לא חכם. 187957
תשמע ידידי,

גיבוב דמגוגי ומגוחך כ"כ כמו זה שהבאת לנו כאן לא יצא לי לקרוא כבר הרבה מאוד זמן. וזה היה רק משעשע אלמלא היית גורם לנזק מסויים.

קח לדוגמא את:
"לפחות חצי מהתלונות הללו הן תלונות כזב, ועורכי הדין של נשים מתגרשות מייעצים להם להגיש תלונות כאלה כעניין שבשיגרה, בכדי לזכות ביתרון בבית המשפט בעת חלוקת הרכוש, קביעת המשמורת, והמזונות."

אין לי מושג כמה הקביעה הזאת מבוססת, אבל אם נזרוק פנימה לתוך הקדרה גם תלונות על תקיפה מינית, הטרדה מינית ואפלייה, אני בטוח שנוכל להגיע למספר מסויים שיצביע על בעייה בחוק הקיים שיכול לשמש כנשק לניגוח בכל גבר, בלי קשר לעובדות. זה מעצבן, וראוי לצאת נגד התופעה.

ומה אתה עשית בשביל המאבק ? ירית לו ברגל. עטפת את הטענות הבודדות בתוך המאמר שלך שיש בהן משהו בעיסה דמגוגית כ"כ מגוחכת, שעכשיו נראה לכל מי שקורא את המאמר שאותן טענות מופרכות מן היסוד.

כל הכבוד... *גבר* !

האמת היא שהנזק התדמיתי שהמאמר שלך עושה לגברים בכלל ולטענות נגד אפליית נשים מתקנת הוא כזה שגורם לי לתהות אם אתה לא בעצם פמיניסטית מתלהמת בשם עט של גבר לא חכם במיוחד.

אם זה המצב, אז תן לי לחזור בי מכל דברי ולומר לך:
רעיון גאוני, אחותי !
לא חכם. 187985
אכן יריה ברגל. יכול בהחלט להיות שחלק ממה שהובא במאמר הוא רציני - למעשה, ידוע שמספר תלונות הכזב הגבוה שמגיעות למשטרה על הכאה בידי בעלים בתהליכי גירושין אינו מזויף ומבוסס.

למרות זאת, היה קשה לי להסכים אפילו עם עובדה כזאת, שהובאה בפני בעבר, לנוכח שנאת הנשים הנוטפת מהמאמר.
כותב המאמר לא הסתפק בבעייה שלנשים זכויות יתר מסוימות (משמורת על ילדים, בעיקר) בתחומים מועטים ביותר, אלא מנסה להראות קונספירציה נשית כוללץ להשתלטות עולמית וארצית, דבר שהוא ללא כל צל של ספק - שטויות.

אין ספק - רעיון גאוני, אחותי !
שאלה לגבי תיאוריות קונספירציה: 188013
מה לדעתך יכול לגרום לעורכ/ת חדשות לכתוב בפתח ידיעה על עולה מאתיופיה שדקר את אשתו את המילים "הטרור הגברי מכה שוב"? (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2840196,00.h...). ולא מדובר ביציאה חד-פעמית: הרעיון הדוחה, המופרך והחצוף עד בלי די הזה, כאילו "הגברים" פתחו בקמפיין של "טרור מבית" במקביל לטרור הערבי, מטופטף לציבור מאז תחילת המלחמה בהתבטאויות של פמיניסטיות - כולל עדנה ארבל. הגברים - אלה שמגינים בגופם אשכרה על כולם - פתחו בקמפיין טרור נגד הנשים. אינתיפאדה גברית. הבנתם את זה?

מי רואה קונספירציות כלל עולמיות שאינן קיימות? אני, או הפמיניסטיות, שכתבו כבר מאות מיליוני מילים על old boys' networks ותיקרות זכוכית ופטריארכיות מרושעות? מה יש, רק להן מותר להיות דמגוגיות זולות ומכפישניות? גם אני רוצה לשחק במשחק הזה!
שאלה לגבי תיאוריות קונספירציה: 188071
"מי רואה קונספירציות כלל עולמיות שאינן קיימות? אני, או הפמיניסטיות"

שניכם.

לא כל הפמיניסטיות. פלג מסויים. אבל אף אחד לא מתייחס אליהן ברצינות, ולכן אין שום טעם לדרדר את רמת טיעונייך לזו שלהן, אינך משיג בכך דבר, אינך משכנע איש, ואינך תורם לשום צד, בטח לא זה שלך.
שאלה לגבי תיאוריות קונספירציה: 188607
אין ספק שכותב המאמר שוגה בהזיות, אבל אתה לא יכול לקרוא לתקרת הזכוכית קונספירציה כלל עולמית זניחה, כאשר מתיחסים אליה שוב ושוב ברחבי העולם.
שאלה לגבי תיאוריות קונספירציה: 188911
ייתכן שמה שגרם לו לכתוב זאת הוא העובדה שהרוצח בכתבה שחט את אשתו ברחוב לנגד עיני העוברים והשבים, מה שהזכיר לכתב אירועים מסוג אחר שגם בהם פעילות תרבותית מסוג זה מקובלת.
יש הסכמה! 188917
גם אני חושב שמיעוט צעקני במיוחד בקרב הפמניסטיות הן "דמגוגיות זולות" ו"מכפישניות" ואני שמח שסוף סוף הודת שגם אתה כזה.
אה ודרך אגב, הרעיון על כך ש"הגברים" פתחו בקמפיין של "טרור מבית" הוא אכן מופרך עד בלי די - אז למה אתה חושב שמישהוא (חוץ ממך) אכן קיבל את הרעיון הזה? בגלל הכותרת המסכנה הזו? זה שכותבים "טרור בסקי" אומר שכל הבסקים הם טרוריסטים?
אתה לוקה בתסמונת דוד לוי. כשמדברים על גברים מכים ועל טרור גברי, לא מדברים על כל הגברים וגם לא עליך אישית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים