18713
שום גורם, חרדי ככל שיהיה, לא טוען כי נישואי יהודים עם יהודים הם מתכון להשבחת הגזע. כל הדיון כולו הוא לטעמי מיותר וגזעני (כן,גם קריאה לנישואי תערובת ''למען השבחת הגזע'' היא גיזענית לא פחות-עצם ההתחיסות לגזעים היא מיותרת). יהדות אינה ''גזע''- זו דת.אצלנו גם לאום. אתה יכול להיולד לתוכה או להצטרף אליה, אתה יכול להתבולל ואז לא יהיו לך ילדים פחות או יותר טובים, אלא לא יהודים. זה דיון ערכי- אם זה לא מפריע לך אז שיהיה במזל ודרך צלחה,ההשוואה להקל ותורת הגזע אינה במקומה. (אגב, הספר הזה זוכה רק לאחרונה לעדנה- הוא לא ממש מדע טהור, סתם משרת אמירות מסוימות).
התחסדות 18761
הכוונה אינה להפריד את האוכלוסיה האנושית לקבוצות הקרויות "גזע" ולעודד נישואין רק בין קבוצות אלו. בני האדם נבדלים זה מזה במידה שונה, התלויה בין השאר במקום מגוריהם לאורך ההיסטוריה. אין ספק שיהודי בן לעיירה בליטא, קרוב גנטית לבת דודתו יותר מאשר ליהודים אחרים בליטא, וקרוב אליהם יותר משהוא קרוב ליהודי עיראקי, והנ"ל קרוב אליו יותר מאשר בן שבט הזולו. הסיכוי להופעת מחלה כתוצאה מצירוף גנים רצסיבים גדל.

פתרון נוסף לדילמה בין גיוון ביולוגי ואחדות תרבותית הוא לגייר בני לאומים/גזעים/קבוצות אתניות ולהינשא להם, ואז אפשר גם לשמור על וריאביליות גנטית וגם על רוח ישראל-סבא (בהנחה שהדבר אכן חשוב)
אבל למה לגייר? 18762
לא מספיקה לך המיסיונריות החרדית בקרב היהודים החילוניים שאתה רוצה להפיל את הצרה הזו על שאר העולם?
סתם 18766
הפתרון הובא מנקודת מבט אקדמית-תאורטית בלבד.
אין בכך משום המלצה לגייר מישהו, אלא כדי להדגיש שניתן להפריד בין אחידות תרבותית לאחידות גנטית.
בטח, למה לא... 18765
גם אז יהיו קצינים יותר טובים, לא?
בטח, למה לא... 18767
(-:
מעניין לבדוק האם יש גן לפליטות פה אומללות. אני מציע לבדוק את הקרבה הגנטית בין הקצין הבכיר ההוא לבין אורה נמיר...
סליחה על הבורות, אבל 18771
איך,בדיוק, קרוב אותו ליטאי גנטית לשכנו? גנים זה מדבק?
בת דודתו לא שכנו 18775
את מסכימה שהוא קרוב גנטית לבת דודתו יותר מאשר
ליהודים אחרים בעיר?
ושהוא קרוב גנטית ליהודים בעיר יותר מאשר ללא­יהודים
(בגלל אי­התבוללות) או יהודים עיראקיים (בגלל ההפרדה הגיאוגרפית)?
סליחה,לא קראתי טוב. 18779
התחסדות 54433
מחקרים גנטיים הראו שיהודים מקצות העולם קרובים זה לזה יותר מאשר לעמים שבקרבם הם יושבים. עובדה זו היא כנראה תוצאה לקשיים הרבים שמעמיד העם היהודי בפני גויים מתגיירים. היא לא מוכיחה לצד זה או אחר אם האפליה היא על רקע גנטי או על רקע תרבותי.
שכחת משהו 18849
שכחת להגיד שעצם הבדיקה של תכונות רצסיביות או לא היא עוד פלצנות של אקדמאים- האנשים הרגילים לא אמורים, צריכים או בפועל ''משביחים את עצמם'', וטוב שכך. זה אכן דיון מעמיק מדי ומיותר.
האליטות... 18896
סליחה?
"פלצנות" של אקדמאים?
האליטות המתנשאות שוב הרימו את ראשן? ביבי לא עשה את העבודה עד הסוף?
מה זה "דיון מעמיק מדי"? הדיון הוא ברמה גבוהה מדי למישהו? הדיונים החביבים עליכם בנושא "האם פוליטיקאים יכולים לטעות" הם לא "פלצנות" פילוסופית?
יש כאלו (מיעוט נרדף!) שהמקצועות ההומניים בביה"ס גזלו מהם יותר שעות מכל המתמטיקה-פיזיקה-כימיה- ביולוגיה ביחד. גם להם מותר להביא משהו לדיון, מדי פעם.
אין מה לעשות 445149
יהודי שמתבולל-ילדיו יהיו מוצלחים יותר גנטית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים