מה שמצחיק 188
1.
מה שמצחיק הוא, שאף אחד כאן לא מצא לנכון לבחור בממשלה כרשות האמינה ביותר. לו היינו נמצאים בתקופת ממשלת נתניהו, היה עוד ניתן להבין זאת. אבל בתקופת מר אמינות, אהוד ברק? האין זה אוקסימורון?י
האם יתכן שמה שגרם לאי בחירת קוראי האתר בממשלה הנוכחית, הוא העובדה שש"ס חברה בממשלה הזו?
2.
לדעתי, התוצאה הגורפת המעניקה את התואר הרשות האמינה ביותר למערכת המשפט, נובעת בין היתר בזכות היותו של השופט ברק נשיא בהמ"ש העליון. משהו שצריך להזכיר מדי פעם.
3.
עוד דבר שמצחיק אותי, הוא העובדה ש17 אנשים מצאו לנכון לבחור ברשות הדואר כרשות האמינה ביותר. ברור לי, שזה נעשה כאקט מחאה או סתם כבדיחה (לא מצחיקה).
רשות הדואר, היא גוף חסר ארגון, בעל מנגנון בירוקרטי שזקוק לשימון דחוף. היתכן שרשות הדואר תמנה דברים ושליחים שלא יודעים לקרוא אותיות לועזיות? היתכן שחלקים שלמים בעיר לא יקבלו דואר במשך שבועות משום שהדוור נעלם עם הדואר, או לחילופין זרקו לפח?
4.
מאחר וזו התגובה הראשונה שלי כאן, נכון לדעתי להעיר ולשאול מדוע החלון המיועד לתגובה כה קטן. היה כדאי, ובהחלט אפשרי להגדיל את החלון, כך שאוכל לראות את כל תגובתי מבלי להזיז את הסקרולר.
מה שמצחיק 194
כדאי לציין שבסקר שלם ומקיף, הנסקרים היו מתבקשים לדרג את מידת האמינות של כל רשות, וכך יתכן מאוד שהכנסת או הממשלה היו זוכים במקום השני או השלישי. מכיוון שמדרגים את ההכי גבוה בלבד, נוצר מצב של העדפה בולטת לכיוון אחד. (חסרי משמעות סטטיסטית, כבר אמרנו?)
ואם אנחנו כבר בקטע - רשות הדואר היא לא באמת אופציה... זה בא במקום "אף אחד מהתשובות". זה שהקוראים כאן אוהבים להתבדח זה כבר לא אשמתנו. (:
מה שמצחיק 199
אז חסרה האופציה ''כל התשובות נכונות''... אבל ברצינות, האופציה ''ראש הממשלה'' (ולא ''הממשלה'') יכלה כנראה לגרור כמה תגובות אוהדות.
מה שמצחיק 200
לצערנו (למזלנו?) ראש הממשלה עדיין אינו רשות בפני עצמה (אם כי לעיתים מתעוררת ההרגשה שמישהו צריך להגיד את זה לאהוד. מישהו מתנדב?)
מה שמצחיק 207
אני דווקא חושב שרשות הדואר היא הגוף האמין היחידי מבין כל האפשרויות המוצעות, וסבור שכל אלה שהצביעו אחרת חיים עפ"י מוסכמות של אחרים.

הצבא משקר ואינו בודק את עצמו. הוא משקר בדרישות התקציב כי הוא רוצה תקציב גדול יותר, והוא משקר בכל פעם שיש צורך להקים ועדה שתבדוק את מחדליו.

על הממשלה, הכנסת ושאר הרשויות המנוהלות בידי פוליטיקאים חבל להרחיב את הדיבור.

בתי המשפט הם פארסה אחת גדולה. לא לשווא עלתה לאחרונה הדרישה למנות שופטים מינוי זמני עד לבחינת התאמתם, וכן לערוך להם מבחני קבלה. אבל לא בטעויות שיפוטיות עסקינן, ולא זה הקריטריון לאמינות, שכן טעויות יכולות לקרות לכל אחד וזה לא פוגם באמינותו, אך עיוותי דין מכוונים, זה דבר שאסור שיקרה, וקורה לא אחת. בעיקר בגוף הכי נחשב לאמין – בג"צ. הגוף הזה מתקפל לא אחת בפני שיקולי ביטחון, ומעדיף אותם על זכויות הפרט. ואל תיתנו לאיסור העינויים להטעות אתכם, תנו דווקא להיתר העינויים עד עתה לקבוע עבורכם שזהו גוף נכלולי שמתיר דברים אסורים, ואוסר דברים מותרים בשם הביטחון.

ורשות הדואר? גוף אמין לחלוטין, שגם אם הוא טועה ושולח את המכתב שלך לא' במקום לב', זה לא בגלל שהוא לא אמין, אלא בגלל שהוא טעה. הדואר יהיה לא אמין כשיפשפש במכתביך ויקרא אותם, אבל זה לא הם, אלא השב"כ, הצבא (17 מצביעים עד עתה) הצנזור הממשלתי ואחרים. הדואר יהיה לא אמין כשיזרוק את המכתבים שלי לפח (כמו ניומן בסיינפלד) במקום להעביר אותם לכתובתם, אך הוא לא עושה זאת, והמכתבים זורמים באופן מקצועי וטוב.

לכן, לדעתי, רשות הדואר היא הגוף האמין ביותר מבין המוצע, ולכן הצבעתי עבורו עוד לפני שקראתי את התגובות החכמות כאן. ואלו הלועגים להצבעתי, ואף נתנו לה את הכותרת "מה שמצחיק", מוטב להם שיביטו במראה.

נאום המלך (שמעון מ', אם כבר מדברים על אמינות ;-).
מה שמצחיק 208
)אחרי ניקוי המשקפיים המלכותיים( סליחה, 7 מצביעים לצבא, לא 17.
מה שמצחיק 214
1.
לא ניתן להסכים עם דבריך שהצבא אינו בודק את עצמו. אתה יכול אמנם לומר כי יש גופים בצבא שאינם בודקים את עצמם, אבל יש כאלה שכן. למשל, הרמטכ"ל מופז עושה רושם של אחד שיודע לבדוק בדיוק כל מה שצריך לבדוק.
ובכלל, אם הצבא צריך לשקר כדי להגדיל את תקציבי הבטחון, אז מצבינו בכי רע.

2.
ואמנם, יש מקרים בהם מעדיף בג"צ את שיקולי הבטחון על זכויות הפרט. ומדוע שלא יהיה כך? הרי גם חוק יסוד כבוד האדם וחירותו מתיר פגיעה בזכויות הפרט, בסיטואציות מסויימות. בג"צ צריך למצוא את האיזון הנכון, דבר שלא תמיד קל לעשות בחברה משוסעת כמו שלנו.
מה שמצחיק 577
תתפלא אבל הדבר היחיד שמפיע עליי הוא דעות לא מבוססות של אנשים כמוך...
מה שמצחיק 213
אמנם איןזהו סקר מקיף, אך סביר להניח שכמו שאנשים הצביעו לצבא או לדואר, מישהו אחד לפחות היה צריך למצוא לנכון להצביע לממשלה.
אהוד ברק, אכן מצליח לשמור על דימויו האמין, כמה שעוד אפשר. אך בהיותו מרכיב הממשלה, והעומד בראשה, קצת קשה לנתק את דירוג אמינותו מהרכב ואמינות הממשלה.
ותכלס, במידה והשגים לא יהיו לממשלה, גם לברק לא תהיה קנדנציה נוספת.
מה שמצחיק 278
רשות הדואר היא לא אופציה מצחיקה, או לפחות כך תגלה כאשר תרצה להעביר מסמך עלום מקצה אחד של הארץ לקצה השני. בתשלום שקלים ספורים נוספים תוכל לוודא שהמשלוח נעשה במהירות ובאמינות, תוך פחות מעשרים וארבע שעות, ושהשליח וידא אישית כי המעטפה הגיעה אל האדם אליו היא יועדה.

לזה אני קורא אמינות, והדואר עושה את זה כל יום, כל היום.
מה שמצחיק 624369
איי-פוסט שלום. קיבלתי דרככם הבוקר אימייל מביטוח לאומי, למרות שלא נרשמתי מעולם לשירות. בנסיון לשחזור סיסמה ושם משתמש, קיבלתי הודעת טעות האומרת שאיני רשומה במערכת. התקשרתי לשירות הלקוחות בטלפון 171. לאחר המתנה של חמש דקות, השיחה נותקה. ניסיתי שוב. ושוב, לאחר המתנה ארוכה, הטלפון נותק. ההמלצה באתר היתה לפנות לסניף הדואר הקרוב למקום מגוריי, וכך עשיתי.
כשהגעתי לסניף הדואר השכונתי (סניף הרצל בתל אביב) חיכיתי 17 מספרים בתור. כשלבסוף הגיע תורי, אמרה הפקידה שהם אינם מטפלים בענייני איי-פוסט והמליצה לי לפנות ישירות לביטוח הלאומי. וכך עשיתי.
התקשרתי לשירות הלקוחות של הביטוח הלאומי, והם הפנו אותי בחזרה אליכם. חייגתי שוב 171, שוב חיכיתי כחמש דקות, ושוב נותקה השיחה. בפעם הרביעית נעניתי על ידי נציג שירות לקוחות אשר אמר שהוא מפנה אותי לאיי-פוסט. למרבה ההפתעה (או שלא), שוב נותקה השיחה.
ברצוני למחות כנגד הסלוגן שלכם "איי-פוסט עושה לך סדר בחיים". אם סדר בחיים אומר שישלחו אותי מאתר האינטרנט לסניף הדואר, מסניף הדואר לביטוח הלאומי, מביטוח הלאומי בחזרה לדואר, ומהדואר למקש ה-"end" אז אני לא יודעת מה זה בלאגן בחיים.
בנוסף למחאה, אשמח אם תיצרו איתי קשר ותסבירו לי מהו השירות, מה קיבלתי באי-מייל ואיך אזרח שמעולם לא נרשם לשירות, מתנתק ממנו.

בברכה (למרות יחסכם המשפיל),

אלישבע ארדיטי.

ואחד אחר:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים