בנימין בן אליעזר 18755
בוא נתוכח קצת על טעם וריח.

כשפואד היה שר הבינוי (כמדומני) ומע"ץ היה בתחום אחריותו הוא ניסה לבנות את מחלף הכפר הירוק בלי להתחשב בתושבי הסביבה.

בבג"ץ שהוגש זכו התושבים ותכנון המחלף שונה. הייתי מצפה מהשר האחראי שיתנצל בפני הזוכים בבג"ץ על חוסר ההתחשבות בהם. בסופו של דבר, הבג"ץ קיבל את עמדתם ומשמעות הדבר היא שהשר הממונה ניסה לנקוט מדיניות לא מוצדקת.

שמעתי את פואד ברדיו אחרי פסיקת הבג"ץ. הוא התגולל בהאשמות על התושבים שתקעו מקל בתכניות הפיתוח שלו, כינה אותם אגואיסטים שלא מתחשבים בכלל, ואפילו לרגע הוא לא עצר לחשוב שאולי המחדל הזה הוא אצלו בבית, שהאשמים הם המתכננים של המשרד שלו. אני חוזר: זה היה *לאחר* פסיקת הבג"ץ לטובת התושבים.

זהו פואד שאתה מחבב, וזאת תודעת השלטון שלו.

כדי להסיר ספק: אני לא תושב המקום והפקקים בכפר הירוק גרמו לי סבל כל בוקר.
בנימין בן אליעזר 18756
יאמר לזכותו שכוונותיו תמיד טובות ובכל משרד שקיבל תמיד טרח לבצע הרבה עבודת מחקר ולצלול לתוך התיק במטרה להביא לשינוי אמיתי. לטובה!
הוא חרוץ, ועושה רושם של אדם ישר, מה שגורם לעובדה שהוא מקלקל כל דבר שהוא נוגע בו לעוד יותר מאכזבת ומעציבה. ע"ע תיק התקשורת וחיבור האינטרנט הגרוע והיקר שלי.
יושרה מפוקפקת 18774
אני זוכר שפרויקט המחלפים עליו היה אמון בן-אליעזר בממשלת רבין לווה בטענות קשות על המכרזים לבחירת קבלני העבודות. נטען שכמה ממכריו ואנשי שלומו זכו בנתחים בשרניים מן הפרויקט, אשר שלשל לכיסם מיליוני שקלים והעמיד לרשותם אלפי רשיונות יבוא לעובדים זרים.
גם במשרד התקשורת היה בן-אליעזר שותף פעיל לשערוריית חברת יס - יחד עם כמה חברות ממשלתיות ובנקים הוקמה פסאודו-אורנג' עתירת הון, ובניצול ציני של סמכויותיו במשרד עשה הכל כדי לתת ליס עדיפות בשוק על פני מועמדות אחרות, כמו גם על פני הכבלים. גם אם אין צדיקים בחברות הכבלים, כולי תקווה שבן-אליעזר ושותפיו לא יראו דיבידנדים מיס.
לא שקודמתו בתקשורת נקיית כפיים - נוכח המינויים הפוליטיים המסריחים שביצעה במשרד התקשורת, כמו גם המחיר הבזיוני ששילמה אורנג' על רשיונה, לא אתפלא לשמוע על אי-אלו שערוריות חדשות במשרד החינוך עתיר התקציבים.
בנימין בן אליעזר 18777
בן אליעזר נחשב ל''איש של השטח''. בגלל זה הוא נבחר במרכז העבודה. לכאורה, נהדר. למעשה, הביטוי הנ''ל מעיד על נטיותיו של שר הבטחון לחלק ג'ובים לחבר'ה מהמרכז.
כחובב מנהל תקין יש לי נטייה אינסטנקטיבית להרתע מ''אנשי שטח'' שכאלה.
בנימין בן אליעזר 18789
זאת ועוד, היה בדעתו לתת לחברות הכבלים זיכיון לאנטרנט ללא תשלום.
באחד הראיונות אמר, אני רוצה שהכל ינוע ינוע.
בסדר פואד, הכל ינוע. אבל למה שהכבלים לא ישלמו על הזכיון?
או שפואד אידיוט שהוא מוותר על מיליוני שקלים שיזרמו לקופת האוצר. או שיש חשד קליל להתנהלות מפוקפקת.
תמימות 18930
ישנה גם האפשרות (התמימה) שפואד חשב כי זמינות אינטרנט מהיר, ותחרות בשוק זה, חשובה יותר מהתשלום לממשלה (טובת אזרחים אחת מול טובת אזרחים אחרת).
ודווקא כאן טוב שרובי ריבלין יהיה 19003
שר התקשורת.
אני מאמין שרובנו רוצים אינטרנט מהיר, וזול. רובי ריבלין הוא אופורטוניט ופופוליסט, ויעשה כל דבר בשביל קצת אהדה, ועוד כותרת בעיתון. לגולשי האינטרנט יצא רק טוב, אני מאמין, מהיותו שר התקשורת.

הבעיה היחידה היא מה יהיה אם בזק ישלמו לו יותר מאשר חברות הכבלים. אז נהיה בצרות.
על פואד וצביעות פוליטית בכלל 18796
אגב פואד - לאלה מאתנו המגדירים עצמם "מרכז-שמאל", פואד היה אביה-מולידה של הבניה בהר חומה. עמדותיו המדיניות אינן "שונות מי-יודע-מה" מאלה של שרון. ומלבד זאת...
כל חבר מפלגת-העבודה, שיום אחרי הבחירות """שכח""" את המתקפה מעוררת החלחלה, המבחילה וההיפר-משמיצה על "שרון, מלחמה וכו"', והחל לרוץ אחר כל-ג'וב-שהוא בממשלתו של "השד הנורא" מאתמול... נו, אומר רק דבר אחד: איפה הדלי? ארוחתי עולה במעלה-גרוני...
אני יודע, ז-ה היה ממש נמוך. אבל, התנהגותם של הנ"ל יותר... והשיא שייך, בלא שום ספק שהוא, לסגניתו היקרונת של פואד, הלא היא דליה רבין-פילוסוף. לפתע, אין לגברת, הנכבדה-מאד-בעיני-עצמה, שום בעיה שהיא לשבת בממשלה אחת עם כל אותם טיפוסים - גנדי! - שעשו לאביה את המוות - ולא רק כמשל...
אני יודע, אני יודע - גם גנדי גינה, כמובן, את הרצח. הוביל עם חבריו הטובים, בני אילון (ראש "זו ארצנו" לשעבר) וחנן פורת, את הפגנות הארון וחבל-התליה, כינה את יצחק רבין "המרשל פטן", ואת ממשלתו "ממשלת וישי" (ואל תנסו להכחיש שאמר זאת - יש לי זכרון יותר מדי טוב. אמר גם אמר, יותר מבהזדמנות אחת), וכעת בתו של הז"ל יושבת, באושר רב, בממשלה אחת עם גנדי וליברמן (איכס!!) - אם ל-א מתעוררת בכם בחילה לנוכח תמונה זו, משהו לא לגמרי בסדר אתכם, לדעתי.
אין לי מה להוסיף - קיבתי צורחת: די!!

עצבני,
דני האדום.
בנימין בן אליעזר 18971
האימרה המפורסמת המקשרת בין הרוח הדמוקרטית של מפלגת העבודה ובין תושבי המחלף המסכנים: כיצד זה שאדם אחד קטן פוגע ברווחתם של רבים כל-כך (בג"ץ הצומת), איננה של בן-אליעזר , כי אם של המקובל מכדורי עליו השלום. שיחד עם בלי בג"ץ ובלי בצלם ביטויים אלה חייבים להיות חקוקים על לוח הזיכרון בפנתיאון הדמוקרטיה העממית הישראלית
בנימין בן אליעזר 19234
לא יודע מה רבין אמר על הענין, אני שמעתי את פואד תוקף את תושבי המקום במו אוזני.
בנימין בן אליעזר 445439
שר המשפטים פרידמן נוקט באותה גישה: זה שרמון *הורשע* בכלל לא משנה את גישתו לעניין הגשת כתב האישום ע"י היועץ המשפטי. בראבו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים