רבקה זהר שרה ומרואייינת 14.1.04 187816
נודע לי שהתוכנית "כל ההתחלות" תארח את רבקה זהר-קאלו. ביום ד' 14.1.2004 ישודר חלק ראשון בשעה 20:00, חלק שני ישודר ביום ד' שלאחריו. אני יקשיב בטוח.
ברכות לכולם.
האייל המנגן
איפה? איפה זה ישודר? 187872
היכן משודרת התכנית "כל ההתחלות"? - ברדיו? בטלויזיה? באיזה ערוץ/תחנה?
איפה? איפה זה ישודר? 187928
ברשת גימל. סליחה על התקלה,
האייל המנגן
רבקה זהר שרה ומרואייינת 14.1.04 187884
אכן, חשוב מאד לתת צ'אנס גם לזמרות מתחילות.
רבקה זהר שרה ומרואייינת 14.1.04 187979
התוכנית "כל ההתחלות" לא מארחת אמנים מתחילים, אלא אמנים ותיקים שמספרים על תחילת דרכם.

האם (שאלה לאייל המנגן) אתה בטוח שהיא *מרואיינת* בתוכנית? בתוכניות ששמעתי עד כה במשבצת זו‏1, תמיד האמן מקבל מיקרופון חופשי, ומספר על עצמו בלי התערבות מראיין.

ובכל המקרים זה היה מאוד בעייתי, בעיני. למעשה, זה גרם לי להעריך מחדש את תפקיד המראיין. במקומות כמו רשת ג' אינך מצפה בהכרח למראיין "קשה", או תוקפני, או אפילו חטטן; אין לי שום בעיה שיהיה מראיין מהז'אנר המפרגן, כמו בטלוויזיה יאיר לפיד‏2. אפילו מראיין כזה, אם יש לו מיומנות מינימלית, יצליח לרוב לסחוט מהמרואיין אילו שהן אמירות מעניינות. קשה להעריך זאת עד שלא שומעים אדם, שהוא מוזיקאי ותיק ומוערך ולא (נניח) סופר או משורר או מוזיקאי מתחיל וזועם, מדבר על עצמו ללא התערבות במשך שעה או שעתיים (כולל השמעת שירים): זה נוטה להיות משעמם, בנאלי, קלישאתי, סכריני. השממון שאחז בי היה מחיר די כבד תמורת פירורי המידע שיכולתי ללקט בנושא שבסך הכל מעניין אותי.

אם רבקה זוהר תקבל מיקרופון חופשי, אני די חושש מהתוצאה.

1 נורית הירש, דורית ראובני, זאב נחמה ותמיר קליסקי, אריק סיני, ואולי עוד ששכחתי.
2 עפ"י מבקרים; מעולם לא צפיתי בו בעצמי.
רבקה זהר שרה ומרואייינת 14.1.04 188125
למה "חושש?" אין לך מה לחשוש אם יש לך זיקה למה שהוא יפה, נשגב, ואמנותי עד כדי שהלב כמעט לא מסוגל להכילו.

רבקה זהר, לעניות דעתי, וגם לדעת גדולים ומבינים ממני היא יחידה במינה.
אין דומה לה.
(שמעתי את איציק יושע, רק כדוגמא, מציג את הסינגל החדש שלה "ידידיי" ואומר כשקולו עדיין נרגש אחרי ההשמעה: "אין, אין, אין, עליה, קול אלהי".

לדעתי היא גם אישיות משכמה ומעלה. אין לי כרגע ציטוטים זכורים ממנה אבל היא מאוד הרשימה אותי. יש לה משהו מאוד טהור בנשמה שאפשר רק להעריץ.

תודה,

האייל המנגן
כל הפוסל במומו פוסל 188286
אשתי‏1 הסבה את תשומת לבי שערבבתי בין שתי תוכניות. "בכל ההתחלות" האורח אכן מרואיין, על ידי מראיין. ב"שלא ייגמר לעולם - דמויות מפתח בזמר העברי" האורח מדבר בעצמו. מבין אלו שציינתי, רק על דורית ראובני אני בטוח שהיא היתה בתוכנית הזו.

1אני מתאמן.
כל הפוסל במומו פוסל 188309
מאד נוח להיתבלבל בין שתי התוכניות אבל אם המראין הוא באמת ההיה אלי לפיד מעניין במיוחד זה לא עלול לההיות הוא אחד האספנים הגדולים בארץ והוא נההנה מהקטע של תיראי יש לי תקליט שלא ידעת שהוקלט שלך או משהוא כזה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים