זה לא אנחנו- זה הם 180263
"

עורך הדין ישראל לשם, המייצג את החברה בישראל, אמר בישיבת ועדת הרווחה של הכנסת שההחלטה התקבלה בחברה הגרמנית בחודש אפריל בטענה שצמח הסויה בתחליף מכיל בעצמו את הויטמין. לטענתו, צוות הבדיקה של רמדיה - ישראל גילה זאת לראשונה כאשר הגיע שלשום למפעל בגרמניה.

לדברי לשם, מאחר והוויטמין נמצא בסויה ברמה הנדרשת, נעשה השינוי בקו הייצור של המוצרים בין ה- 10 ל- 12 במרץ ובימים הראשונים של חודש אפריל. "הומנה חייבת הסבר להורים ולילדים בישראל איך קיבלה החלטה חד צדדית שיתכן ויש בה טעות שעלתה בחיי אדם", האשים עורך הדין.

לדברי עו"ד לשם, השינוי שנעשה בפורמולה של הרמדיה הצמחית כדי להכשירה הוא שינוי חשוב ומזערי, שנעשה לבקשת החברה, אך הוא הודה ששינוי זה לא דווח למשרד הבריאות. "אין שום קשר בין שני השינויים". עוד אמר לשם: "כל מה שיש או אין בפורמולה הנמכרת, מגיע מהמפעל הגרמני, ללא התערבות יצרני משנה. הצהרת היצרן הגרמני הנמצאת בכל משלוח והחתומה ע"י מנהל המעבדה בהומנה ומנהל איכות המוצר בהומנה קובעת שרמת הויטמין B1 היא בהתאם לכתוב על האריזה על פי התקן האירופאי ובאישור משרד הבריאות"."

גם אם זה נכון, איכשהו, הזריקה הזו של אחריות צורמת לי.
אם רלי לשם הוא עורך הדין שלהם 180297
הייתי מהמר (נגיד 1 ל 10) שהם יצאו מזה נקיים מבחינת רשויות החוק.

בתחנת הטלויזיה המקומית בניו יורק משודרות מעת לעת אזהרות לקהילה החרדית:

זה לא אנחנו- זה הם 180322
אני מבין מהנוסח המצוטט שאת השינוי (הסתמכות על סויה כמקור בלעדי ל- B1) ביצעה החברה הגרמנית בכל קוי הייצור לתחליפי חלב צמחיים, ולא רק במוצרים המיועדים לשוק הישראלי. כלומר, גם תינוקות גרמנים שצרכו תחליף-חלב צמחי נחשפו לאותו מוצר?
זה לא אנחנו- זה הם 180615
לא. השינוי בהרכב הפורמולה הצמחית נעשה רק בזו שיוצרה עבור חברת ''רמדיה'', שכן מדובר במוצר חדש, הכלאה בין שני מוצרים קודמים שירדו מהמדף , בשילוב (קטלני) עם הטעות האיומה של מהנדסת המזון של המפעל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים