אז מה? 180394
אדם קרוב אצל עצמו, ובאופן טבעי נוטים אנשים לחשוב שהם ובני סוגם, בני דתם או הקרובים להם אתנית, הם נזר הבריאה, והשונים מהם נחותים. איכרים מזלזלים בעירוניים, אינטלקטואלים בבורגנים, היהודים בלא יהודים, חובבי לינוקס במשתמשי מיקרוסופט. וכיון שבכל דור ודור בורא האדם את אלוהיו בצלמו ובדמותו, טבעי שמצוות האל תשקפנה את הנטיה הזו. יהודים שהם בטיבם אוהבי אדם ייטו לפירושים מקילים של כתבי היהדות, והגזענים בינינו יאחזו ב''עם הניבחר'', ''שורש הנשמה'' וכיו''ב ביטויים של שיגעון גדלות אתני.
אז מה? 180481
מה אז מה? למשתמשי לינוקס אין מערכת פוליטית וצבא, הם לא נמצאים בכנסת ומעבירים חוקים, אין להם גישה לרובים וחומרי נפץ. אתה לא חושב שיש גבול להשוואות? כי לאינטלקטואלים או לאיכרים שרשמת אין השפעה על מדינה ששולטת על עם אחר ויכולה לנסות לבצע קצת "משגעון הגדלות האתני". מה אתה אומר?
אז מה? 180528
למשטרים מרקסיסטיים, שהם הדוגמא פאר-אקסלאנס לשלטון האינטלקטואלים, היה המון נשק, והבורגנות אכן סבלה. לאיכרים של פול פוט ולאלה של הטאליבאן היה המון חומר נפץ, והיה מאד לא נעים להיות עירוני תחת שלטונם. לענין משתמשי הלינוקס, אכן קשה לי לדמיין אותם מקיימים תליות המוניות של אוהדי ביל גייטס בכיכר העיר.
מה השווה? 180533
אולי כי בעצם כולם סוגים שונים של תאולוגיה שיש לה גם מדינה וצבא.
אז מה? 180619
חכו חכו שלאלמוניים יהיה נשק
לא הייתי בונה על זה 181377

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים