יש אלוהים? 186970
ההשלכות הפוליטיות של אסונות טבע לעיתים מרחיקות לכת הרבה מעבר לכל מעשה ידי אדם .האם אנו יכולים להשכיל לנצל את המומנטום ,ולנסות להנחיל באירן תהליך חילון ? או לחילופין ,לפחות ליצור פרצות בחומה של המדינה התיאוקרטית יתר על המידה הזו?
*אנו*? 186971
הוא כנראה מתכוון: אנו, המין האנושי 186978
הוא כנראה מתכוון: אנו, המין האנושי 187160
חלילה,אין לי כוונה להוציא את העם והשלטונות האיראניים מהגדרת המין האנושי ,הכוונה יותר לחברה המערבית והמושכלת יותר ," אנו" מכיוון שהיא יותר קרובה להשקפת העולם של מדינת ישראל.ו\או למיעוט הדומיננטי בעולם.
הוא כנראה מתכוון: אנו, המין האנושי 187171
לא יודע מה איתך, למדינת ישראל שאני חי בה יש השקפת עולם, הקרובה הרבה יותר לזו של העם והשלטונות האיראניים מאשר לזו של החברה ''המערבית והמושכלת יותר.'' הקשר העיקרי שלה למערב הוא יומרות וקבלת סיוע צבאי.
הוא כנראה מתכוון: אנו, המין האנושי 187286
למדינת ישראל יש השקפת עולם?
ישראל היא מדינה? 187388
נראה מישהוא מפיק תגובה צינית מזה.
I dare you

ישראל היא מדינה? 187402
הכוונות שלי לא היו ציניות מתכתחילה ,ואני לא חושב שיש משהו ציני (אולי אבסורדי) בהתרחשות הנדונה.המשמעות של האירוע יכולה להיות היסטורית ,ואילו הדיון נסוב על נקודות חסרות משמעות .ההבנה של ישראל בראייה נקודתית צרה של המתרחש בה היא אולי נכונה מבחינת עמדתו של ''קטן האמונה'' המשווה אותה לאירן ,אך אני עדיין מאמין כי יש לישראל יכולות והשפעה בקנה מידה כלל עולמי,והשאלה שלי מתייחסת לאפשרויות אלו.
ישראל היא מדינה? 187594
"קטן אמונה?" אתה מחמיא לי.

ולענייננו, אתה אומר "המשווה אותה לאיראן," כשכל מה שקטן האמונה הזה טען לה היא קרבה תרבותית גרידא. מן הסתם, ישראל היא לא תיאוקרטיה שיעית של דוברי-פרסית עם חינוך מיני מן המתקדמים בעולם. אבל היא גם לא מדינה מערבית כמו, למשל, ארה"ב, בריטניה, או צרפת. וגם לאיראן, אגב, יש יכולות והשפעה בקנה-מידה כלל-עולמי, לפחות כמו לישראל.
ישראל היא מדינה? 189854
התגובה שלך היא צינית?

(הא!)
ולפתח את הנקודה 187443
נראה לי שלמפלגת השלטון יש השקפת עולם אך אין רצון לשנות (בטלנים יאמר השכ''ג) וראש הליכוד כדוגמא בולטת נראה כמי שנבחר כדי ''להתמודד מול המציאות'' יותר מאשר לעצב את המציאות- פעולות צה''ל מתואמות לתגובות הטרוריסטים, רעיון גדר ההפרדה בא מהשמאל, נאום הרצליה בא כדי להראות כי לליכוד יש אלטרנטיבה ליוזמות השלום משמאל (המפקד הלאומי והסכמות ז'נבה), המצב הכלכלי שממשיך להדרדר ועוד

הכל מתאים לתמונה שלמדינת ישראל עתה אין השגים לשאוף אליהם אלא מציאות להתמודד מולה
יש בזה משהו 187619
אבל לא צריך להגזים ולהשתמש במילה ''להתמודד''.
אדם שמנסה לרוץ בין הטיפות, לא באמת מתמודד עם מזג האוויר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים