185032
שתי שאלות:
1. נאמר: "הטופס, השווה כ-‏7 מיליון ש"ח (לפני מס)." האם הפרסים אינם פטורים ממס?
2. האם כל שבעת הזוכים אמורים לקבל את הדב השלם ולחלקו ביניהם, או שמא מפעל הפיס אמור לתת לכל (טופס) זוכה את חלקו? מדוע לא לחלק את הפרס לששת בעלי הטפסים שאליהם אין טענות?
185034
תהיתי מתי משהוא יגיב על הדייון הזה אני חושב שזה אחד מעדכוני החדשות היותר משעממים שניראו באיי רואים שמרבילינסקי לא באזור.
185037
גידי, תמהתני עליך.
האם עדיין לא למדת שבאייל דיונים יכולים להתפתח ללא קשר לתוכן המאמר או לכותרתו(1)? (מה גם שאני מכיר כמה אנשים אשר היו מוכנים לסבול בחברתם המשעממת של 50 מיליון ש"ח).

___
(1) אם כי אין ספק שתוספת מילים כמו "דוסים", "ערבושים", "סמולנים", "מתנחבלים", "נתניהו" (תבחר איזה) בהחלט מועילה
185039
האם באייל יש בכלל חשיבות לדיון ולכותרת? בסוף הרי הכל מגיע לאותה שאלה האם יש אלוהים ואם כן איך זה שהוא לא סידר לי 50 מיליון שח.
ואם כבר, באמת.. 185128
איך זה שהאלוהים הפוטנציאלי לא סידר לגידי 50 מליון??!
P-;
Blind luck 185129
כמו כן - 185045
גם שימוש בלשון נקבה (''תמהתני'') בהתייחסותך לעצמך יכול לפתוח פתיל אריך נגן.

פרוידיאנים, נוקדנים ונודניקים סתם מוזמנים להוכיח את טענתי.
כמו כן - 185075
לא הבנתי אם את/ה רומז/ת שאני פרוידיאנית, נוקדן או סתם נודניקים.
כמו כן - 185103
זה עוד טיפה מוקדם לקבוע, אבל אם לא נעצור כאן שנינו נסווג בקטגוריה השלישית.
and my daddy says 185095
If you don't have something nice to say, don't say nothing at all.
משעמם?! 185119
זאת הידיעה המשעשעת ביותר ששמעתי/ראיתי מזה חודשים רבים.
ואיפה הוא באמת? 185149
לגבי 2 185038
הבעיה היא, להבנתי, שהפרס ניתן למי שמוסר את הטופס, ואיך ידעו איזה טופס הוא טופס המריבה?
לגבי 2 185040
להיפך - הרי ידוע מאיזו תחנה נשלח טופס כלשהו (לא?)
אז למה צריך למנוע את חלוקת הפרס מאלו שלא מילאו אותו בכרמיאל-או-איפה-שזה-היה ?
לגבי 2 185041
אם אפשר לגלות לפי הטופס איפה הוא נקנה, את צודקת. למרות שאני יכול לחשוב על תסריט מתוחכם בו שני זוכים מחליפים טפסים וכולי וכולי, ועכשיו לך תוכיח.

אגב, קראתי פעם שבארה''ב, המאפיה נהגה להלבין כספים על ידי כך שהם היו מזהים זוכה בלוטו, קונים ממנו את הטופס תמורת סכום הזכיה (התשלום בכסף שחור כמובן) , ומקבלים את הסכום בחזרה מהלוטו.
לגבי 2 185063
(קונים ממנו את הטופס תמורת *קצת יותר* מסכום הזכיה, כמובן)
לגבי 2 185067
לאו דווקא, אבל כבונוס מחזירים לזוכה את בתה.
לגבי 2 185291
חשבתי על זה, אבל אם כבר נוקטים טקטיקות כאלה, לא צריך בכלל כרטיס לוטו. אם להאמין לתדמית המאפיה מהסרטים, הם לא נוטים להיטפל לאנשים תמימים מהישוב - לא כולל אנשים עם נטיה להימורים. (בקרוב בפתילנו: יושלם הפליק-פלאק חזרה לטופיק!)
לפי מה שקראתי הבוקר 185046
לפי "הארץ"
1. המס על הפרס הוא 25%
2. רשום כי כל טופס שווה יותר משבעה מליון- ז"א שמפעל הפיס עשה את החלוקה
לפי מה שקראתי הבוקר 185070
דווקא שמעתי ברדיו את מנכ''ל מפעל הפיס אומר שהם נותנים את כל הזכיה מול כרטיס זוכה, לאדם שיציג את הכרטיס. כך שהחלוקה היא באחריות הקונים.
לפי מה שקראתי הבוקר 185071
בין השותפים לאותו כרטיס- האחריות על בעל הכרטיס
בין הכרטיסים הזוכים ( במקרה של ריבוי , כמו עכשיו)- האחריות על מפעל הפיס.
מפעל הפיס מחלק 185097
אם הזוכה הנעלם נחטף ע"י חייזרים עם הטופס, ולא יוחזר לכדוה"א עד פקיעת תוקף הזכיה, ה-‏7 מיליון יחולקו בין שאר הזוכים, או שאולי מפעל הפיס יזכה בכסף?
תשובה ועוד 185150
ראשית תשובה ל-‏1: להבנתי, עד התוכנית הכלכלית המתקראה "התוכנית להבראת כלכלת ישראל" לא היה קיים מיסוי לזכיות בפיס, אך מאז יש מס שכזה.

שנית, אני סבור כי סוגיית מפעל הפיס היא סוגיה מעניינת מאוד. מחד, ברור, ראציונלית, כי הסיכוי לזכות באותם מיליונים אגדיים הוא נמוך עד כדי אפס. ובכל זאת, המוני אנשים שבוע בשבוע מוציאים את כספם על אותו הסיכוי האפסי. יש מי שיאמר, כי נראה שהנטייה להמר אצל אנשים גבוהה מאוד, ולפיכך אפיק חוקי כמו מפעל הפיס, זוכה לפופולריות זו. אני סבור אחרת ‏1. אני סבור כי האינדוקטרינציה של החברה הקפיטליסטית המשכנעת אותך כי תמיד" כל האפשרויות פתוחות", לזכות בפיס, בזיעת אפך לחלץ עצמך מעלה בסולם החברתי- כלכלי, להתגלות יום אחד ולהפוך לכוכב קולנוע/ דוגמן וכו'.
יתרה מכך: אעלה השערה כי הביקוש לפיס (כלומר התלות בתקוות שווא) גבוה יותר ככל שמעמדך הכלכלי נמוך יותר. כך למעשה, "השקעות" מפעל הפיס בדברים יפים וראויים ממומנות ע"י מס רגרסיבי. אוסיף ואומר, כי מלכתחילה, אותן ההשקעות של מפעל הפיס במבני תרבות, חינוך, רפואה וכל הדברים היפים הללו, הן ראויים להיות בתחום אחריותה של המדינה ‏2. המדינה, לפחות, משתמשת בכלים פרוגרסיבים למימון פעולותיה.
1אני. וגם אדורנו.
2 המדינה הרישמית. מובן כי מפעל הפיס הוא בבעלות המדינה, אך זהו כלי שלטוני רשמי למחצה המאפשר לבצע מדיניות שהלגיטימיות שלה בכלים הרישמיים היתה מוטלת בספק, או לפחות, המדינה היתה מתקשה הרבה יותר לבצעה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים