חתם 184482
נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש חתם על "חוק האחריות הסורית". החוק תובע מסוריה להפסיק את תמיכתה בטרור, לסגת משטחי לבנון, לחדול ממאמציה לנסות להשיג ולייצר נשק להשמדה המונית וטילים ארוכי טווח וכן למנוע מעבר מחבלים ונשק לעיראק משטחה. סוריה מואשמת כי היא מספקת מקום מקלט לארגוני טרור, כגון החמאס והג'יהאד האיסלאמי, וכן בניסיון לייצר נשק ביולוגי וכימי. הצעת החוק מחייבת את הנשיא, במקביל להטלת הסנקציות, להפעיל לפחות שניים מתוך רשימת עונשים: איסור על אנשי עסקים לבצע השקעות בסוריה, הגבלת תנועה של דיפלומטים סורים בשטח ארה"ב, איסור על יצוא מוצרים אמריקאים, מלבד אוכל ותרופות לסוריה, איסור על חברות תעופה סוריות לנוע בשמי ארה"ב, הפחתת הקשרים הדיפלומטיים בין המדינות ואף הקפאה של נכסי סוריה בשטח ארה"ב.

מיישמים 197102
"ממשל בוש החליט הערב (יום ה') להתחיל ליישם את חוק האחריות הסורית, שמאפשר לנקוט סנקציות כלכליות נגדה. זאת כיוון שסוריה לא ביצעה את הנדרש ממנה בהפסקת פעילות החיזבאללה וארגוני הטרור הפלסטינים הפועלים משטחה."

מיישמים 197129
אני מניח שזה עשוי לזרז מו''מ או שמועות של מו''מ פעם נוספת ביו סוריה לישראל.
מיישמים 199087
אכן כן. סגן נשיא סוריה הנצחי עבד אל-חלים חדאם העביר לישראל מסר לישראל, באמצעות טורקיה, שתוכנו הוא שסוריה "מוכנה לחידוש השיחות מהנקודה בה הן הופסקו".

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים