נחמד אך חסר ערך 182180
לבד מבאזורי מדבר או ערבות מבודדים, שם ניתן להרבות שבשבות ולחסוך תשתית חיבור לרשת החשמל, איני רואה איזה ערך יש למכשיר שעולה לא מעט, הדורש בוודאי תחזוקה, פוגע בנוף ובחי וכל זה משאיר 85% מהוצאות החשמל בעינן.
יש ערך 182181
אומנם נכון שלרוב משקי הבית אין בכך שום ערך.
אולם יש את משקי הבית שמאוד חשוב להם להיות ירוקים. במקרה זה הם גם ישתמשו בטכנולוגיות ירוקות נוספות על-מנת לחסוך בחשמל (לדוגמא אנרגיה סולארית לחימום), מה שיעלה את החיסכון למעל 15%. יתר על-כן, באותם משקי הבית בלאו הכי מדובר בהשקעה ראשונית גדולה מאוד, כאשר הרווח המצופה הוא בעיקר אידיאולגי ופחות כלכלי.
מלחמה בתחנות רוח 182184
פשוט נראה לי שכלל נזקן של טורבינות אלו על הסביבה, מיצורן, דרך השפעת פעילותן על הסביבה, תחזוקן ואשפתן - רבים מתועלתן. אבל כזוהי הנפש האנושית, אמצעי הופך לערך שמתחרה במקורו.
אך את מי שוועתי מעניינת? הכלבים נובחים והשיירה עוברת וחרב הפיפיות הזו תחזור אלינו כמו בומרנג שיתגלגל ויתפח כמו כדור שלג שיצית אש בכל סביבותיו (:

בוקר טוב ויום פורה!
מלחמה בתחנות רוח 182316
נדמה לי שמדינתנו היא המובילה בתחום חימום המים באמצעות אנרגיה סולרית.
מבחינת הנזק הסביבתי, נראה לי שהבעיה היחידה (כמעט) היא הפגיעה באסטטיקה. יתרון הכלכלי, עד כמה שידוע לי, אין, בגלל העלות הגבוהה של ייצור האמצעי הזה.
לכן, התועלת העיקרית היא הפחתה בשריפת דלק שפוגעת בסביבה.
ממבט ראשון, נראה לי שטורבינות הרוח המוצעות, יתרונותיהן וחסרונותיהן די חופפות לחימום באמצעות אנרגיה סולרית.
מלחמה בתחנות רוח 182391
פגיעה באסטטיקה?
*זהו* סוד הקסם של הארכיטקטורה הישראלית! דודי שמש ניצבים איתן על הגג, צינורות וכבלים שונים תלויים על הקירות באופן פרוביזורי, שלבים חסרים בתריסולים של המרפסות שנסגרו...
אני חושב שהטורבינות רק יוסיפו חן וחסד: אני כבר רואה בדימיוני שורות של בלוקים שעליהם מוצבות טורבינות מזמזמות, כלואות בכלובים שניירות נודדים ושקיות ניילום נתפסו עליהם...
מלחמה בתחנות רוח 182392
כל עוד לא תוסיף גם איזה פלסטיק אדום (או לבן) מכוער שכזה, כמו שיש על חלק נכבד מכבישי הארץ, לא תשיג את האפקט המלא של נוף אורבני ישראלי אמיתי.

ערך אידאולוגי 183276
אני תוהה אם באמת, בסופו של חישוב, שילוב כל האמצעים הללו באופן פרטי לכל בית, אכן משרת את האקולוגיה יותר מאשר שימוש בדלק פחממני ביצור המוני ובשיטות נקיות ככל האפשר. אם לא, יתכן שלשימוש ב''אנרגיה נקייה'' יש ערך חינוכי ופסיכולוגי (תחושת טוהר מוסרית), יותר מאשר אידאולוגי, שכן התוצאה עשויה להיות בניגוד לערכים בשמם נעשה השימוש בטכנולוגיה זו.
ערך אידאולוגי 337954
חשמל שיוצא מהקיר הוא אנרגיה נקיה בהרבה מטורבינה מסורבלת על הגג שגם צריך לנקות אותה מדי פעם.
כמה זה 1/0.15? 182257
אם טורבינה אחת חוסכת 15% מההוצאות, כמה חוסכות שתי טורבינות? ושבע?
זן ואומנות אחזקת הפרופלור. 182291
7 זה 8911 דולר. עם חשבון חשמל של 200$ בחודש יעברו יותר משלוש וחצי שנים לפני שנחסה את ההשקעה. כמה עולה מנוי לטכנאי שיטפל ב-‏7 פרופלורים?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים