כעת איראן מסרבת לקבל סיוע מישראל 186662
זה מעניין, בעיקר לאור מה שכבר נאמר בדיון הזה. נשק איראן הייתה מוכנה לקבל, אבל סיוע הומניטרי לא.

בכל מקרה, יפה לראות איך בעיתות משבר מצליחים מנהיגי המדינה להישאר נאמנים לאידאלים שלהם. משטר הגון מזה לא ראיתי.

(אגב, למה מ"השטן הגדול" הם כן מוכנים לקבל סיוע? מהי בעצם מדיניות הסיוע? האם ככל שהמדינה יותר גדולה, כך הסיוע שלה גדול יותר, או שכל מדינה תורמת פחות או יותר את אותו דבר?)
כעת איראן מסרבת לקבל סיוע מישראל 186765
לדעתי, אם כבר, התנחומים של סילבן שלום לעם האיראני, בצורה בה נוסחו היו מיותרים. כאשר יורקים לנו בפרצוף (וממש לא בפעם הראשונה), לא צריך להגיב סתם.

אפשר היה להביע תנחומים, בצירוף צער על כך שהאומה שמנהיגה בעבר בעצם ייסד את הציונות התנ"כית (הצהרת כורש), מסרבת בשעתה הקשה לקבל סיוע בתמורה, ואיחולים לעם האיראני שישתחרר במהרה משלטון האייאטולות - ואז ישראל יותר מתשמח לסייע לאיראן בכל דרך אפשרית.

ובהקשר לכך שהאוסטרלים מיהרו להבטיח 15 מיליון דולר לאיראן, כסיוע הומניטרי, הייתי מציין שלו תחדל איראן מהשקעות העתק שלה בהשגת נשק גרעיני, יהיה לה די והותר כסף לשקם את נזקי הרעש.

לגבי הערת השוליים, היום ארה"ב מחזיקה כוחות צבאיים בהמון מדינות סביב איראן - אפגניסטן, עיראק, טורקיה, כווית, קטאר, בחריין, המפרץ הפרסי והאוקיינוס ההודי.

לדעתי גם זה עומד בבסיס הנכונות האיראנית לקבל סיוע מארה"ב, ואולי גם העובדה שארה"ב שיחררה את השיעים בעיראק ממשטר האימים של סדאם חוסיין, שמנהיגי איראן הזדרזו לברך על לכידתו לפני זמן קצר.
כעת איראן מסרבת לקבל סיוע מישראל 189413
כרגע, כבר יש שמועות בתקשורת, לפיהן איראן וסוריה ניצלו את הרעש, כדי לחדש את העברת אמצעי הלחימה מאיראן לחיזבאללה בלבנון...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים