הזהו מרמור? 186416
הרשה לי למחות על טענותיך ועל כתבתך:
א. טענותיך כלפי הקיבוץ שאתה מציג פה נובעות מפגיעה שחשת מקיבוץ אחד ויחיד (ממה שהבנתי) ואל לך להשליך את מכאוביך וטענותיך כלפי כל הקיבוצים.
ב. אני לא מסכים אתך שהסוציאליזם מת. הוא מת רק בעיניי הקפיטליסטים, השואפים לדרוך אחד על השני ואם אפשר גם על חבריהם רק על מנת להשיג עוד ועוד ועוד כסף!! מה קרה? אבד לכם הכשרון לחברה? כבר אי אפשר לעבוד ביחד, כצוות?
אני מאמין שהסוציאליזם חי וקיים. מי שבוחר בחיים יחידניים פשוט שכח איך לחיות ביחד עם עוד אנשים חוץ מעצמו, אותו אחד שהניכור והבדלנות זורמים בכל עורקיו והשתלטו לו על המוח.
יש להשתחרר מהתפיסה ש"רק אני סובל בעולם" וש"רק אני חשוב ולא אכפת לי מאחרים". חשיבה כזאת הביאה אותנו למצב בו אנו חיים כיום, אך יש אלטרנטיבה. אם כל בן אדם יתחיל להסתכל קצת מעבר לעצמו, אלא גם על הסביבה שלו, אם כל אחד יפגין קצת אמפתיה כלפי אחרים ולא יהיה אנטיפת כלפי הסובבים אותו אולי החברה שלנו תראה אחרת.
נ.ב.
רוב הקיבוצים (למיטב ידיעתי) כבר לא משלמים על הלימודים של הצעירים וכדי שלא תרגיש שאתה מקופח או מסכן - גם הם צריכים לעבוד כדי להשיג פרנסה ולא, לא מקבלים שום דבר חינם, לא אז (כשהחברים עבדו למען קיום הקיבוץ) כשהקיבוץ נתן לחבריו את מה שהם עבדו בשבילו, ולא היום כשחברי הקיבוצים עובדים לפרנסת עצמם (לצערי).
תפתח עיניים, תסתכל, אולי תבין שאתה לא המסכן היחיד בעולם ושכולנו מסכנים שרוצים להתפרנס... ביושר!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים