פמיניזם וזכויות נשים 188292
>> "האידיאולוגיה הפמיניסטית – אידיאולוגיה אשר הקשר בינה לבין זכויות נשים הוא כמו הקשר בין הקומוניזם לזכויות עובדים."

המאבק לשוויון זכויות והזדמנויות לנשים עומד במרכז האידיאולוגיות הפמניסיטיות ואפשר לומר שהוא הדבר היחיד שמשותף לכל אותם זרמי פמיניזם מגוונים. לא?
לכאורה כן אבל בעיקר לכאורה 188302
הפמיניסטיות נלחמות למען "קידום" האשה וזה מתבטא בהטבות מוחשיות כמו כסף, זכויות בבית המשפט וכו'. אבל בפועל, מה שמשותף לכל המאבקים האלה זה שמדובר בפגיעה במעמד הגבר, לא בשיפור במצב האשה. גם אם נדמה שמדובר בשיפור, זהו שיפור שנמדד על פי קני מידה גבריים מהסוג המאצ'ואיסטי ביותר: כסף, כוח, טריטוריה, בולטות בשטח. נשים שהן מטבען יותר כוחניות ואגרסיביות אכן פורחות במציאות כזאת, אבל ככל שהן יותר נשיות (ואשה נשית זה בעצם... זה בעצם הכל, מה אני אגיד), הן יותר מופסדות.

אם האושר, עבור האשה, הוא לפתח קריירה ולהיות זאת עם הזין הכי גדול במדינה, אז כן - הפמיניזם מייצר יותר נשים מאושרות ממה שהיה אי פעם. אבל אם האושר הנשי לא נמדד בכלל ביחידות אושר גבריות (או לפחות היחידות שהקריקטורה הפמיניסטית את המאצ'ו מייחסות לגברים) של סנטימטרים ודולרים, אלא בתחומים אחרים לגמרי, אז אני לא רואה איך הפמיניזם קידם את זכויות הנשים בכלל.

אם האושר עבור אשה כרוך בחיים משותפים, אוהבים, יציבים והרמוניים, עם גבר חזק, טוב, מוביל ובוטח וילדים מאושרים, אז הפמיניזם לקח מנשים את האושר. ואם אושר אינו זכות, אז מהי זכות?

</פיוט>
לכאורה כן אבל בעיקר לכאורה 618796
הנשים הנשיות הן אלו שהכי סובלות מהפטריארכליות. לנשים הגבריות זה ממיילא לא מזיז. הן גבריות, אטומות ובכלל לא מתחברות לפמיניזם. לרוב חסרות מודעות.

הנשים הנשים יהיו מאושרות בעולם שבו הן לא יצטרכו לאבד מהנשיות שלהן..כדי להלחם במיזוגנים מסריחים כמוך וכמו חבריך.
שהן פשוט יוכלו להיות הן עצמן. בלי תפקידים ובלי כלום.

נשיות הן הכל..
והשוויון מטריד אותן, כי בשוויון אמיתי - האישה הנשית היא תמיד מעל והגבר הוא תמיד מתחתיה. אין שוויון בתנאים שלא מוביל לעליונות נשית.

האושר של נשים הוא בחופש. וכן, אולי גם בהערצת העולם אליהן, במקום מיזוגניה מכל חור.

אתה חושב שאישה נשית יכלה להנות בימיי הביניים? השפילו אותה והפכו אותו לעבד גברי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים