מסקנות 180350
אלוף פיקוד המרכז, משה קפלינסקי הודיע היום, בעקבות תחקיר בכפר עין יברוד כי מפקד יחידת "דוכיפת" סגן אלוף אריק, ומפקד פלוגה קצין בדרגת סרן, יודחו מתפקידם.

התחקיר שערך האלוף קפלניסקי, שהוצג לרמטכ"ל ולמשפחות השכולות, מעלה שורה של ליקויים. קפלינסקי:"היו פערים בהבנת המשימה, פערים בהבנת האיום והגדרה לקויה של המשימה, וכן פערים בהכנת הכוח למשימתו ... ברמה האישית, ועל אף שגדוד 'דוכיפת' מבצע עבודת קודש בהגנה על תושבי המדינה, מצאתי לנכון להעיר הערה פיקודית למפקד המחלקה על נהלי בקרה וחניכה לוקים בחסר, לסיים את תפקידו של מפקד הפלוגה לאור אי עמידה בסטנדרטים מבצעיים נדרשים, ולהפסיק את תפקידו של מפקד הגדוד לאור שורת כשלים".

מסקנות 180805
כן, אני קרציה, אבל אני חייב לשאול: האם באמת הגיוני לחשוב שאדם שמקצועו הוא לנהל עימותים צבאיים לא יצליח להבין את המשימה שהוגדרה לו או את האיום העומד מולו? אין ברירה, אלא להניח שהמפקדים האמורים הכשילו בכוונה תחילה את המשימה, וכעת נותר רק לשאול לאילו מטרות הם עשו כן.
אני צודק?
מסקנות 180806
לאיזה חלק של התגובה שלך התייחס "אני צודק"? :)

לענייננו, אני לא בקי מספיק בפרטים כדי לקבוע מה עשה או לא עשה מפקד דוכיפת, כך שאין לי מספיק מידע כדי לקבוע לכאן או לכאן. אולי נמצא בידך התחקיר או שתוכל להצביע על דברים ספציפיים שעשה או לא עשה המג"ד?
מסקנות 180820
מה זה משנה מה הוא עשה או לא עשה? העובדות הן, שלא יכול להיות שהוא טעה, ושמצאו אותו אשם בכשלון.
מסקנות 180821
העובדות שאתה מציע הן פשוט מעט מדי, וגם לא לגמרי עובדות.
''לא יכול להיות שהוא טעה'' זו הנחה שאתה עושה בה שימוש רטורי. במקרה זה, היא מסתמכת על חוסר הידיעה שלנו לגבי הפרטים יכול להיות, למשל, שהמג''ד הורה לבצע משהו, אבל הוראותיו לא בוצעו או בוצעו בצורה שגויה עקב אי הבנה איפושהו בדרך - בגלל זה ביקשתי ממך להמציא את הדו''ח.
''מצאו אותו אשם בכשלון'' זו כבר עובדה, אבל גם לכותבי הדו''ח ולאלוף קפלינסקי יש את המטרות והאג'נדות שלהם. אני לא יודע מספיק עליהם כדי להסיק מסקנה שאני מוכן להגן עליה.
מסקנות 182339
הקביעה של דובי מגושמת אך לא חסרת בסיס.

כל מ''פ או ס' מכירים את התופעה של אינפלציה בפקודות,נהלים,והוראות אשר מחכות לקבל את המילואימניקים בששון.

אין לך בתור מפקד שום סיכוי לבצע את כל הנהלים שנערמו לאורך שנים על ידי גופים שונים שלעיתים אף סותרים זה את זה.

אישית, לא פעם הייתי עד להליך של ''תחקיר'' שכבר בראשיתו מטרת המערכת היתה להקריב פיונים על בסיס עובדתי רעוע וזאת על מנת להמנע מלדון בכשלים מערכתיים.
מסקנות 180813
הם היו עסוקים בנגרות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים