פאשיזם הוא תמיד פתרון מצויין 182673
אם הבנתי נכון, התכנית היא לחלק את ישראל ל-‏10 קנטונים - 2 פלשתיניים, ו-‏8 יהודיים. ליהודים יהיה רוב בכל מוסדות המדינה, וראש הממשלה יהיה יהודי, בעוד שבעם עצמו יהיה רוב פלשתיני מדוכא, שלא תהיה לו שום השפעה על המדיניות או התרבות של ישראל, כי היתרון המספרי של נציגות יהודית בשלטון יכריע את הכף בכל הכרעה. מי שידמיין את עצמו כפלשתינאי במצב הזה, ויזכור שמצבם עכשיו הוא עוד יותר גרוע, יבין איך ולמה פרצה האינתיפאדה, ויבין שככה בדיוק תפרוץ האינתיפאדה הבאה, וככה בדיוק לא ייפתר הסכסוך לעולם.

אני בטוח שיש הרבה מקומות יפים בשטחים, והרבה מקומות עם משמעות רגשית גדולה מאד עבור העם היהודים. אבל, יסלחו לי המתנחלים, ההווה והעתיד חשובים לי יותר מהעבר, ואני לא אנציח מצב של שלטון מיעוט לא דמוקרטי בארץ שלי בשביל אדמה מחורבנת. מי שמעמיד אדמה מעל בני אדם, ימצא את עצמו קובר בני אדם מתחת לאדמה.

אני רוצה לראות את כל העניין הזה כבדיחה, עניין לא רציני שכל מי שיש לו קצת הגיון רואה שהוא מוטעה. אבל מהיכרות עם החלקים הפנאטיים בעם שלי, אני יודע שיש אנשים שחושבים באמת שזה מה שצריך להיות. אני רואה מלחמת אחים קרבה ובאה, ואין לי מושג איך אפשר למנוע אותה. אני מקווה שלפחות רוב העם בצד השפוי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים