יש כתב אישום 183125
לבית משפט השלום בתל אביב הוגש הבוקר (ה') כתב האישום נגד הפרקליטה ליאורה גלאט-ברקוביץ'

על פי כתב האישום, "ב-‏5.1.03 החליטה ברקוביץ' ממניעים אישיים לחשוף בפני הציבור את פרטי החקירה בנוגע להעברת הכספים מסיריל קרן וכן מידע בנוגע לחיקור הדין שנערך בארה"ב. חשיפת הפרטים נועדה, בין היתר, להכפיש את שמו של ראש הממשלה ולנסות להשפיע על אופן הבחירה של ציבור הבוחרים". לצורך כך, יזמה קשר עם עיתונאי "הארץ" ברוך קרא ונפגשה איתו באותו יום בבית החולים איכילוב בתל-אביב ולפגישה ביניהם הביאה עימה את עותק הבקשה לחיקור הדין. היא אף צילמה מהעותק שבידיה רק את העמודים שבהם לא הופיעו הערות בכתב ידה, מסרה אותם לעיתונאי והתירה לו לפרסם את תוכנם. לאחר אותה פגישה באיכילוב, שוחחו קרא וברקוביץ' בטלפון מספר פעמים לצורך הבהרות. הפרקליטה מסרה לו כי חומר הראיות שנאסף בחקירה העלה חשד לביצוע עבירות של שוחד ומרמה והפרת אמונים על ידי ראש הממשלה.

פרקליטה של גלאט-ברקוביץ' עו"ד יהושע רזניק מסר בתגובה: "הגב' ברקוביץ' עומדת לדין על מעשה שעשתה כדי להביא לידיעת הציבור, לו היתה חבה חובת אמונים, את דבר החקירה המתנהלת נגד ראש הממשלה בחשדות אישיים חמורים. מעשה זה עשתה בלב כבד וללא מניע אישי חלילה. אירועי הזמן האחרון לא מותרים ספק בלב כל אדם הגון כי חשיפה זו גם הביאה לקידום מהותי במהלכי החקירה. אמנם, לגב' גלאט-ברקוביץ' קשה עם העובדה שלאחר 25 שנות עבודה מסורה ונאמנה בשירות הציבור מוגש נגדה כתב אישום, יחד עם זאת, היא שואבת עידוד רב מהתמיכה הציבורית העצומה לה היא זוכה ומשוכנעת כי בסופו של יום תתברר צדקתה בבית המשפט".

עיסקת טיעון 286477
עו"ד ליאורה גלאט-ברקוביץ הורשעה על פי הודאתה במסגרת עסקת טיעון והיא צפויה למאסר על תנאי ולקנס כספי של 10,000 שקל.

מעריב: http://www.nrg.co.il/online/1/ART/882/807.html

____________

כתוב בעדכון במעריב שעו"ד יהושוע רזניק, פרקליטה של גלאט-ברקוביץ, "דחה בדיון את טענת התביעה, שלפיה ההדלפה נעשתה משיקולים פוליטיים של התנגדותה של הפרקליטה למדיניות שרון. לטענתו, המניע להדלפה היה רצון לעקור את השחיתות.". למיטב זכרוני גלאט-ברקוביץ כבר הודתה שהדליפה ממניעים פוליטיים, וציינה את חששה לבנה, שעמד בפני גיוס לצה"ל, מממשלה בראשות אריאל שרון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים