאו, בין השאר, גם לרצח רבין (כמו גם למותם של עשרות ערבים חפים-מפשע, אבל אני בוחר להתמקד במה, שיש סיכוי שידבר אל מרבית האנשים כאן - הבוחרים, משום-מה, להבדיל בין דם לדם). הם בהחלט היו מעוניינים לרצוח אותי! מדוע, איפה, שאתאבל עליהם?!
5 - תודה רבה על ההבהרה.
ואל תשכח, אילו פשעים עוללו הישראלים - דיר-יאסין, כפר קאסם, כפר כנא... אם לדגום מספר אפסי. וגם בימים אלה, הישראלים רוצחים ילדים פלשתינאים בסיטונות - הרבה יותר ממספר הילדים הישראלים, שנפצעו (לא נהרגו) מאש המתקוממים הערבים (אשר, ש-ו-ב: אינני מצדיק גם אותה).
או קיי?

שלך,
דני האדום.
שום ציידים, כאן האייל 18746
הפערים בינינו מצטמצמים והולכים, אך עדיין ברצוני לסייג כמה מדבריך וגישותיך.
1)כל המתנחלים הקטינים נמצאים במקומותיהם שלא מרצונם החופשי ולכן עליך הוציא אותם כליל מהמשוואה.
2)תוצאות בחירות 96 ברשות הפלסטינית הם משענת קנה רצוץ לטענותייך. ראשית, אלו היו בחירות למנהיגות, לא משאל עם על גבולות הקבע. שנית, אלו היו בחירות חופשיות בערך כמו הבחירות בסוריה...
3)לגבי כהנא הבן. ראשית,לא ביקשתי ממך להתאבל על האיש, אבל אני מאמין במשפט התנכ"י-"בנפול אויבך אל תשמח".
שנית, במה אשמים אישתו וילדיו הקטנים? (האם אתה סבור ששיוך משפחת הוא פשע מוסרי בפני עצמו?).
שלישית, כיצד בדיוק אחראי כהנא ג'וניר לרצח "עשרות ערבים חפים מפשע"?
האם יש לך ולו מקרה רצח אחד שידוע לך שבוצע בהוראתו? ואם כן, מדוע לא נשפט כפי שנשפטו חברי "המחתרת היהודית"?
אם אתה מתייחס להסתה בלבד, אזי דומה כי יש עוד רבים במדינה הזאת הראוים לעונש מוות.
4)לגבי "פשעי הישראלים". היו כאלה, וודאי. יחד עם זאת יש לסייג-ההרג בכפר קנא (בניגוד לדיר יאסין או כפר קאסם) נבע מטעות טראגית.
פשעי מלחמה בוצעו בכל המלחמות על ידי כל הצדדים. הקווים האדומים אף פעם לא נשמרים באורח מושלם וזאת הסיבה לכך שאני מתנגד (ברמת העיקרון) לכל מלחמה וכל הרג.
ולגבי רצח ילדים-
בהתקוממות הנוכחית נרצח בדם קר לפחות נער יהודי אחד (זה שפותה באמצעות האינטרנט).
מרבית הילדים הפלסטינים שנהרגו על ידי ישראל בהתקוממות הנוכחית נהרגו בטעות מכדורים טועים או משום ששהו (במתכוון או שלא במתכוון בנקודות עימות וחילופי אש.
לעומתם, עשרות רבות של ילדים יהודיים נרצחו במתכוון ובדם קר על ידי טרוריסטים פלסטיניים. לדוגמא, הטבח במעלות, אוטובוס ילדי אביבים, משפחת הרן בנהריה, בית הילדים במשגב עם (שם נרצח בדם קר פעוט בן 5), ועוד.
סבורני שבהשוואה מוסרית מבחינה זו בין ישראל והפלסטינים כף החובה נוטה לצד הפלסטיני.
שום ציידים, כאן האייל 18869
לגבי הנקודה האחרונה - סקר שנערך בגדה ובעזה העלה כי משהו כמו 70 אחוז מהפלשתינאים מתנגדים להבאתם של ילדים לחזית העימות עם כוחות צה"ל. 30 אחוז, אם כן, אינם מתנגדים לכך - ובכך הם גוזרים את דינם של אותם ילדים, למען המטרה הצינית של השגת תמיכה ציבורית בעולם. אין ביכולתו של צה"ל להמנע מפגיעה בילדים אלה, ביחוד ש"גיבורי" התנזים מנצלים אותם כשריון אנושי וכמסתור לירי על חיילי צה"ל מתוכו.
שום ציידים, כאן האייל 18903
לצערי, אני מתרשם שבמקרים לא מעטים הפגיעה בילדים איננה בלתי נמנעת. אינני אומר שיש רצח מכוון בדם קר, אך יש בהחלט מצבים שבהם נפתחת אש מבלי להתחשב בכך שעלולה להיגרם פגיעה בחפים מפשע. בנוסף, מקצועיות לקויה גורמת לכך שיותר מדי ילדים ונשים נהרגים מ''כדורים טועים''. ידינו אינן נקיות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים