פשוט תמוה - הכזאת יתרחש במדינתנו הנאווה? 180635
לפני מספר ימים – לא זוכר כמה – ראיתי בטלוויזיה איזה רב-שוטר עם או בלי שפם, עם או בלי הורים, שאמר כהאי לישנא (במגבלות זכרוני הרעוע): "יש לנו את השאיפה לתשקע יותר זמן בתיחשוף ותיכלוא עבריינים, אך תפעול הנושא אינו בציע במגבלות הקיים לאור המצב הנוכחי בו עסוקים רוב רובה של המשטרה במשימות בט"ש ואינם בציעים לנדון. אי לכך ובהתאם לזאת הייתי מפציר באזרחי ישראל לנהוג בסבלנות. המשטרה עושה ככל יכולתה, אך לאור כורח המצב אנו נאלצים לבקש מהציבור לסייע לנו באמצעות תיחפוש תניענוע בזמנם החופשי."

ובמלים בלתי מבוטחנות: כשמונים אחוז מכוחות המשטרה מועסקים – כך או אחרת – בבקרת התוצאות האסוניות של הכיבוש. אנחנו, בינתיים, מתבקשים לחפש מי יתנענע אותנו. המשטרה בטח שלא תתעסק בזה.

הדבר היחיד שמפתיע הוא שאין יותר מקרים כאלו... או שיש.
אוף טופיק 180637
מזכיר מאמר שקראתי לפני כמה שנים על העברית של כתבי ספורט בעיתון. אחרי שכתב אחד סיפר על מאמן ש-"ביצע תחלוף", או אולי סתם "תחלף", הציע המאמר להוסיף גם "השחקן תבעט את הכדור לשער" וכיו"ב. תת-שפה משונה.

ובחזרה לנושא: אני באמת מופתעת לא פעם כשהמשטרה נדרשת "לפרוש כוחות גדולים" בכל איזור עם התרעה, פלוס בתפילות יום שישי, פלוס סתם בכבישים וכו'. מנין יש כל-כך הרבה שוטרים? ומי תופס פושעים? קשה להיות משטרת ישראל, באמת ובלי ציניות.
עוף בתפוזים ויין 180638
בלי ציניות: כשהמשטרה נאלצת לעסוק בשיטור הכיבוש, אז היא לא עוסקת בשיטור הפשיעה.
אוף טופיק 180647
כוחות המשטרה שנפרסים בתפילות יום שישי, לפחות, הם כוחות משמר הגבול, שנחשבים כוחות של משטרת ישראל, למרות שאינם עוסקים כלל במשימות שיטור ''סטנדרטיות'' של מעצר גנבים וכאלה.
אוף טופיק 180672
חבל שלי לא סיפרו את זה בתקופות הרמדאן הזכורות לטוב.

ביום חמישי אתה מסיים את העבודה יחסית מוקדם בערב בסביבות שבע היות ובארבע בבוקר אתה צריך להגיע לנקודת האיסוף הישר לאחד השערים של הר הבית.

מעבר לכך, אתה טועה גם בעניין פלוגות המג''ב שבשנים האחרונות מקבלים יותר ויותר משימות של שיטור פרופר בתוך הקו הירוק על חשבון תקנים ''יקרים'' של שוטרים כחולים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים