יש או אין מזל? 180477
ההגדרה של מזל כדבר אשר לא צפוי שיקרה אינה נכונה.
לראיה, אם המאורע התרחש, משמע התנאים להיווצרותו היו קיימים תמיד, שכן אחרת לא היה מתרחש. ואם התנאים להווצרותו היו קיימים יש לצפות שיקרה.

המזל (אם קיים דבר שכזה) הוא דבר המביא להתרחשות אירוע שהסבירות להתרחשותו נמוכה מהסבירות להתרחשות אירוע אחר בתנאים נתונים.
יש או אין מזל? 180480
מה ההבדל בין
"להתרחשות אירוע שהסבירות להתרחשותו נמוכה מהסבירות להתרחשות אירוע אחר בתנאים נתונים"

לבין
"דבר אשר לא צפוי שיקרה "

מעבר לסירבול במינוח?
יש או אין מזל? 406137
יש או אין מזל? שאלה שמעסיקה את כל העולם,חלק טוענים שכן שיש מזל בעולם וחלק טוענים שלא שהכל מקרי בעולם, אני טוען שלכולם יש מזל ואין מקריות בעולם,ואני יסביר - אדם שמתחתן יש לו מזל שהכיר את הבת זוג הנכונה וכאשר הוא מתגרש יש לו מזל שהקשר הזה נגמר וכעט יוכל להמשיך קדימה לקראת קשר בריא ונכון יותר עבורו, אדם שפתח עסק והצליח יש לו מזל ואדם שפתח עסק ולא הצליח יש לוגם מזל כי לאדם זה אין צורך להיות בעל עסק כי זה לא מתאים לו להיות עצמאי שכן בעתיד העסק הזה יביא לו אבדות קשות יותר לכן יש לו מזל, אבל אני בטוח שכעט מגיע השאלה אבל איך אפשר לדעת? לכן צריך להבין שאין מקריות בעולם וכל דבר שקורה לאדם קורה לטובה, אבל שוב באה השאלה אז למה אנשים סובלים או עוברים דברים קשים בחיים? מכיוון שאנו כל הזמן רודפים אחרי דברים שלא נכונים עבורנו וכל הזמן מנסים להיות כמו אנשים אחרים ולא כמו שאנחנו צריכים להיות במהות שלנו. לכן אני מאמין שלכולנו יש מזל נפלא בחיים וכל מה שקורה לנו קורה לטובתנו כדי שנגיע למקום הנכון בחיינו שיגרום לנו להרגיש שלמים ומושלמים., לכן כל שאנו צריכים לעשות בעולם הזה זה לחייך לצחוק להשתחרר וכמובן לשאוף להגיע לדברים מסוימים בחיים אבל לזכור שלא צריך לרדוף אחרי שום דבר שכן החיים כבר יובילו אותנו למקומות הנכונים בחיינו ואז נבין שלכולנו יש מזל נפלא בחיים.
יש או אין מזל? 406140
לאשתי יש מזל נפלא: היא מעולם לא רדפה אחרי שום דבר ולכן כיום, כשכבר איננה צעירה, אנשים אחרים נהנים מפירות עמלה הרב. חזירותם וחוצפתם של הללו נראות בראש חוצות והם אינם מתביישים אלא להפך, הם גאים בכך וצוחקים על טוב ליבה ועל ה"פראייריות" שלה.

אבל לי יש מזל עוד יותר נפלא: אני חולה במחלה קשה ובתוך כמה זמן כבר לא אצטרך לדאוג לפרנסתנו ולא לשום דבר אחר, אהיה בעולם שכולו טוב ומקהלת מלאכים תנעים שירתה באזני.

לזוג ידידנו הטובים יש ילד, ילד טוב, נבון ומקסים, שמזלו נפלא: מקודם הוא היה סתם משותק בכסא גלגלים, אבל עכשיו, לפני כמה חודשים, נתגלה המזל ברוב פלאיותו: הוא גם חטף לוקמיה! וכדי שהשמחה תהיה מושלמת, מדובר דווקא בלוקמיה באחת מצורותיה הפחות נפוצות ופחות ידידותיות. הילד הוא בן תשע, ולא ברור לי מתי בדיוק הוא היה אמור להספיק לרדוף אחרי משהו בחייו הקצרים.

אבל המזל הכי נפלא הוא שיש לנו, לכולנו, חכמים שיש להם תשובות קלות ופשוטות לשאלות קשות ומסובכות. לכולנו מזל נפלא והפטנט הוא הרי כל כך פשוט - לא לרדוף אחרי שום דבר ואז הכל יסתדר והכל יהיה שלם ומושלם! נו באמת, איך לא חשבו על זה קודם?
יש או אין מזל? 406426
לאלמוני שלום רב, אני יושב וקורא את המכתב שלך ורוצה לבקש ממך סליחה., סליחה על שגרמתי לך לכעס אני מאחל לך את כל הבריאות שבעולם לך ולמשפחתך. בסה''כ הבעתי את דעתי האישית שאני מאמין שבדרך מסוימת אתה דווקא מצדיק אותי, הרי כל שאמרתי הוא שבני האדם צריכים להשתדל ולשאוף להשיג הכל בחיים אבל לא לרדוף אחרי אותם דברים מכיוון שהרדיפה אחרי אותם דברים שלא מסתדרים כרגע גורמת לנו להרגיש לא טוב ולסיום ידידי היה לי מזל רב להתכתב עם אדם נפלא כמוך וכמובן ללמוד ממך על עוצמתם של החיים. מאחל לך בריאות ורפואה שלמה ושוב פעם סליחה.
יש או אין מזל? 180497
נניח שאני משחק שש-בש, ואני ממש צריך שיצא לי 3 באחת הקוביות. אני זורק, ויוצא לי 3 באחת הקוביות. האם אני בר-מזל? הסבירות לקבל 3 באחת משתי קוביות הוא בערך אחד לשלוש (11 ל-‏36). הסבירות שיקרה מקרה אחר היא יותר גבוהה מאשר המקרה הזה, אבל קצת קשה לחשוב על משהו שהוא בסבירות של אחד לשלוש כמקרה ממוזל...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים